как отучихте детето си да се буди нощем?

  • 11 944
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Имам дъщеря на 2 месеца и 22 дни и все още се буди нощем и иска да яде. Моля споделете как привикнахте децата си да спят нощем и да се будят на сутринта чак за ядене, Опитах с  малко вода като се размрънка, не става, сега пък започна да си яде ръцете / според мен от глад/, гледам да и давам да хапне повече преди лягане и пак се буди и е гладна. Ние сме си все още на кажи речи 7-8 яденета. мерси предварително

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм я приучавала, спря да се буди съвсем наскоро, на около 7 месеца. Моето мнение е, че щом детето се буди да яде през ноща значи има нужда от това. Не бих я лишила.

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
аз не съм я оту4вала,нито съм е лишавала от храна,но тя сама спря да се буди нощем.явно и стига това което си яде.последно хапва към 8-9 4аса и после яде в 7-8 сутринта.прави по 5 яденета на ден по 150 мл.
то детето само ще си покаже и само ще си направи режима когато му дойде времето Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 12 543
А защо трябва да я отучваш?

Моят син е на 9 месеца и още се буди нощем, за да яде. Щом сам се буди, значи има нужда, така че не мисля да му спирам млякото и да тормозя него, себе си и съседите от 10 блока наоколо. hahaha

Така че си храни бебчето и без това още е мъничко. Когато няма нужда то само ще се откаже.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 983
Моя син сам отказа да се храни през нощта като стана на около 3 месеца.Щом се буди значи има нужда да се храни пък и детенцето е още мъничко.Имай търпение Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
Не съм я отучвала.Будеше се за хранене първите две седмици,след това спря.Щом детето ти се буди,значи има нужда от това хранене.Няма смисъл да го залъгваш с вода и сокове,изчакай само да спре да се буди.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не мога да си представя, че мога да отуча детето си да не се буди.

То само ще си регулира храненията и съня, просто се води по него.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 043
оле, моята голяма щерка до третата година се будеше я за да се гушне до мен или пък за да се изпишка ако не и се стиска ... как да не се буди бебе на два месеца - и то за да яде - бебетата са бебета и се хранят и нощем и да го държиш  гладно според мен е малко глупаво - не се сърди но ние сме майки и това ни е работата да си ги кърмим когато си поискат и да си ги изпишкваме - после да им помогнем да станат смели и уверени за да проходят ... това е в реда на нещата ако пък не ти е на кърма и сте под режим вече е друг въпрос ...

# 8
  • Мнения: 1 975
Сама си се научи. В момента в който спряха коликите - 2-я месец започна да спи от 21.00-8.00

 Peace

# 9
  • Мнения: 171
премахнах нощното хранене с чай HIPP но това не значи че спря да се буди вече е на почти 5 месеца буди се като се гушнем и заспива

# 10
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Вики още се буди нощем и то по 2-3 пъти  Sad Кога ще спре незнам  Rolling Eyes Така,че мисля че за бебе на 2 месеца е напълно нормално да се буди нощем  Wink

# 11
  • Мнения: 1 896
Сам спря да се буди на около две години. Никога не съм го "отучвала". Сукал е винаги, когато се събуди нощем, сам намали събужданията постепенно и спря.
За бебе на 2 месеца е повече от нормално поведение.

# 12
  • Мнения: 1 212
Два е наистина рано......, но на 9 месеца да се буди нощем / ако няма зъбни или други проблеми/ ми се вижда неестествено.
Факт е , че децата са различни, но аз смятам , че нощното хранене / в последствие будене / е въпрос на навик и превъзпитание.
С риск да ме порицаят шумно много от модерните майки, дето кърмят изключително и само изключително ще кажа, че аз от първата седмица вкъщи хранех последно в 12ч. и като се събудеше в 3ч да яде предлагах вода с много мъничко захар и следващото кърмене беше вече в 5 или 6ч.
В последствие почнах да измествам часа на последно кърмене по-рано и по- рано : резултатът беше - към 3тия месец просто спря да се буди изобщо и сега заспива в 10-10.30 и се събужда между 6 и 8 ч.
Истината е, че непосдсладена вода много малко от децата приемат. Започва се с малко, като с времето намаляваш още дозата. Аз вече спрях да подслаждам изобщо и ако случайно детето се събуди през нощта,само като усети шишето "цоква " Wink два пъти и заспива отново.
Успех ! Grinning

# 13
  • Мнения: 962
Мони сам си прави режима,сам отвикна да се буди нощем към 3м.

# 14
  • Мнения: 3 205
По въпроса на ronieta - някои деца запазват храненето през 3 часа (общо 8 храненета за денонощие) до едногодишна и по-голяма възраст. Имам такива познати, някои деца са на АМ, други са кърмачета, така че начинът на хранене не оказва влияние. То си е до дете. Когато стомахчето стане достатъчно зряло, детето се отказва само от нощното хранене. Освен това зависи дали се е родила доносена, колко кг е била тежка и от други фактори. Едно нещо, което можеш да пробваш - вече след 6-7 часа го давайте по-спокойно - край на разходките, без нови неща и нови впечатления, без буйни игри, по-малко хора около нея (особено непознати), говорете кротко и спокойно. Някои деца спят по-лошо, ако се превъзбудят вечер. Ако си нямате ритуал преди лягане - направете си (примерно всяка вечер масаж по едно и също време, после къпане, мазане с кремчета, обличане, гуш на татко, хранене и поставяне в леглото), децата изпитват сигурност, когато имат режим - това им дава възможност да "предвиждат" нещата и им дава чувство за контрол.

Два е наистина рано......, но на 9 месеца да се буди нощем / ако няма зъбни или други проблеми/ ми се вижда неестествено.
Факт е , че децата са различни, но аз смятам , че нощното хранене / в последствие будене / е въпрос на навик и превъзпитание.
С риск да ме порицаят шумно много от модерните майки, дето кърмят изключително и само изключително ще кажа, че аз от първата седмица вкъщи хранех последно в 12ч. и като се събудеше в 3ч да яде предлагах вода с много мъничко захар и следващото кърмене беше вече в 5 или 6ч.
В последствие почнах да измествам часа на последно кърмене по-рано и по- рано : резултатът беше - към 3тия месец просто спря да се буди изобщо и сега заспива в 10-10.30 и се събужда между 6 и 8 ч.
Истината е, че непосдсладена вода много малко от децата приемат. Започва се с малко, като с времето намаляваш още дозата. Аз вече спрях да подслаждам изобщо и ако случайно детето се събуди през нощта,само като усети шишето "цоква " Wink два пъти и заспива отново.
Успех ! Grinning

Ами може и да ти се вижда неестествено в момента, защото бебето ти е все още малко, но за 8-9 месечно бебе си е напълно в реда на нещата да почне да се буди нощем, даже и преди това да е спяло по цяла нощ. Причините са няколко, може да се дължи и на всички едновременно:
1. След 6-7 месеца децата вече почват да се движат много по-активно през деня. Пълзят, седят, играят, изправят се. За да имат енергията, необходима за цялото това движение, нуждата им от храна рязко се увеличава. Възможно е детето да си върне даже режима, който е имало като съвсем новородено и да почне да иска да се храни през 3 часа нощем, въпреки че до предишния месец е спяло по 8-10 часа без прекъсване. Разликата е, че предишния месец все още е лежало почти по цял ден на гръб и само е зяпало наоколо и е пипало играчки.
2. Около осмия месец децата започват да осъзнават, че мама е отделна от тях и може излезе и да я няма дълго време. Това също се отразява на нощния сън. Детето се буди, вижда, че мама я няма в кревата до него и затова плаче. Ако е кърмаче, иска да суче, за да се увери, че мама все още е там и го обича. През деня детето иска да е непрекъснато залепено до мама и не я пуска да иде даже до тоалетната. Това може да трае до 1-годишна възраст.
3. Зъби. Понякога от тях може да не спи по цяла нощ и да иска да яде.
4. Всяко ново научено нещо - първо сядане, пълзенето, първо изправяне, първи срички, може да се предхожда от няколко дни лош сън.

Аз минах с моя син през всички тези неща след като стана на 7 месеца. Преди това беше перфектен - на месец и половина някъде почна да спи нощем по 7-8 часа непробудно. При това за разлика от теб не съм го учила и не съм му давала вода, той просто започна сам да си удължава интервалите на сън и да се отказва от нощното хранене.
В момента е на 1 година, ляга вечер в 10 и сутрин става в 6 за първо дневно хранене, като през цялото това време спи почти непробудно в кошарата си. След 6 сутринта спи при мен, докато се събуди (всеки ден е различно - 8 - 9 часа).

Общи условия

Активация на акаунт