Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 338 128
  • 606
  •   3
Отговори
# 60
  • Мнения: 330
  6-7 дни след овулацията гърдите ми набъбнаха и зърната много ме боляха.Спеше ми се постоянно и бях раздразнителна.Усещах нещо като придърпване ниско в корема,повече от дясната страна и бях сигурна,че пак не сме успели да си направим бебе.Гърдите обаче не спираха да ме болят и то по някакъв  странен начин,на места бяха по-твърди...абе сякаш не бяха мои.Леко ме болеше и кръстта.След 3 дни закъснение ми 'доиде'.2-3 капки и до там.На следващия ден същата работа-кафяво петънце,едвам забележимо.Тогава реших да си купя два теста,които на 2-та сек. отчетоха положителен резултат:)

# 61
  • Мнения: 4 428
Така, да дам и аз своя принос за разсейване на съмненията на чудещите се мамчета /на мен поне много ми помогна да се ориентирам какво става/.
Нямам представа кога ми е била овуто, този месец ни беше пробен и не сме били стриктни, но си броях дните от първия ден на цикъла, за да се ориентирам горе-долу. Значи на мен ми дойде последно на 22.06., свърши на 26.06, на 27.06 правихме секс, но съответно не ми се вярва да сме направили нещо, после на 30.06 също. Няколко дена след това една сутри се събудих с невероятно гадене, направо ми се искаше да се пренеса в тоалетната и да обгръщам чинията и "любовни" ласки. Но не стана, цял ден се мъчих. На следващият ден започнаха да ме болят яйчниците, като при цикъл, и аз съвсем се опулих какво става /не знаех че при бременност те болят и яйчниците/. Гърдите ми започнах да ги чувствам по-плътни и тежки след около седмица и половина, но не ме болят, нито ми се спи, напротив даже си лягам по-късно и сутрин се будя за работа без часовник. И апетита не ми се е увеличил, даже вече пропускам следобедното подхапване - не ми се яде. Но през целото време най-явкия признак беше почти непрекъснатото гадене, особено няколко дена преди следващата дата на цикъла направо си изповръщах червата /с извинение Embarassed/, но беше направо кошмар. Не съм забелязала да ми се гади от миризми или някакво ядене, но започна определено да ме влече към по-сочните и киселки работи, даже шоколад не ми се яде /което за мен е все едно да се откажа от хероин/.
Ами общо взето е това, не съм си мерила БТ, нито съм си следила овуто, но бях почти сигурна че бебе има. Успех на всички и дано съм ви била полезна за изясняване на картинката. Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 437
Здравейте момичета, Simple Smile
Ето я историята и моите първи признаци:
Последна менструация на 23.06.2005 г.
От 30.06 до 15.07. бебеправихме горе - долу всеки ден.
Овулацията ми беше на 08.07 - тогава я усетих като пробождане в десния яйчник. После след няколко дни имах леко гадене, което изчезна. За малко ме заболяха гърдите, но и това изчезна. От 18.07 започна да ме наболява кръста, гърдите ми започнаха да стават на места по-твърди и малко да ме болят.
На 20.07 - тест за бременност - едва забележима втора черта. До събота 23.07. тази черта ставаше все по-тъмна. Гърдите започнаха да ме наболяват по-силно.През тези дни започна и по-силно гадене и повръщане понякога.
На 23.07. отидох на лекар и с вагинален ултразвук се видя бебо - 3.7 мм, на 6 август ще мога да чуя сърчицето. Термин - около 30 март - 3  април.
Това е от мен, дано съм ви помогнала с тези признаци поне малко.
 Simple Smile Heart Eyes Hug

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 13:06 от Ади

# 63
  • Мнения: 2 952
   V interes na istinata   Rolling Eyes     niamah nikakvi use6tania 4e sam zabremeniala.S Izklu4enie  na gardite ,  ne davaha da  gi dopra dori do sutien.Taka prodalji  do niakolko meseca , posle  prestana.Ne sam povra6tala  izob6to , ne mi se  e vielo sviat , ne sam  izgladniavala  do ludost , nito sam si smeniala nastroeniata ....., a ina4e pla4a na  tajni  filmi , no to si be6e taka i predi ... Rolling Eyes    Dano izkaram i leko rajdane. newsm78     Moje bi zavisi ot na4ina na jivot , az sam   spokoina , ne rabotia , ne patuvam , ne  stavam rano , ne   se preumoriavam, ne se karam s nikoi Grinning     
Uspeh vi jelaia  i leka bremennost kato moiata  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 517
Айде и аз да се разпиша тук (за пръв път съм в този форум, но още не искам второ бебе). В началната бременност не усещах нищо особено, само напрегнатост в гърдите като преди цикъл. Мислех, че ще ми дойде и бях много отчаяна, защото много се надявах да съм забременяла... но не ми дойде, направих тест някъде на 30-тия ли, 31-вия ден ли беше... не помня вече... и... 2 чертички! Въобще в първите месеци нямах никакви оплаквания, нищо различно от нормалното.

# 65
  • Мнения: 257
   Аз само ще добавя нещо, което май  не видях дотук - освен класическите симптоми, при мен се появи и огромно и почти непрекъснато  желание за секс, направо не можех да се позная! Laughing Laughing Laughing И така почти до края...  Wink

# 66
при мен всичко беше много странно.
започнах да се иморявам нон стоп от всичко.
и ми се пиеше много ама многоооо вода.
гърдите по късно ме заболяха яйчниците си ме боляха през цялото вр. до 2-3 месец.

# 67
  • Мнения: 6 164
Най-напред поздравявам всички бъдещи и настоящи мамчета за най-прекрасното усещане за една жена! Форумът е чудесен, а благодарение на точно тази тема "сгащих" бебчо още преди теста  Wink ... Наистина признаците приличат много на ПМС, само където гърдите ми този път се поувлякоха в наедряването и ме боляха адски! И ме придърпваше ниско долу, за миг дори заболяваше. Страшно уморена бях - чувствах се като парцал, мислех, че е от горещината. Бяхме на море по това времер а на море не мога да се спра на едно място - по цял ден дивеене във водата, а нощем по заведения... А този път само ми се лежеше на кърпата, но понеже ми беше горещо си купих дюшек и по цял ден върху него се носех по водата Laughing Вечер ми се лягаше с кокошките!! Върнахме се в София и мъж ми забеляза, че съм много гореща: "събрала си - казва - всички слънчеви лъчи".. Какви ти лъчи! - 37 и кусур температура и след като закъсня 2 дни, вече нямаше съмнение!  Crazy

# 68
  • Мнения: 3 205
А пък аз нямах абсолютно никакви признаци, че съм бременна. Фактически разбрах със сигурност на деня, когато трябваше да ми дойде - същите болки като при мензис, само дето и помен няма от него. Следобяд си направих теста и се появи втора чертичка, малко по-бледа от контролната. После два-три дни ме наболяваше корема. Сега също нямам почти никакви признаци. Гърдите ми са леко напрегнати и от време на време леко почва да ми се гади вечер, но това е всичко. Надявам се да карам така леко до края. И за ваше успокоение - ако нищо не ви говори, че сте бременни, това не значи, че не сте. Аз съм живия пример - до последно нищо не знаех и си умирах от притеснение (бях си планувала даже точно кога ще ида на лекар и ще почна да се изследвам защо не става нищо).

# 69
  • Мнения: 1 983
ами като се замисля се оказва, че съм забременяла 2 дни преди да ми дойде,, чакам си аз, закъсняваше ми вече около 5 дни, беше петък вечер и бяхме на гости на едни приятели, а аз заспах в 20.00 часа на дивана им в хола, всички ме бъзикаха, че съм бременна, това беше единствения ми признак, после вече ме гледаха на видеозон и се оказа, че съм в 2 г.с.
по-нататък повръщах всяка сутрин и така ме хванаха в офиса, всичко което виждах ми се дояждаше

# 70
  • Мнения: 316
Нека ви кажа и аз. това, което беше страшно изявено като признак за мен - беше обонянието. започнах да долавям толкова силно всякакви миризми, че непрекъснато ходех със сбърчен нос, а от по-силните - кихах непрекъснато. Аз, която съм маниячка на тема парфюми, направо се задушавах от миризмата им; не само от това - от перилните препарати, сапуните, дори от лука в салатите (а аз иначе си ям лук в салатата).това беше първата най-характерна промяна в организма ми. Другото, което забелязах, е, че много бързо се задъхвах от изкачване на стълби, ходене и т.н. И през няколко часа не можех да си затворя устата от прозявки - пролетна умора по никое време на годината...WinkНаправих си тест на десетия ден от ОВУ-то + Simple Smile

# 71
  • Мнения: 932
Аз бях толкова сигурна,че ще ми дойде/бяхме много несериозни този месец/,че се запасих с превръзки.Гърдите ме боляха както обикновено-отстрани.Нищо друго,ама нищо.След закъснението обаче се проявиха и други малки сиптомчета.Имам много киселини/което било от високия прог естерон/,уморена съм и съм много,много  jадна.Обонянието ми се изостри,но не ми става лошо.Първата седмица след теста ме болеше много корем и се бях притеснила-все едно ще ми идва.Изобщо се чувствах много некомфортно.Бях на лекар,всичко било нормално.

# 72
  • Мнения: 940
И аз като девойките отгоре бях абсолютно убедена че ще ми дойде,нямах никакви симптоми  само нормалните които винаги имам преди мензис,в деня в който трябваше да ми дойде имах менструални болки почти целия ден ,а по принцип ги имам болките само за около 3 часа със менстуацията,също така базалната ми температура се задържа високо в графиката !
Независимо от това от толкова чакане не си и помислих че съм бременна,тествах чак на другата сутрин и щях да припадна в банята като видях 2 чертички!
Успех на всички които  се опитват,ще се случи и на вас някой  ден !

# 73
  • София
  • Мнения: 310
Е, хайде здраво и от мене Laughing
Ами аз забременях още от първия път когато не се пазехме /още не мога да повярвам - бях се подготвила за дълго чакане/
Трябваше да ми дойде около 1.09.05 - казвам около защото цикълът ми е на около 30-40 дни и не бях сигурна newsm78
Признаците в началото ми бяха като преди цикъл - около седмица преди да ми дойде страшно ме болят гърдите и сега беше същото Embarassed, имах и обичайните болки ниско в корема и кръста #Crazy и така до 7-8.09
после ме подгони едно безсъние и почна съвсем лекичко да ми се гади от някои миризми  chef, вече не ми се пиеше кафе - а преди не можех без него, почнах лесно да се уморявам и едно такова безпокойство ме грезеше непрестано, ами за друго не се сещам
Хайде чао и успех  bouquet

# 74
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Аз съм съвсем нова тук,но имам опит поне в първите признаци smile3501 Не бяхме го планували,но по време на овуто два пъти го направихме.Не мислех че ще стане още на първия месец,но  fertilization...вече се пазя за да го задържа.Сега по същество: започна се с едноседмичен запек,постоянна жажда и странни болки при глад. една седмица преди датата на М започнаха да ме болят гърдите и корема,ама по-силно и по-рано от друг път.добре познавам тялото си и усещах,че става нещо.Когато не ми дойде на датата,се усъмних newsm78 на третия ден от закъснението си направих тест и  EFP
после дойдоха гаденето,умората,будуването през нощта и кървящи венци,които си продължават и до сега де Weary за друго не се сещам.пожелавам успех на всички бъдещи и настоящи мамчета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт