Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 338 600
  • 606
  •   3
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 154
За пореден път казвам, че тази тема не е дискусионна! Въпросите и отговорите са преместени тук!

# 406
  • Мнения: 64
За нашето семейство "приятен ритуал" беше всяка вече след като се приберем от работа да седнем, да си подготвим вечерята и да си сипем по чаша вино и да обсъждаме деня.  1dating Седмица обаче преди да дойде датата на предполагаемия цикъл, нещо глътката взе да не ми върви да не кажа че хич не ми се пиеше.  Laughing Месото постепенно го премахнах от менюто си, и чувствах също така как изведнъж, рязко ми се доспиваше, като на малко дете, и неможех да се сдържам да не си легна-просто и дума не можеше да става да държа очите си отворени. Та така на деня на който трябваше да дойде цикъла ми направих тест и той не можеше да бъде по-категоричен. Ето това бяха точно симптомите, които не съм подозирала че ще ми "проговорят". За дългия перод на бебеправене /около 2 години / се научих да познавам признаците на тялото си, и в един момент когато точно си бяхме дали почивка, то взе че се случи. Горе главата на всички, и в най-скоро време добри новини!  Praynig

# 407
  • Мнения: 206
Сега и аз на свой ред да напиша набързо моите първи признаци, з-то до вчера препрочитах многократно темата и повярвайте в предходните месеци откривах много повече симптоми. Може би най-забележимият при мен симптом бяха странните газове, които имах през изминалите 2-3 седмици, дори преминаваха до болка в корема. Нямала съм проблемен стомах и това безкрайно ме озадачи! Незнам дали повече ще ви помогна но болката я определях като все едно съм била с много тесни дънки и отминаваше когато си опънех тялото! Никакви други симптоми не съм усетила, нито напрежение в гърдите, нито промяна в апетита, може би леки придърпвания ниско долу и омалялост в кръста, но тях ги отдавах и на ПМС. Така че момичета вярвайте, че чудото ще се случи, з-то това си е дар Божи, не се вглеждайте много в сигналите на тялото си - ще се случи, ще видите.  bouquet Съжалявам ако е леко объркано обяснението ми, но така го чувствам, а вие имате нужда точно от това!  bouquet Hug

Сега се сещам и за още един симптом, коойто преди съм го нямала - изпотявах се странно под мишниците последно време - дори си купих рол-он, преди никога не съм ползвала Grinning

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 14:14 от ssissi

# 408
здравейте момичета!нова съм във форума но го преглеждам редовно от 2 седмици.при мен има закъснение от 8 дена и 2 отрицателни теста.имам прилошаване всеки божи ден гърдите са уголемени и ме болят при допир.имах и болки долу ниско около датата на менструацията сега вече не.боли ме и кръста.незнам какво става.ще изчакам още 1 седмица и ще правя пак тест и после чичо доктор.

# 409
  • Мнения: 65
Първата ми, непланирана бременност, която за съжаление... Sad
Все пак ето какви бяха симптомите:
- влачех се като парцал...спеше ми се докато спях...
- 2 седмици главоболие
- виеше ми се свят от всякакъв вид архитектура и геометрия, никакви линии, преви, огради
- болки в корема
-чувствах се някак разсеяна или вглъбена на моменти
- ставаше ми гадно от цигари
- ОГРОМНИ гърди и подуто тяло...цялото и пръстите на ръцете! Всъщност едно от първите неща беше, че не можах да си сваля един пръстен, който обикновено не свалям и пръстът ми започна да се подува и сърби
- и най-важното 3 ОТРИЦАТЕЛНИ ТЕСТА Shocked след повече от седмица закъснение
Това е!

# 410
  • Варна
  • Мнения: 289
 Сънливост,апетит, напрежение в гърдите.. Всичко много прилича на пред менструален период.Почти същото е. Аз забременях случайно и тъй като цикъла ми е по часовник на 3-тия ден от закъснението си направих тест - беше положителен, бях забременяла около 2 седмици по-рано - но до теста не знаех, че е така...По мнение на близки, отидох след още 2 седмици на лекар. И сега така ..бременея си  .. Laughing Laughing
 Успех на всички кандидат - майчета!!

# 411
  • Мнения: 552
Първа бременност - повръщане на поразия, ниско кръвно и непоносимост към банани.
Втора бременност - същата история. Всичко това беше отдавна преди повече от 10 години, така че съм позабравила подробностите.
Сега не съм сигурна, че съм бременна - днес ми показа бледа втора чертичка и трябва да ми дойде след 2 дни, но промените са следните:
- силни болки в кръста;
- остри периодични болки ниско долу;
- гърдите ми са огромни и болят;
- ям кисело мляко  #Crazy (не го обичам особено);
- до скоро имах страхотни газове;
- пушачка съм и въпреки това от известно време не понасям цигарения дим сутрин и без да се старая намалих цигарите на половина;
- храня се много добре  Embarassed
- преди котката лежеше на гърдите ми, а сега - на корема;
- снощи съпруга ми ме целуна по корема и ми каза "Ето тук е бебето!"
За друго не се сещам.
Моля модераторите, ако се окаже, че не съм бременна, да изтрият поста ми. Иначе аз от 2 седмици си "усещам нещо", чувствам се по-специална, но да видим  Flutter

# 412
  • Мнения: 817
При мен пъврите симптоми започнаха 2-3 дни след като сме направили бебо. Започна леко да ми се повдига сутрин и вечер и ужасно много ми се ядеше кисело, което ме усъмни най-много. Гърдите ми за нула време пораснаха и започнаха да ме болят много, както и в първите дни бях с подут корем.
Дано да съм била полезна. Успех на всички  Hug

# 413
  • Мнения: 188
Още преди да разбера, че съм бременна ми се спеше ужасно, много ме боляха гърдите, виеше ми се свят и бях напрегната

# 414
  • Мнения: 239
Ако говорим за най- най- ранни признаци на бременност при мен бяха само тези, че бях много нервна, ама направо ужас. Дори не като пред М. - много по- нервна. Ей така бях  #2gunfire И изведнъж почнаха адски капризи за яденето и то още преди да видя двете черти. Почти нищо не ми се ядеше, а пък уж бях гладна. Ама направо не можеше да ми се угоди, бях като оса.  Rage Също и ми беше едно такова отпуснато, сънливо. Иначе нищо друго, нито болки в гърдите или където и да било, нито гадене, нито повръщане, нищо. Всъщност до края на бременността така и не съм повръщала нито веднъж.

# 415
  • Мнения: 371
О и аз бях ужасно раздразнителна,сама не можех да се понасям,а не знам как са ме изтърпяли околните ooooh!

# 416
  • Мнения: 552
Потвърждавам - наистина съм бременна  Simple Smile

# 417
  • Мнения: 3 154
За пореден път казвам, че тази тема не е дискусионна! Въпросите и отговорите са преместени тук!

Самоцитирах се. Малко по-нагоре съм писала! Четете преди да поствате!
Ще взема да я заключа тази тема накрая Twisted Evil

# 418
  • Мнения: 616
Още в първата седмица, след като е станало бебето, имах изключително влечение към цитрусите!
Всяка сутрин отивахме с мъжа ми на пазара - кило портокали, грейпфрути и лимони, и с истисквачката - на сокче!
В последствие си дадох сметка, че това е започнало точно след зачеването;
после стандарт - кисело, сънливост, подути гърди, температура...  EFP

# 419
  • софия
  • Мнения: 88
хайде и аз да се запиша...
Като повечето мами и мен не ме подминаха болките наподобяващи ПМС. болка в кръста, в последствие гадене и все още съм с него ...
Но най-гадното от всичко  ужасно главоболие целодневно

Общи условия

Активация на акаунт