Може ли бебе над 4200 да се роди нормално?

  • 4 066
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
До колкото знам, пра баба ми е родила две деца - едното 5кг а другото почти 6...А ако я видите няма да повярвате, че е успяла.Та за можене, може, но на мен ми се струва по - добра идеята за секцио или поне с месна упойка.

# 46
  • София
  • Мнения: 622
ох, абе може. Аз родих синът ми (4,705 ,54см.) нормално. Раждах със силни контракции към 6 часа, иначе от първите болки -11 часа. Имах и епидурална упойка (не знам какво би било без нея). Получих много усложнения от разтегляне на костите  Shocked на малкия таз. Бях инвалид месец, а чак след 2-3 месеца започнах да ходя и да се движа нормално. Вярно е, че при някои жени нищо няма, но едрият плод си е повече от показание за секцио. И с бебето може да се случат неприятни работи при този риск- аз лично не бих си го простила отново. Слава богу синът ми е ок  Laughing Успех и леко раждане!   bouquet

# 47
  • Мнения: 184
разбирасе че може

# 48
  • София
  • Мнения: 2 685
Моя приятелка и двамата си синове роди нормално, първия се роди към 4400, а втория към 4700. Тя е една клечка, висока и слаба, ражданията и бяха минали много леко и бързо. Второто го предизвикаха де, но роди нормално.

# 49
  • sf
  • Мнения: 10 128
аз родих първото 4 кг след петдневно преносване съвсем нормално. от първата болка до ражаднето минаха 4 часа.  хич не им вярвам на тия мереници по ехографите.
само спокойно, не мисли глупости   Peace

# 50
  • Мнения: 1 422
сестра ми 4.400 е родена нормално. Второ раждане, първото е с цезарово сечение при вертикални разрези и вътрешни, и външни.

Аз не бих препоръчала нормално раждане при такъв голям плод. Лично мнение.

# 51
  • Мнения: 2 807
С тези размери на бебчо не бих рискувала с нормално раждане - би могло да има последствия както за бебето, така и за майката.

Леко, безболезнено раждане и бързо възстановяване ти желая!  Hug

# 52
  • Мнения: 439
Да,родих нормално,бебчо беше 4,100кг
Няма да минеш без шев и кройка
Успех Peace

# 53
  • Мнения: 1 427
Може, разбира се! Зависи от мерките на таза.

# 54
  • Мнения: X
Както се вижда всичко е строго индивидуално. Моят Мартинко беше 3кг. в края на 8-ия месец. Знаех, че върви голям защото и двамата с баща му сме се родили големи.Исках много да родя нормално, но повече исках всичко да е наред. Преди да родя го измериха 3.7кг., а като се роди се оказа, че е 4.2кг. И щях да раждам нормално, ако не бяха изтекли водите, бебето не беше слязло надолу, нямах достатъчно изглаждане, а от силните контракции тоновете се влошиха. Още го приемам като някакъв провал, но...знам, че така е трябвало да стане. А въобще не мислех, че щом бебо е голям, се налага задължително секцио, защото знам, че се раждат и по- големи бебета и то нормално
Стискам палци всичко при вас да е наред. Пиши щом имаш възможност как са протекли нещата и как сте с бебчето!

# 55
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може, може.
Една приятелка след 2 пъти секцио - третото роди нормално 4,600.

Зависи не толкова от теглото на бебето, а от предлежанието - дали главата тръгва добре напред, дали главата не е много голяма, дали не е много вкостена.
Зависи от разтегливост на тъканите, от вътрешния размер на таза и още куп неща.
Дори да е малко бебето, ако има усукана пъпна връв напр. ще доведе до рискове при нормално раждане.
От друга страна - голямо бебе не винаги значи голяма глава, а като мине главата, другите части минават лесно, просто по-голямото бебе е по-пълничко, но след раждане на главата дали краченцата са по-дебелички е все тая. А размера на главата не варира толкова много.

Друг въпрос е дали ехографа показва вярно, редовно има разлика от килограм, даже има оплаквания за прибързани операции пореди уж голямо бебе - пък то накрая се роди по-малко от 3 кг и по-незряло.

# 56
  • Мнения: 1 174
Може, разбира се.Нали главата на такова бебе не е с диаметър 15см.? Laughing
И мъжа ми (1-во дете) и по- малката ми сестра са  тежали 4250 и не е имало проблеми. Simple Smile

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Както се изразяваше едно моя учителка - всичко е възможно.  Whistling

ТВЪРДЕ Е реално и УЗИ-то да не отчита правилно размерите и най-вече - килограмите на бебето.

желая ти късмет  Peace

# 58
  • Мнения: 1 364
Може да се роди нормално, но аз бих предпочела секцио.



Леко раждане!

# 59
  • Мнения: 4 621
В случая мисля, че е по-добре секцио Peace

Общи условия

Активация на акаунт