Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В мечтите

Някой знае ли какви изследвания се правят и какви са симптомите на миозита? Благодаря предварително на всички..................
Цитирай

София / Пловдив

За кой вид миозит става дума?
Доказана ли е диагнозата?

За да не пиша излишно, ето ти линкове с много подробно инфо за заболяването:

МИОЗИТ

ВИЖ и ТУК

Още инфо - МИОЗИТ
Цитирай

В мечтите

Благодаря за линковете. Изчетох всичко.
Диагнозата не е доказана и за това търся информация какви изследвания се правят.
Съмненията са за хроничен миозит.
Цитирай

София / Пловдив

Колко голямо е детенцето?
  Какви изследвания са правени до момента?

Обикновенно се правят някои задължителни /копирам ти инфото/:

Кръв и урина: при наличието на миозит има повишен фибриноген, умерена левкоцитоза, леко ускорена СУЕ. Характерно е повишаването на серумните ензими – креатинфосфокиназа, лактатдехидрогеназа (ЛДХ), алдолаза. Може да има още хипермиоглобинемия, миоглобинурия, креатинурия. Имунологично се установяват автоантитела: анти-Jo-1, анти-Mi-2, ANA и др.
 Най - точно се диагностицира посредством мускулна биопсия.

П.П. Сега прочетох подробностите в първата ти тема.
Много се надявам скоро да имате яснота и да започнете адекватно лечение  Praynig
Не се бавете, не губете време в Сливен и Стара Загора! Взимайте детето и директно в София!
« Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 20:57 от bim_bam »
Цитирай

В мечтите

Сина ми е на 15. Изследванията му са добри и всичко е в норма, но той си се подува периодично. Днес му направиха ултразвук - това не беше правено до сега и най-накрая получих някакво задоволително обяснение. Оказа се, че е от слюнчестите /или слюнчени- не съм сигурна как е правилно/ жлези. Успокоиха ни, че не е сериозно. Надявам се да не грешат . Понеже в момента не е подут вече, не можем да направим нищо. Ако се подуе пак ще направим скенер на тъканите. Дано не се налага. Благодаря ти за информацията. 
Цитирай
добър вечер търся съдействие за лечението на майка ми откриха и миозит още не знем в каква фаза е предстои ни мускулната биопсия от русе сме но искаме да я заведем за лечение в софия ако можете да ми помогнете с някаква насока за медицинско заведение добър специалист моля помогнете ми
Цитирай

Благоевград

Майка ми е с дерматомиозит и в последствие я водят с полимиозит.Лекува се в Урвич, София, от години е на много голями дози урбазон и други лекарства, нея я пенсионираха по болест преди години, беше на 35г когато се така скова, че все едно беше с парализа.3години беше без диагноза докато не отиде в Урвич.Правиха и безброй биопсии, пункции и други болезнени неща в Благоевград, докато не изпадна в състояние в което вече я губехме.Затова веднага се вдигайте в София и правете всички изследвания.Успех!
Цитирай
Pres 2001 godina polucihme zelena karta i sas semeistvoto si zaminahme v Chicago  2004 god.  biah na 34 god.  kogato se razboliah lekarite mi napraviha biopsia i mi otkriha polo miozit  i v amerika mnogo e skapo le4enieto i as zaminah sas majasi v bulgaria za da se lekuvam  ima v plovdiv revmotologia tam sam izlekuvana mnogo sam dovolna ot tazi bolnica i lekarite sa mnogo vnimatelni tam sega se vastonovih ot novo sam v amerika sas semeistvoto si cistia gotva daje na fitnes hoda adresa e medicinski universitet gr plovdiv 4002 plovdiv  bul. "B aprilov nomer 15  doktor M. Geneva Revmatologia tel. 0898 523 128  
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.