ПЪРВИТЕ ОБУВКИ

  • 4 711
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, вчера бях в един магазин
за бебешки обувки. От педиатъра
бях чула, че първите обувки трябва
да са височки, да обхващат и стягат
глезена. Да, ама в магазина ми дадоха
едни, дето бяха под глезена. Даже ми
беше обяснено, че в Щатите децата
прохождали с още по-ниски обувки,
тип маратонки. И че нямало връзки със
стабилността на глезените. Вярно ли е?

С какви обувки прохождат децата по
вашите географски ширини? Има ли
различни виждания по въпроса, дали
да са високи или не, дали стегнати или не.
Да поговорим за първите обувки на децата ни.
Модели, марки, цени...

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 00:12 от Liska

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 095
 newsm78 На Мартин "проходилките" бяха едни от АВГ, куча марка, търсех нарочно с мека подметка.
После разни сандали от Дайхман и Рено. От възпитателките в яслата знам, че трябва да има опора в глезена и по възможност достатъчно проветриви

# 2
  • Мнения: 2 427
Да,тряба да са стегнати добре в глезена за да има опора самият крак.Също така,много е важно подметката да е гъвкава,за да може да се извива заедно с крака ,когато детето стъпва.Аз бих избрала някои ортопедична марка за детето.Геокс също много ми харесват ,зашото не спарват.Наистина са страхотни.

# 3
  • Мнения: 3 367
колкото майки и ортопеди-толкова мнения
нашите педиатри казаха 1е е най-добре да проходи босо,което е абсол,.противположно на стегната в глезена обувка; тук не се престарават хи1 по темата и избягват категори1ни съвети..
 децата ни проходиха с буйките на КОКО от Бг,тях имах,не по друга при1ина
изглеждат така

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=117_253&products_id=1022

Ния си ги носи доста,на Стеф му умаляха без време и ходи с обикновени маратонко-гуменки,с велкро закопа1алки,ку1е марка за 15 ина кинта(дадени ни 2ра ръка от приятели)
и последно-едни обувки на тази възраст се носят макс 3-4 месеца,затова избягвам да инвестирам имане аз..

# 4
  • Мнения: 1 909
И аз съм си изработила собствено мнение по въпроса - докато не може дететето съвсем да ходи, с меки обувки или пантофки (с подметки които не се пързалят), или босо.

Когато започне да ходи - тогава с обувки, които обхващат глезена, и то не постоянно.

В момента и ние сме на такава вълна и понеже бейби не ходи още, купих й розови маратонки Адидас, които са наистина високи в глезена, но пък не са твърди.

А за цените на бебешките обувки какво ще кажете! #Cussing out

# 5
  • Мнения: 314
Тук ми препоръчаха да не носи обувки по време на прохождането. А първите обувки и е добре да са с тънка, мека и гъвкава подметка.

# 6
  • Мнения: 7 803
боси проходиха Peace

# 7
  • Мнения: 3 423
Нашият юнак имаше буйки на КОКО,
но сега са му малки. Измерваха му
крачето и му трябват обувки номер 21,
пък буйките са до 20. Оня ден мерихме
едни обувки на Рикоста, 55 евро. Ужас.
Като си представя, че ще ги носи до лятото.
После - сандали, и те около 50. Мноого, бре.
Продавачките ми казаха, че докато детето
ходи, хванато за ръка, трябвало да е с един
вид обувки, после, като стъпвало стабилно,
можело да се сменят с по-твърди подметки.
Не очаквах, че ще ми е толкова трудно с обувките.

# 8
  • Мнения: 11 307
Така, Лиске, оттук нататък става весело. И скъпо. Краката на малчовците растат с невероятна скорост. На всеки 2-3 месеца по един нов чифт. Препоръчва се поне 2 чифта да са - да се сменят всеки ден, за проветривост.
Рикоста са прилични цени, пробвай Натурино - ще ти отхвъкне чивията, а те са много свестни обувки. Имат и за прохождащи,

# 9
  • Мнения: 664
Докато прохождаше, но не можеше още сама, беше с едни обувки, подарък от свекърва ми. Бяха високи ( с опора за глезена), кожени, уж еластична подметка...но й бяха страшно неудобни! Отчитам го като грешка и подкрепям мнението на chumbi за меките обувки в началото. Като проходи напълно й купих Адидас, бяха й невероятно удобни.

# 10
  • Мнения: 2 292
малкия проходи по терлици и едни кожени , като едновремешните цвиЧки. После му взех едни подобни на цвиЧките, но малко  по плътни и по-прилиЧаха на маратонка за бебенце. После си имаше бебешки обувки, без да са били особено високи и стегнати в глезена, сега носи едни маратонки и едни сандали , като сандалите обхващат глезена.
И един съвет. Взимай му обувки по мярка, защото ако са му малко големи се препъва страшно и се паркира понякога направо по муцунка в някоя стена  Rolling Eyes  Имаме си прясна цицинка от големи сандали  Sad

# 11
  • Мнения: 2 567
Да, точно с такива кожени обувки, каквито описа вивита и Диана проходи.  Peace
Иначе цените наистина са главозамайващи, но точно от обувки мисля, че не трябва да се спестява. По-скоро бих купила 2 дрешки по-малко, отколкото некачествени обувки.
Знам, че най-добре се оформя стъпалото като ходят боси и гледах/м повечето време да е така вкъщи или в градината. Или с чорапки. Пантофи например почти не е обувала.

# 12
  • Мнения: 4 399

Като си представя, че ще ги носи до лятото.
После - сандали,

Защо не му купиш направо сандали? Времето вече определено е за сандали. На мен ми се иска вече да купя сандали, защото в затворени обувки се запарява и изпотява на това топло време. Но преди няма 2 месеца купувах затворени обувки и  ме е страх че ако отсега купя сандали няма да изкара с тях до края на лятото. А при цените, които гледам хич не ми се иска да купувам 2 чифта сандали в един сезон. #Cussing out


И един съвет. Взимай му обувки по мярка, защото ако са му малко големи се препъва страшно и се паркира понякога направо по муцунка в някоя стена  Rolling Eyes  Имаме си прясна цицинка от големи сандали  Sad

Напротив, обувките трябва да са малко големи. Ето един линк как се мерят и избират обувки: http://www.eltern.de/mein_baby/baby_alltag/schuhkauf.html

Моето дете проходи без обувки. Беше зимата и се налагаше да е с чорапи, тъй че не стана да е босо, но беше без обувки. Когато вече ходеше сравнително добре обух буйки за да започне да свиква с ходенето с обувки и когато вече ходеше доста стабилно и купих истинкси обувки.

# 13
  • Мнения: 169
Кви 55 евро за детски обувки, ма сестро, аз за толкова ще купя на цялата рода. Ние проходихме по това време на годината с едни високи сандали от Лидл за 6 евро. Не се гнуси от тях като една моя дружка германка, дето не купува нищо от Лидл, че били експлоататори. Основно от там купувам детски обувки, даже и с един-два номера напред. Гледаш да има добър фусбет и да е мека подметката, т.е. да се огъва, не слушаш никви там продавачки и дохторици. На тая жега с тая висока влажност на въздуха, дето я има в твоя град, как ще го опнеш детето с високи обувки? Пък и те не пясъчника ще станат на нищо.
То хора всякакви, някои инвестират в патъци, други в парцали, аз предпочитам да инвестирам в неща, развиващи главата, не краката. В наше село Целендорф няма улица'Горски пътник'.

# 14
  • Canada
  • Мнения: 272
И на мен ми се струва доста 55 евро, ама знам ли как вървят цените при вас... Моят проходи с едни меки китайски сандалки в България (за около 10-на лева), но си спомням, че и на мен ми беше много трудно да намеря нещо подходящо (абе и сега май не ми е много лесно). При нас отричат ортопедичните обувки. Аз го пусках бос при всяка възможност. Високи обувки стегнати в глезена не съм чула да препоръчват. Както е писала anette1104 при нас единствената препоръка от педиатър е да ходи колкото си може повече босо.

Общи условия

Активация на акаунт