Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Идея за тази тема взимам от дискусията за грешките във възпитанието:
  Но най-много ме дразни следното. Когато ние с мъжът ми сме единодушни в някаква въпитателна мярка а бабата (най-често моята майка) пред децата изрази възмущение от нея.
В идеалния случай родителите /Вие и таткото, Вие и бабите и дядовците/ би трябвало да спорят насаме, а пред детето да се поддържат, дори когато не са съгласни един с друг. Но как се получава на практика при Вас?
Цитирай

Резерват "Северозапад"

За съжаление, теорията е едно, практиката - друго Mr. Green.
И майка ми/тя по-често/, и свекърва ми се пробват да спорят и рушат авторитета ни /моя и на баща и/ пред дъщеря ми  Mad. За което биват остро порицавани.....и така до следващият път.
Най-интересното е, че свекърва ми вече почти не прави подобни изказвания, но майка ми ooooh!...
Цитирай

София

Уговорката ни с бабите е коментарите и забележките, които противоречат на нашето мнение/решение, да ги правят в отсъствие на детето. В случай, че се "изпуснат" пред детето, също така пред детето им се казва, че конкретният въпрос вече е решен и не подлежи на обсъждане. Ако ние взаимно не си пазим авторитета, няма как детето да се научи на уважение.
Цитирай

Според мен, голямото изпитание за бабите е, че те толкова години са си градили авторитет пред нас, а сега ние им даваме тон как да се грижат за внуците си. Какво стана с авторитета им?!
Цитирай

София

Независимо дали имаме различия или не, от самото раждане на дъщеря ми нещата се правят както НИЕ сме решили и казали и бабите знаят, че няма смисъл от съветите им. Ако случайно  нещо имат да кажат го казват с уговорката "То, вие си решавате, но аз бих ви предложила...".
Цитирай

София

Бабите ги отрязах първия месец след като родих сина ми.
От тогава не са ми се бъркали,а и досега мен ме питат,кое как да свършат.На свекърва ми вече си спечелих уважението,в началото много ми се бъркаше,но след като аз си гледам децата,аз решавам..
Цитирай

При хората, които обичам

Уговорката ни с бабите е коментарите и забележките, които противоречат на нашето мнение/решение, да ги правят в отсъствие на детето. В случай, че се "изпуснат" пред детето, също така пред детето им се казва, че конкретният въпрос вече е решен и не подлежи на обсъждане. Ако ние взаимно не си пазим авторитета, няма как детето да се научи на уважение.

Това е и нашата тактика. Всъщност свекърва ми изобщо не коментира. Майка ми си позволяваше по-рано, но отдавна вече не го прави.
Цитирай

София

Аз като цяло съм съгласна с методите на бабата ни. Моята майка е вечният помощник и ми прави впечатление, че нея я слуша и няма хъц-мъц. Без да се повишава тон. Давам си сметка, че аз съм нервачка, и детето дори не ме научи да съм спокойна. Просто нямам търпение. Докато бабата ни подхожда с достатъчно такова и той си я слуша повече.
Най-хубавото е, че все пак пренася от къщата на баба и дядо добрите навици и у дома когато се прибере.

Нямам разминавания с възпитанието от страна на бабата ни.
Баща ми пък е като мен, и той няма търпение. И не е пръв помощник, но все пак го извежда.

Когато има коментари - те са между нас, в отсъствие на детето.  Peace
Цитирай

В полите на Пирин планина

Трудно се справям с различното мнение на бабите / само 2 баби си имаме /. Майка ми я скастрям на саме по въпроса, но със свекървата не мога да се справя, а и мъжа ми също е вдигал ръце от нея.
Ситуация 1
Правя забележка на малкия за нещо или го наказвам, а баба му го прегръща и му говори "о, на баба милия - майка ти ти се кара нещо"  ooooh! Все едно на мен не ми е мил Crossing Arms
Ситуация 2
Решава баба да излиза навън и детето започва да плаче, че иска с нея. Тя естествено изобщо няма намерение да го вземе със себе си, но му казва - баба отива до долу да изхвърли боклука и веднага ще дойде да те вземе ... Съответно си излиза безпроблемно, а детето като осъзнае, че го е излъгала - плаче и се тръшка на мен...

Кажете как да се справя в тези и подобни ситуации  newsm78
Цитирай

София

Това е болната ми тема... Rolling Eyes Майка ми е много упорита в това отношение, но една такава тиха упоритост...Или се съгласява с нас по някой повдигнат въпрос относно гледането на Калина, след което продължава да си я кара по старому или започва да спори и да ми изтъква разни доводи за правотата си. След което се случват точно нещата, за които съм я предупреждавала изрично. И всичко това повечето пъти се разиграва пред детето, за съжаление... Rolling Eyes
Вече започнах да правя компромиси с разбиранията си за отглеждането на Калина, само и само мир да има и да не се чувствам като някаква мърморана...
Цитирай

София

Ситуация 1
Правя забележка на малкия за нещо или го наказвам, а баба му го прегръща и му говори "о, на баба милия - майка ти ти се кара нещо"  ooooh! Все едно на мен не ми е мил Crossing Arms
Ситуация 2
Решава баба да излиза навън и детето започва да плаче, че иска с нея. Тя естествено изобщо няма намерение да го вземе със себе си, но му казва - баба отива до долу да изхвърли боклука и веднага ще дойде да те вземе ... Съответно си излиза безпроблемно, а детето като осъзнае, че го е излъгала - плаче и се тръшка на мен...

Тези две ситуации все едно аз съм ги описала...
В първата казвам на майка ми веднага да пусне Калина, щом сме я наказали. Отстрани изглеждам като лошата и за двете...
Във втората - изрично съм й забранила да я лъже така, което не означава, че няма да се повтори...
Цитирай

... става нашето винаги и при всички случаи. Не защото с мъжа ми не приемаме съвети и забележки, а защото 1. децата ни са наша грижа и отговорност и 2. бабите и дядовците имат само и единствено съвещателен, но не и решаващ глас при отглеждането на нашите деца.
Цитирай

Ох, болна тема и за мен. Само че големият проблем е дядо, а не баба. Непрекъснато подлага отношението ми към децата на критика пред тях. Никога не съм харесвала възпитателните му методи, но когато са насочени към мен и децата ме хващат бесните. А не искам да се караме  Tired
Цитирай

Резерват "Северозапад"

Нати, ситуацията и при нас е почти идентична Confused.
Ако баба и види, че Рони прави нещо непозволено казва "Спри, че виж майка ти/татко ти/ как лошо гледат ooooh!....сега ще ни се скарат Tired. И пак ние лошите Mr. Green
За лъжата - пак се практикува ooooh!.
Пресен пример от вчера - Отивам да взема детето след работа и тя не иска да тръгне. Аз в такива случаи не се церемоня, но баба и се изказва " Хайде, бабо, тя мама сега ще те води на люлката" - нещо, което не беше планувано за този момент Tired....и пак аз съм лошата, и рев по пътя до вкъщи Confused.
Цитирай

Пловдив

Бабите ги отрязах първия месец след като родих сина ми.
От тогава не са ми се бъркали,а и досега мен ме питат,кое как да свършат.На свекърва ми вече си спечелих уважението,в началото много ми се бъркаше,но след като аз си гледам децата,аз решавам..
Peace и при нас беше така.
Сега остана да се преборя с майка ми, която макар да вижда детето веднъж годишно /живее в чужбина/ пак успява да дава акъл. Това води до постоянни спорове между мен и нея и така - излишни главоболия и за двете, защото с мен на глава не се излиза. Искам утре, ако имаме проблем с възпитанието на детето, да обвиняваме само и единствено себе си - ние /баща му и аз/ носим само отговорността за него и за това какъв човек ще израстне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора