Музикални страсти и предпочитания нажежават немската земя 24

  • 10 833
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 610
Мамунке, и аз това исках да кажа по повод преводите. Дословно!

Вечернице,  Shocked как ти хрумна, че си тъпча детето на своя глава с антибиотик??Някак странно ми се струва това предположение. newsm78

ДСДС-Само Мартин. Никакви трътки и мелодрамни дроги!

Мая е добре, само обрива я мъчи. Благодаря за загрижеността!Доктора каза, че кръвните проби са по-ясни днес и е било вирус, да спра антибиотика.
Поздрави  bouquet

# 76
  • Мнения: 1 817
Риенски, а обривът от какво е? Лекувате ли го? Hug

# 77
  • Мнения: 1 610
От антибиотика е май.
НЕ, не ми предписаха нищо за лечение....

# 78
  • Мнения: 1 242
Риенски, радвам се, че приятелката ми е по-добре! Дано и твоята нощ е по-спокойна от предните!
П.С. При тридневната треска децата се обриват.

мистик, от 10 дена не мога да се побера в кожата си. От разсъждения и самообвинения по същата тематика. Става дума за детенце на 1,6 год., което е с вродена глаукома и има направени вече 5 операции в България. Родителите му са на ръба на раздвоенито, защото вместо да има подобрение, положението се влошава. Свързали са се с клиника тук, намерли са кой да ги посрещне и да им превежда. Майката на момичето е съученичка на майка ми, която ослепя от същата болест.
И аз това се запитах, чии грехове изкупва това невинно създание и що за тежка семейна карма не е успяло да изчисти и ослепяването на бабата.
Моят проблем е, че покрай толкова много дълбоки мисли и вглъбявания в кармичните въпроси и покрай желанието ми да помогна и да дам надежда, се уплаших от себе си. Уплаших се, защото в двата телефонни разговора с майката на детенцето наговорих куп безсмилици,  в стремежа си да остана куул, за да не ревна, прозвучах някак неангажирано.
Надявам се, когато дойдат да преспят в нас, да успея да изгладя недоразумението и да им кажа всъщност колко много ме е докоснала съдбата им, да им се извиня заради моя дебилизъм при конфронтацията с този проблем и да им вдъхна надежда.
Чудя се какво мога да му подаря на детенцето? Ако им платя билетите до клиниката да не се обидят... изобщо... какво мога да направя за тях!?
Но на първо място се надявам да се владея поне на летището. Може би трябва да взема Алекс за кураж!? Страхувам се, че пак ще преиграя и няма да бъда аз.
Преди бях по-смела. Тази особена несигурност и специфичен вид страх ги познавам откакто родих. Да си майка не е лека участ! Confused

# 79
  • Мнения: 11 304
Вечернице,  Shocked как ти хрумна, че си тъпча детето на своя глава с антибиотик??Някак странно ми се струва това предположение. newsm78

Заради други твои изказвания по темата и начина, по който представи случката сега.
Малко преиграваш за всяка една температура на детето. Затова.
За да и се оправи обрива можеш да и вземеш от аптеката на Веледа хомеопатичния гел срещу ухапвания с коприва - Combudoron. Пожелавам скорошно оздравяване!

# 80
  • Мнения: 2 292
мамунке, това поведение , което описваш е реакция на чувствата, които описваш. четох , че е  нормално. като бяхме малки една сутрин отивам на басеина и една жена ми казва, че едно наше другарче е в болница в кома, предния ден се удавило (засмукала го отводнителната тр-ба, на която някой идиот махнал решетката  Sick ). На мен ми се подкосиха краката, косата ми настръхна , сърцето ми спря, а външно се държах като непукист и даже се засмях  #Crazy
после попрочетох за този тип реакции.

# 81
  • Мнения: 2 292
и мамунке, добре са решили да оперират детето в чужбина, защотот след подобна операция на окото баба ми ослепява с него . По късно при преглед в швейцария са и казали, че такава касапска работа не са виждали до момента  Sick

# 82
  • Мнения: 11 304
Вивита, аз такива чувства като че ли не съм имала.
Спомням си ярко една случка от студенстването ми. Най-вече реакцията ми тогава. Стана катастрофа и една колежка загина на място, а другите с нея в много тежко състояние в болниците настанени.
Аз стоях като в ступор, сякаш наблюдавах случката отстрани, не можех да реагирам, да пролея една сълза, да се разтреперам. Сякаш не бях аз - студена, безчувствена, нереактивна.
И до ден днешен се чудя за този момент. Като че ли нещо прещрака в главата ми.
Подобна беше и реакцията ми като почина девера ми у дома. А вече бях станала майка.
Явно съм темерут.
Като контактувам с хора болни, инвалиди или деца с увреждания, пак съм така. Хладнокръвна и безчувствена.

А после като остана сама у дома, рева като магаре.

# 83
  • Мнения: 1 242
вивита, наглостта на "светилото", оперирало и петте пъти детето, е стигнала дотам, че след последната операция им казва на вратата: "За мен, дясното око е загубено." Майката едва не я удушила. Сякаш родителите са го" загубили". Това всъщност е била и последната капка в решението за операция в чужбина.
А нали се сещаш, че родителите сами са открили замътняването в оченцата... Спирам дотук, за да не ви натъжа докрай.

Вечернице, майка ми е така - успява да запази самообладание, каквото и да се случи. После си го преработва по неин начин. С рев, с мълчание, с работа... Аз съм паника. Явно.
При теб също професията играе роля, или можеш да извършваш подобна дейност точно поради тази "темерутщина". Много лекари казват: "Свиква се". Аз затова и лекар не станах.

# 84
  • Мнения: 1 610

Заради други твои изказвания по темата и начина, по който представи случката сега.
Малко преиграваш за всяка една температура на детето. Затова.
Вероятно си права, безсмислено драматизирам температура 40, 8. Извинете споделеното майчино притеснение!  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 3 423
Гледайте Екстра по РТЛ.
Макс. И защо.

# 86
  • Мнения: 1 655
Извинявам се че ви навлизам в темата но искам да съм тук първата която да и честити за новата лентичка на РИЕН!
Едно много сладко и ПОСЛУШНо бебе ви пожелавам на теб и папа Рей!
много целувки от нас и да ми пазиш снахата!не я давам аз!

# 87
  • Мнения: 1 817
Риен, честита ти лентичка! Току що я видях и се чудех дали е нова или съм пропуснала нещо...
Много се радвам за теб!  Hug Сигурно малката госпожица с нетърпение очаква бебето да си играят Laughing ... Лека бременност!   bouquet

# 88
  • Мнения: 1 947
  Олее, Риен, хайде , лека пожелавам и аз!! Много сте смели, браво!! Simple Smile) И да се оправяте!

# 89
  • Мнения: 1 610
Кремо, аз как деликатно си пуснах лентичката, пък ти удари тъпана.!
Анна, смели не сме, ами сме неразумни  Laughing Ще се вайкам и преигравам по-късно.
Дианджели, милата я споменавам, по-късно ще питам как се жонглира с 2 бебета едно след друго.
Лиске, я кажи какво казаха со кратце за Максчо, че изпуснах предаването.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 00:06 от rien

Общи условия

Активация на акаунт