БОЛЕЗНЕН менструален цикъл

  • 5 920
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Поразтарсих се,но мисля,че не е дискутирана(ако бъркам,се извинявам)Интересувам се имате ли болки при цикъла,и как се справяте с тях!!!

# 1
  • Мнения: 416
Аз имам.Май при повечето жени е така.Не виждам в това кой знае какъв проблем.Пия Аулин и нямам болки - при мен действа страхотно.Пие се до две прахчета на ден,но обикновено до второ не стигам.Ако това не действа опитай с чист Ибупрофен - от американския обаче.Продава се в пластмасови тубички по 300 или 100бр.,но трудно се намира по аптеките.Без рецепта.

# 2
  • Мнения: 75
Аз имам.Май при повечето жени е така.Не виждам в това кой знае какъв проблем.Пия Аулин и нямам болки - при мен действа страхотно.Пие се до две прахчета на ден,но обикновено до второ не стигам.Ако това не действа опитай с чист Ибупрофен - от американския обаче.Продава се в пластмасови тубички по 300 или 100бр.,но трудно се намира по аптеките.Без рецепта.
Благодаря ти за отговора-интересува ме,доколко са големи болките ви.Защото,доскоро бяха в рамките на нормалното,а сега неса....

# 3
  • Мнения: 75
.....а и нормални ли са съсиреците,като явление

# 4
  • Мнения: 416
Естествено,че болките са големи!То ако беше друго се получава чисто хленчене!Съсиреци има и при мен - смятам,че е нормално(е,все пак зависи - ако са огромни си е проблем).Спокойно,не си единствената.С хапчетата,които ти препоръчах първоначално ще намалиш болките,а когато ги попиеш 3-4 месеца подред(само по време на цикъла,разбира се) ще забравиш изцяло за този проблем.Само не забравяй да си ги сложиш  в дамската чанта(хапчетата)Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 2 019
преди да родя имах страшно болезнен цикъл и много ми помагаше аулин

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И преди да родя и след като родих - боли ме като за световно. Но само първия ден. От няколко години пия Нимезил, с два на ден се оправям.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Онзи ден си дадох сметка, че от 25 години всеки месец се гърча като червей и съм изпитала една фармакопея обезболяващи. Някога имаше алкозин - супер добро, но вече няма. Сега Ибупрофен форте - цената е по-тънка от обикновен ибупрофен. Опитах нимезил и аулин - и от двата започва да ми се повръща на втория ден.
Питала съм и доктори защо са тези големи болки - общо взето не могат да кажат точно, догадки - можело незрелост на маточната лигавица - добре, вече родих и трябваше да се е оправило. Ама можело и да е по-нисък праг на болка и да усещам разтварянето на маточната шийка. Та по тази причина и родих със секцио - малкото контракции, които изпитах си бяха точно това ама 100 пъти по-силно....

# 8
  • Мнения: 75
На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя-проблема със хапчетата е там,че ги повръщам(при цикъл съм много податлива към това).И понеже неможах да се науча да пия хапчета,постоянно ги повръщам.....Е,сигурна съм,че все нещо остава в организмът ми!

# 9
  • Мнения: 1 540
На мен преди година гинеколожката ми препоръча Дексофен за болезнен цикъл. Каза, че и тя ги ползва и е много доволна. Аз също вече го пия, бързо ме облекчава.

# 10
  • Мнения: 14 133
На мен ми обясниха,че като родя ще се оправя-проблема със хапчетата е там,че ги повръщам(при цикъл съм много податлива към това).И понеже неможах да се науча да пия хапчета,постоянно ги повръщам.....Е,сигурна съм,че все нещо остава в организмът ми!
Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace

# 11
  • Мнения: 75
Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace
[/quote]Благодаря ти-мисля,че това е добра идея

# 12
  • Мнения: 75

Питай доктора си за някакви свещички. Спомням си, че моят пита преди време една оперирана жена с какво иска да се обезболява- таблетки или свещички, но не нададох ухо за какви точно става въпрос. Свешщичките са добър вариант за по-чувствителен стомах като твоя Peace
[/quote][size=10pt]Благодаря ти-мисля,че това е добра идея[/size]

# 13
# 14
  • Мнения: 75
Нещо оплесках нещата,ама нищо newsm12

Общи условия

Активация на акаунт