деца, брак или съжителство

  • 3 485
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 674
За6то  така  се  мисли Thinking Има доста бракове разтрогнати, и  обратното  много хора съжителствуват без брак...много години.Ниастина ли  подписа дава някаква сигурност на брака?? И не би ли трябвало да се омъжваме/жениме по любов,а не  заради  сигурноста.Тя си е от само себе си...зависи от хората според мен,а  не от това дали имат брак.

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И най-важното за мен - църковния брак не мога да го сравня с един подпис никога  Naughty
Вероятно си религиозна. За мен и за мъжа ми църковния брак не означава нищо.


Мъжът не може да се изнесе и да "остави" детето на жена си, без да поеме отворност за него в бъдеще.Е, то си зависи от мъжа.Има ги всякакви индивиди...Но определено брака е по-сигурната форма на съжителство.
Когато децата са признати от бащата по-сигурно не може да стане.

# 47
  • Мнения: 479
 "ЗА" брака, а при наличието на дете още повече!  Hug

# 48
  • Мнения: X
Но определено брака е по-сигурната форма на съжителство.

Един подпис може да спре мъжа за кратко време. Но, ако е решил да те зареже, няма закон, който да го спре. За съжаление много жени си вярват на тази сигурност с брака и после остават неприятно изненадани. А дори да не му се занимава на един мъж с дела, пак може да се изнесе при друга жена или сам и да те изостави. Много важно, че е неформално. Има и мъже, които си изоставят децата, без да им пука. Просто една жена трябва да проумее, че СИГУРНОСТ НЯМА, под каквато и да е форма на съжителство. Всичко си е до хората.

# 49
  • Мнения: 4 300
За6то  така  се  мисли Thinking Има доста бракове разтрогнати, и  обратното  много хора съжителствуват без брак...много години.Ниастина ли  подписа дава някаква сигурност на брака?? И не би ли трябвало да се омъжваме/жениме по любов,а не  заради  сигурноста.Тя си е от само себе си...зависи от хората според мен,а  не от това дали имат брак.
Подписът дава сигурност в юридическо отношение- ако някой от двамата заумира ( чукам на дърво) в болницата ще питат теб какво да правят. Ако се случи нещо на стари години ако сте женени имаш право на половината му пенсия ( обикновено мъжете имат по високи доходи и респективно по високи пенсии от жените). При нещастен случай застраховката ще я ползваш ти. И куп ей такива неща, за които човек никога не мисли и дано никога не ни се случват, но се случват.
В добавка имотните въпроси ( придобиване на общо жилище, кредити) са по лесни, когато сте женени. Не че не можете да купите общо жилище без брак, но е по лесно иначе.

# 50
  • Мнения: 3 674
r0ksi , Да, сега  разбрах за каква сигурност ти говори6.Благодаря ти Peace

Аз имах впредвид друга сигурност..не  от юриди4еска страна, а 4е хората си мислят може би  4е като имат  брак и подпис...така отговорноста 6те е по-голяма...

# 51
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Въпрос на избор и убеждение.
Аз съм за брака и без и с дете.

 Peace и аз така мисля!

# 52
  • Мнения: 3 675
Определено Рокси е права, но аз ще поясня как стои въпроса с банките.Понеже мъжът ми много искаше кола, наложи се да теглим заем. Той взема почти колкото мен/и двамата взимаме към 400 лева/, но го осигуряват на минималната заплата, понеже работи на частно.Не можеше да тегли заем при това положение.Но в банката му казали, че ако е семеен и съпруга/та се явява съпоръчител работата може и да стане. Имаме си сега колата, но ако беше ерген мъжа ми нито заем щеше да види, нито кола  Laughing Sunglasses /мисля, че заемите се полочават трудно при съжителство, защото се гледа само дохода на едното лице/А колкото до другото което го е написало рокси не го пожелавам на никого.

# 53
  • Мнения: 4 546
при нас пък е обратно за кредитите - това, че сме женени пречи

# 54
  • Мнения: 206
  В днешно време в България аз съм ЗА БРАКА. Особено много ми харесват пищните и неповторими сватби Grinning
   Но разбира се, всичко зависи от финансовите възможности. Един невероятен купон с много близки и приятели остава за цял живот на DVD и на снимки. Защото спомените с годините избледняват, когато са само в главата ни.

# 55

Подписът дава сигурност в юридическо отношение- ако някой от двамата заумира ( чукам на дърво) в болницата ще питат теб какво да правят. Ако се случи нещо на стари години ако сте женени имаш право на половината му пенсия ( обикновено мъжете имат по високи доходи и респективно по високи пенсии от жените). При нещастен случай застраховката ще я ползваш ти. И куп ей такива неща, за които човек никога не мисли и дано никога не ни се случват, но се случват.
В добавка имотните въпроси ( придобиване на общо жилище, кредити) са по лесни, когато сте женени. Не че не можете да купите общо жилище без брак, но е по лесно иначе.

Само че монетата има и друга страна. Ако го има подписа, никой от нас не може да направи нищо без да мъкне със себе си и другия и да си вади периодично брачното свидетелство. Точно купуването и продаването на движимо и недвижимо имущество стават бая по-сложни. А при застраховките така или иначе посочваш бенефициента.
Приказките за "другата" сигурност на мен са ми малко непонятни, тъй като не виждам защо ще искаш от държавата да те защитава ако другия си тръгне. Все пак като си се разписвал не си я питал дали избрания партньор е подходящ?

# 56
  • Мнения: 1 425
Приказките за "другата" сигурност на мен са ми малко непонятни, тъй като не виждам защо ще искаш от държавата да те защитава ако другия си тръгне. Все пак като си се разписвал не си я питал дали избрания партньор е подходящ?
Ами това и е работата на държавата - да защитава своите граждани когато са по-слаби. Пък дори и тези граждани да са пълни идиоти при избора си.

# 57
Ами това и е работата на държавата - да защитава своите граждани когато са по-слаби. Пък дори и тези граждани да са пълни идиоти при избора си.

С две думи - аз се осрах, ама ако може някой друг да дойде да забърше.

# 58
  • Мнения: 1 425
С две думи - аз се осрах, ама ако може някой друг да дойде да забърше.
Може и така да се каже, ама примерно ако се разболееш тежко - няма да мислиш пак така. А там дали искаш или не искаш и дали си мислил или не - няма значение.
Разбира се - това е при нормална държава - а нашата любима България не е точно такава.

# 59
  • Мнения: 186
Изчетох всичко написано досега ,може всеки да е прав за себе си.Живяла със без брак и с брак.Определено да се разпишеш не е чак толкова лошо и има значение и то голямо.Дори и за децата.Мисля,че и те няма да  се чувстват добре ,ако както понякога става,уж случайно,някой доброжелател им подхвърли,че са "НЕЗАКОННИ".Как да обясниш на детето си това  ..А децата понякога са много жестоки.

Общи условия

Активация на акаунт