Първи (ранни) признаци за бременност

  • 2 336 484
  • 606
  •   2
Отговори
# 180
  • Сливен
  • Мнения: 49
здравейте. Искам да ви попитам нещо.закъснява ми вече 13 дни, правих си тест и излезе втора чертичка но почти незабелижима.Ходих на ехограф и ми казаха че има бременност обаче не се вижда още околоплоден сак.какво мислите?Да се притеснявам ли?

# 181
  • София
  • Мнения: 3 524
jani85 по-добре отиди на вагинален ехограф. В 6 г.с. вече се чува и пулс. Успех!  Praynig

# 182
  • Мнения: 329
Е най накрая дойде и моят ред да пиша тук .
Първо около датата на М получих леко кафеникаво зацапване за около два дни и след това спря.Това беше първият признак да се усъмня че съм бремена.
Второ пак около датата на М гърдите ми станаха много болезнени ,нещо много необичано за мен.
Трето болки в яйчниците и кръста .
Четвърто гърдите продължават да са болезнени и напрегнати.
Е това е което се сещам.

# 183
  • Сливен
  • Мнения: 49
zdraveite na vsi4ki bade6ti i nastoq6ti mami.v4era otnovo hodih na ehograf i se okaza 4e sam v 4 g.s. i 6 dni.  Grinning

# 184
  • Мнения: 1 098
Е, и аз да кажа. Гърдите започнаха да ме  болят още няколко дни след предполагаемата овулация. Най- болезнени бяха зърната, но иначе гърдите не ми наедряха. Около датата на М. страшно много ме болеше кръста и яйчниците. но болката в яйчниците беше някак по- обособена и остра. Вода изпивам по три литра на ден. Пожелавам на всеки да усети признаците на бременността.

# 185
темичката е страхотна.
повреме на първата си бременност нямах никакви проблеми.не ми е ставало лошо и не съм повръщала.
а сега на втората си бременност направо наваксвам и за първата Simple Smileлошо ми е непрекъснато,но не мога да повърна.Имам проблеми и с корема-много се подува.
 #Crazy  bouquetуспех на вси4ки

# 186
  • Сливен
  • Мнения: 49
zdr. az pak se pritesnqvam i iskam da vi pitam za savet.lekarq mi kaza da se pazq a az vzeh 4e se razbolqh.nz dali bi povliqlo na bebeto? newsm78

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 11:45 от jani85

# 187
  • Сливен
  • Мнения: 49
i da vi kaja za moite priznaci.
1.bolki  i napregnatost v gardite
2.vie mi se svqt
3.nqmam mnogo apetit
4.sega ve4e zapo4na i da mi se gadi i sutrin kato si miq zabite mi se povdiga...............
5.tapi bolki v oblastta na qi4nicite
Dr. mai nqma. uspeh na vsi4ki i leka bremennost. Stop
Dnes vlizan v 6g.s. Grinning

# 188
при мен още в самото начало-преди болките в гърдите, гаденето и т.н. усещах неразположение в стомаха.....едно такова непрестанно къркорене, странна работа...,но още тогава разбрах, че съм бременна

# 189
Одавна чета форума и чак сега се осмелявам да пиша.От няколко дни се съмнявам,че съм бременна-имам болки ниско долу в корем и яйчниците,запек, който е нещо нетипично за мен и един особен дискомфорт.Ако съм бременна е станало преди около 12 дни.Възможно ли е да имам симптоми толкова рано?

# 190
Ами аз днес си видях двете чертички и ще избързам да пиша как се чувствам.
Боли ме корема - ниско долу вдясно. По-рядко в ляво. Напрегнат ми е, сякаш имам мускулна треска. И подут. Като ПМС, така, че лесно може да се сбърка.
Гърдите ме болят ужаааасно много. Те са мънички и не знам какво ще изтърпя заради тях. А има да растат...
Не ми се яде чак толкова. Не съм лакома, бързо се засищам.
Трудно ставам сутрин, все съм недоспала, но пък това не е чак толкова необичайно.
Друго няма, поне засега не усещам.

# 191
Забравих да ти отговоря за дните - да, възможно е. Моите болки започнаха преди около седмица и повече, а сме бебеправили около 10-ти. Изчакай закъснението и се направи тест тогава. Иначе е вероятно да не отчете.

# 192
  • Мнения: 284
здавейте ...да ви попитам ..на 8ми ми беше първият ден от цикъла след като ми свърши на 13..та да ви попитам възможно ли е овулазията да е настъпила на 17 ноември защото като чета имам някой признаци..но може и да са от внушиение вчера правих тест и показа една чертичка Sad

# 193
Много благодааря на отговорите на bonbona!В момента имам типични признаци на ПМС и много се надявам да си останат само признацилСтискайте палци!!!

# 194
  • Мнения: 957
Ех, най-после и аз да пиша тук. На 32 години съм и това ми е първа бременност. След около 2 години опити, двете чертички са налице.
Най- ранните ми симптоми бяха-> Усетих сили болки ниско долу и в яйчниците на10 ден след овулацията, от 1-2рия ден на закъснението леко взеха да ме наболяват гърдите. Чувствам ги някак си по-плътни, съвсем леко наедрели. Пак 1-2 ден от закъснението започнаха болки и боцкания ниско долу и придърпвания ту отляво ту отдясно. Не ми се гади, не ме болят зърната и не ми е обострено обонянието. Може би и това ще дойде по-нататък.
Иначе около 7-8 ден сънувах три малки слончета, едното от който погалих и то ме погали с хоботче. След този сън имах някак си смътно усещане, че нещо е по-различно и започнах да правя тестове още преди да ми е закъснял М. В началото се появяваше една мнооого бледа чертичка и то доста след времето за реакция на теста. След закъснението чертичката е вече дебела и наситена. Другата седмица съм на преглед и се моля всичко да е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт