Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора
Имам дълга коса до кръста. Чудя се как да я нося в ежедневието. За сега все я нося спусната /с диедама и без/ или пък вързана на конска опашка. Много ми е скучно вече в тези два варианта.
Чудя се дали има някъде в интернет някакви статии с прически, които да са обяснени как се правят прическите.  Thinking Ама да може човек сам да си я прави, а не да са му необходими 3ма човека  Wink
В последния брой на Joy има няколко прически, които ще пробвам непременно, но ми се искаше още и още  Smile
Благодаря ви предварително за отговорите  bouquet
Цитирай

За съжаление със снимков материал не мога да ти помогна, но ще се опитам да ти опиша идеите си.

Пробвай пак с конска опашка, но от едната страна и ниско долу. Твоята коса е права и ще стои добре. Можеш да спуснеш един кичур от другата страна (за равновесие  Laughing)
Преди време беше на мода една много сладка и простичка прическа. Хващаш си само горната част на косата на опашка и косата преди ластика я разделяш на две и промушваш опашката през нея. Много интересно стои.

А след като търсиш разнообразие можеш да си помогнеш с различни аксесоари за коса.

Цитирай

за съжаление, май не са доста вариантите за коса до кръста...
кокове, опашки, плитки...друго не се сещам...разни шноли, фиби...
МОже да си я навиваш на папайоти\ролки\, да речем спираловидно...
ако съвсем леко я етажираш, да не е равна, ще имаш повече варианти, и мисля че ще стои по-добре..
Цитирай

А това как ли се постига?  Thinking

Цитирай

С фризьор за $200 може би  Thinking
Цитирай

О, ще следя темата  Peace И аз много искам да ми стои косата по този начин  Flutter
Цитирай

[С фризьор за $200 може би  Thinking
35
аз с маша постигам подобен ефект
Цитирай

точно с маша. newsm10
освен това в сайта на instyle имаше една подобна прическа на Джен от филма bruce almighty малко по начупена беше и беше указано че се прави с маша Wink
другия малко странен за мен трик беше пръскане със спрей с морска вода още докато е мокра косата за да стане на естествени вълни.
Цитирай

Чувала съм за този спрей морска вода,какво представлява?

По темата-отлично знам как стои въпроса,защото и моята коса е дълга,даже е на около 10см под кръста.Няма много варианти,особено като не се харесвам с вързана на опашка коса.Ето една моя измислена прическа-трябва шнола от тия със зъбчетата,които се стискат или обикновена с метално закопчаване.Събирам си косата ниско,точно над шията и започвам да я въртя-както се прави прическата охлювче.Като се навърти достатъчно,я вдигам нагоре и на темето я защипвам със шнолата.Става много интересно,понеже е дълга и ми стига като е вързана до раменете,а пък и косата ми е със естествени етажи(не правени от фризьор,просто така си расте,много интересно newsm78) и е със по-къси и по-дълги кичури.

Друга,която често си правя е дело ня моя приятелка-Събирам си косата на висока опашка и слагам ластик.Сега тука не знам как да обясня слагането-нали като се вързва косата с ластик той се увърта един вид newsm78Та първото увъртане си го правя,обаче на второто не си измушвам косата докрай,а оставям малко-около 8-10см и така тя става на два ката.После пак увъртам ластика и така косата става на кокче с много стърчащи кичурчета HugОбикновено като се изкъпя спя така и на другия ден косата ми изглежда страхотно-не е накъдрена,а много готино начупена на едри вълни Hug
Цитирай

...
Преди време беше на мода една много сладка и простичка прическа. Хващаш си само горната част на косата на опашка и косата преди ластика я разделяш на две и промушваш опашката през нея. Много интересно стои.
...

Това наистина седи много хубаво на дълга коса, особено ако е чуплива. Peace
Цитирай

...
...

Това наистина седи много хубаво на дълга коса, особено ако е чуплива. Peace
Това не го зацепих как се прави,може ли да ми обясните като за индианец? Blush
Цитирай

спрея с морска вода е бутилка с пулверизатор пълна с морска вода. баш от морето ходиш да си я пълниш.  sport027
другия вариант е за тези от прованса е вода с разтворена сол в нея.
Цитирай

спрея с морска вода е бутилка с пулверизатор пълна с морска вода. баш от морето ходиш да си я пълниш.   :sport027:
другия вариант е за тези от прованса е вода с разтворена сол в нея.

верно ли?
тя солта не е ли много вредна за косата? newsm78
Цитирай

би трябвало да изсушава косата. аз не съм пробвала де Very Happy но си правя извода от ходенето на море
Цитирай

би трябвало да изсушава косата. аз не съм пробвала де Very Happy но си правя извода от ходенето на море
и аз за това питам Smile
Цитирай

1-14 от 34 отговора