Музикални страсти и предпочитания нажежават немската земя 24

  • 10 836
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 610
МЕрси Чико! Сестра ти предполагам е в България. Чувам, че там върлува гнусен вирус, но да са го донесли брат ми и да се активира след време newsm78 ? Не ми се вярва.
Дианджели, ти още ли си тук ?  Laughing Марш в Родилния. И какви са тия черни мисли, всичко ще мине по вода. Една до мен роди над 4 килограма , с един напън.НЕ са важни килата. Главата е Важна! На бебето. И твоята да е празна от негативни мисли.... : :love:lol: Хайде и дай адрес на лични, ако искаш картичка  Hug

# 16
  • Мнения: 47
Здравейте мами, вие сте на музикална вълна, но на мен не ми е до пеене сега. Тук в Jobcentara ми искат дипломите и естествено те трябва да се преведат и легализират, което се оказа, че в БГ не може да стане, защото не съм там да ги дам лично и по тази причина искат пълномощно. Та въпроса ми е някоя от вас знае ли дали в посолството ще стане и колко струва.

Поздрави на всички

# 17
  • Мнения: 1 610
Кой те излъга,. че не става да ти се преведат и легализират дипломите без теб...Някой ги носи в агенция ,без пълномощно, само дипломата/ите ти трябва/т и агентите правят всичко друго..ти никъде не ги носиш, те си ги носят.
Къде са дипломите? Няма ли кой да ги занесе вместо теб?
. Проверката отнема малко време. Ако не стане свиркай, ще ти дам координатите на една силистренска агентка- много е печена. / КАто истинска силистренка/
Поздрави
  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 817
Риен е абсолютно права! Някой ти подава дипломите в агенция за преводи и легализация и хората си вършат работата. На мен винаги майка ми ги е давала в агенция и не е имало проблем. В посолството в Берлин ще ти свършат също работа, но ще е доста скъпо! Те за това са там, за да ти прибират парите! На страницата на посолството ще намериш ценова листа за всички услуги, които посолството извършва...Успех!

Риенка, дано ти се оправи бързо сладкото Майче!  Hug Горкото детенце... Sad

# 19
  • Мнения: 1 854
Момичета, намесвам се в темичката сьс следния вьпрос - Колко вида пелени има в Германия?.
В Холандия от списька за продуктите нужни за бебето едни от важните неща са пелени.Става дума за тези пелени които имат функция на подсушаване на бебето след баня, или подлагане когато ляга в количката, или когато трябва да се уригне след храна и т.н, тоест нещо като кьрпи са.Тукашните майки много ползват т.н hidrophile windeln за разлика от flanellen windeln.И двата вида са памучни.Хидрофилните са сякаш по леки и прозрачни,попиват идеално вода и течности, докато фланелените са пльтни и по тежки, за попивателните им функции незнам.Свекьрва ми е купила от Кик някакви пелени и по описанието им и по снимката вьв промоционалната брошурка ми приличат на фланелени пелени.Някой купувал ли е от този магазин?Можете ли да ми обясните разликата, предимствата и вьобще какво знаете по вьпроса.Тя спори с мен че пелените в Германия били по хубави и меки от тези в Холандия, но досега като се рових намерих само 1 вид пелени при Вас,(windeln) без никакви пояснения какви са и за какво се ползват (както в Холандия е случая).Немски не разбирам, така, че може и аз да греша.Благодаря предварително!

# 20
  • Мнения: 1 817
Мацки,
искам да ви питам какво ви е мнението за следните ваксини - срещу кърлежи, срещу гъбички и срещу хпв? Моля всички с опит и инфо да се включат! ДАНКЕ   bouquet

# 21
  • Мнения: 47
Здравейте отново. Майка ми е натоварена с тази задача да превежда документи. Това с пълномощното е съвсем от скоро заради многото фалшиви дипломи и другите скандали около висшето образование. Агенцията, която ми превежда всички документи и легализира е много точна, аз съм работила там и няма да ме излъжат, но няма и как да го заобиколят това с пълномощното. Тук в ДЕ ми ги искат сега, а аз ще се прибирам към БГ чак в края на юли и единствения начин е тук в посолството, ще трябва да се обадя и да питам няма как, дано да стане и да не е много скъпо.

Благодаря и поздрави на всички

# 22
  • Мнения: 11 304
Оранжевке, тези, за които говори свекърва ти са бархетни. Те попиват повече. Идеални са за чаршафчета през лятото. Другите са тензухени и се водят Mulltuecher. Все са един размер. И двата вида могат да бъдат уни бяло или с някакъв десен (шареничък по детски). Да ти вземе и от двата вида. Тензухените стават за възглавничка, за попиване на повръщаното, да си сложиш  на рамото, докато го чакаш да се оригне и разни други цели, освен истинската (за попиване на пишаното).

Дианжели, строй се, преброй се и леко раждане! Peace

Новичка, става без пълномощно. При мен така сега действа една приятелка за дипломата от гимназията. Не ми е искала пълномощно. Може да е нова мярка, ама аз съм с връзки Laughing

Зима, за кърлежите мога да се изкажа само. Досега не съм чувала за гъбички. ХПВ е нова и там дават май само на девойки и здрави жени до 25. Ама не виждам що ти трябва.
За кърлежите - поемат се от касата, само ако ходиш на почивка в ендемичен район. Иначе плащаш сам. Правят се 3 игли - втората е след месец, а третата е след 6 месеца. Не виждам смисъл.
Защо питаш?

Сърфи, я разкажи за Зоната на здрача  Praynig И аз съм имала такива дни.
Риен, ти на своя глава ли даваш антибиотик? Недей така, бе жена. Ще си умориш детето така.

# 23
  • Мнения: 1 584
Новичка, един подпис на консулката като правехме документите за паспорт струваше 6е, така че мисля, че няма да е скъпо да си извадиш пълномощното в посолството. Там ще го напишеш директно на български, подписваш и пращаш към майка ти  Peace

За пелените - аз ползвах бархетни само за постилане на поставката за повиване (преди да открия еднократните Mr. Green). За къпане съм си ползвала хавлийка.

Зима, за ваксините не знам. За кърлежите един познат ми рекламира в събота точно, че виждаш ли БВ се водела област с много кърлежи...

# 24
  • Мнения: 1 636
За преводите_2000 баЩа ми превежда и легалиzира документите zа брак,беz пълномоЩно.Не zнам,дали zа дипломи е съЩото и дали е променено.
За пелените_аz zа Мартин бях купила,но не помня от къде,бели и меки,после купих zа Томи от Россман оЩе,че имаха с много хубав дисен,но бяха твърди.И на двете мисля пи6е6е МолтонтÜхер.
За раждането както Риен е каzала е важна само главата на бебето.
Риен,да сестра ми е в БГ.СноЩи се съмняваха zа неЩо с бъбреzите,но оЩе не е писала днес.Чакам вести.Дано са добри.СноЩи му бяха вzели кръв zа иzледвания.Как е Мая днес?
За ваксините_на Мартин правих преди 3 год.Сега Ще правя и на двамата(мисля,че са zа 3 год.валидни).Не сме ходили на определено място,но никога не се zнае къде Ще хване.Не сме плаЩали ниЩо.За другите 2 не ги zнам.

# 25
  • Мнения: 3 521
Новичка, дипломата  и миналата година беше абсолЮтно успешно преведена и легалиzирана беz моето присъствие в БГ и акцептирана в Байерн, каква е таzи глупост с пълномощното? Дипломата не е документ zа самоличност или zа собственост и може да бъде превеждана и легалиzирана преспокойно от трети лица. Единствено, ако искаш да ти бъде иzдадено копие на нея от някои Университети искат пълномощно Peace.

Пелени_полzвах най, обикновенни тенzухени(Mulltuecher 80х80 см) пелени, не си спомням каква марка бяха, ако са твърди ги иzпираш и иzглаждаш с най_силната степен на Ютията и стават мекички, имах 2 комплекта от по 3 парчета и ми бяха идеални_zа оригване и zа подложка под главата на бебето, zа преповиване полzвах еднократните от МЮлер(и още ги полzвам), zа след баня_една голяма мека хавлия zа сауна, zа да може да смоташ бебето добре в нея. Embarassed

За ваксините_zа кърлежи имаме поставена и аz и ГЮнтер, сега мисля да сложим и на малчо, че тук е пълно с тия гадинки. ХПВ няма смисъл от ваксина_направи си  първо иzследване дали си носител(към 50? е), ако си_по_честа профилактика, ако не един път годишно и не кръшкай на мъжа ти(и той на теб) и нямаш грижи Wink. Гъбички...даже не съм чувала, че има ваксина zа тях Embarassed.

Вечернице ще раzкажа след малко, че трябва да си пусна едно кафе zа стимулация.

Риен, гуте бесерунг на детенце. Много е неприятно, когато решат от един път, че трябва да си играят на печка Whistling bouquet

бтв. Добро утро Mr. Green.

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 10:25 от surfline

# 26
  • Мнения: 1 636
Сърфи,аz моите съЩо съм ги прала и гладила естествено,но си останаха доста по_твърди,в сравнение с другите.Предполагам,че е просто друго качество,ебен Росман  Confused Преди няколко дена ре6их да пробвам техните гаЩички памперси,отврат.Сега съм пак на памперс.От росмановите на хан6а му се появи червено,иzтичаха,държат мокро,а и са от 9 кг,а той сега е 8.900 до макс.9 и са му хлабави горе.Вече никакви експерименти с други марки.Хм  newsm78,сигурно тях са ги направили,че деzата да видят колко са неудобни памперсите и да почнат да си каzват zа пипи и аа Laughing

# 27
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте мами и тати!
За пелените не мога да се включа , защото не съм ползвала такива.
Пълномощно струва 6 евро.
И тъй като сте зачекнали темата за  дипломите ...как ги искат? Дубликат с апостил или само превод с легализация? Искат ли и академична справка?Аз вече им писах , но докато се задвижи бюрократичната машина ще падне чакане.
Риен как е Мая? Стискам палци за бързо оздравяване.  Hug

# 28
  • Мнения: 11 304
Здравейте мами и тати!
За пелените не мога да се включа , защото не съм ползвала такива.
Пълномощно струва 6 евро.
И тъй като сте зачекнали темата за  дипломите ...как ги искат? Дубликат с апостил или само превод с легализация? Искат ли и академична справка?Аз вече им писах , но докато се задвижи бюрократичната машина ще падне чакане.

Искат, искат. Че и в България са се изтарикатили, не издават справката за общо ползване, ами трябвало непременно да се пише с каква цел и от кого ще бъде използвана.
А как скубят за тия академични справки ooooh!

# 29
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Колко  кинта искат за справката? И като сложим превод с легализация  на тоя ферман...тц...тц...

Общи условия

Активация на акаунт