Прически за дълга коса

  • 48 881
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 339
Имам дълга коса до кръста. Чудя се как да я нося в ежедневието. За сега все я нося спусната /с диедама и без/ или пък вързана на конска опашка. Много ми е скучно вече в тези два варианта.
Чудя се дали има някъде в интернет някакви статии с прически, които да са обяснени как се правят прическите.  Thinking Ама да може човек сам да си я прави, а не да са му необходими 3ма човека  Wink
В последния брой на Joy има няколко прически, които ще пробвам непременно, но ми се искаше още и още  Simple Smile
Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 365
За съжаление със снимков материал не мога да ти помогна, но ще се опитам да ти опиша идеите си.

Пробвай пак с конска опашка, но от едната страна и ниско долу. Твоята коса е права и ще стои добре. Можеш да спуснеш един кичур от другата страна (за равновесие  Laughing)
Преди време беше на мода една много сладка и простичка прическа. Хващаш си само горната част на косата на опашка и косата преди ластика я разделяш на две и промушваш опашката през нея. Много интересно стои.

А след като търсиш разнообразие можеш да си помогнеш с различни аксесоари за коса.
 

# 2
  • Мнения: 2 673
за съжаление, май не са доста вариантите за коса до кръста...
кокове, опашки, плитки...друго не се сещам...разни шноли, фиби...
МОже да си я навиваш на папайоти\ролки\, да речем спираловидно...
ако съвсем леко я етажираш, да не е равна, ще имаш повече варианти, и мисля че ще стои по-добре..

# 3
  • Мнения: 1 885
А това как ли се постига?  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 339
А това как ли се постига?  Thinking

С фризьор за $200 може би  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 424
А това как ли се постига?  Thinking


О, ще следя темата  Peace И аз много искам да ми стои косата по този начин  Flutter

# 6
  • Мнения: 1 241
[С фризьор за $200 може би  Thinking
Joy
аз с маша постигам подобен ефект

# 7
  • Мнения: 14 486
точно с маша. newsm10
освен това в сайта на instyle имаше една подобна прическа на Джен от филма bruce almighty малко по начупена беше и беше указано че се прави с маша Wink
другия малко странен за мен трик беше пръскане със спрей с морска вода още докато е мокра косата за да стане на естествени вълни.

# 8
  • София
  • Мнения: 504
Чувала съм за този спрей морска вода,какво представлява?

По темата-отлично знам как стои въпроса,защото и моята коса е дълга,даже е на около 10см под кръста.Няма много варианти,особено като не се харесвам с вързана на опашка коса.Ето една моя измислена прическа-трябва шнола от тия със зъбчетата,които се стискат или обикновена с метално закопчаване.Събирам си косата ниско,точно над шията и започвам да я въртя-както се прави прическата охлювче.Като се навърти достатъчно,я вдигам нагоре и на темето я защипвам със шнолата.Става много интересно,понеже е дълга и ми стига като е вързана до раменете,а пък и косата ми е със естествени етажи(не правени от фризьор,просто така си расте,много интересно newsm78) и е със по-къси и по-дълги кичури.

Друга,която често си правя е дело ня моя приятелка-Събирам си косата на висока опашка и слагам ластик.Сега тука не знам как да обясня слагането-нали като се вързва косата с ластик той се увърта един вид newsm78Та първото увъртане си го правя,обаче на второто не си измушвам косата докрай,а оставям малко-около 8-10см и така тя става на два ката.После пак увъртам ластика и така косата става на кокче с много стърчащи кичурчета HugОбикновено като се изкъпя спя така и на другия ден косата ми изглежда страхотно-не е накъдрена,а много готино начупена на едри вълни Hug

# 9
  • Мнения: 2 229
...
Преди време беше на мода една много сладка и простичка прическа. Хващаш си само горната част на косата на опашка и косата преди ластика я разделяш на две и промушваш опашката през нея. Много интересно стои.
...

Това наистина седи много хубаво на дълга коса, особено ако е чуплива. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 504
...
Преди време беше на мода една много сладка и простичка прическа. Хващаш си само горната част на косата на опашка и косата преди ластика я разделяш на две и промушваш опашката през нея. Много интересно стои.
...

Това наистина седи много хубаво на дълга коса, особено ако е чуплива. Peace
Това не го зацепих как се прави,може ли да ми обясните като за индианец? Blush

# 11
  • Мнения: 14 486
спрея с морска вода е бутилка с пулверизатор пълна с морска вода. баш от морето ходиш да си я пълниш.   sport027
другия вариант е за тези от прованса е вода с разтворена сол в нея.

# 12
  • Мнения: 1 241
спрея с морска вода е бутилка с пулверизатор пълна с морска вода. баш от морето ходиш да си я пълниш.   sport027
другия вариант е за тези от прованса е вода с разтворена сол в нея.

верно ли?
тя солта не е ли много вредна за косата? newsm78

# 13
  • Мнения: 14 486
би трябвало да изсушава косата. аз не съм пробвала де Grinning но си правя извода от ходенето на море

# 14
  • Мнения: 1 241
би трябвало да изсушава косата. аз не съм пробвала де Grinning но си правя извода от ходенето на море
и аз за това питам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт