За дрешките?

  • 1 548
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Мили мами, искам да Ви попитам нужно ли е от много дрехи за едно новородено бебе?Какво е най-важното и необходимо от облеклото за по-топлите дни, които предстоят.

# 1
  • Мнения: 766
Записвам се да следя темата, че и мен много ме интересува  Peace

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Лично аз разполагах ( и разполагам) с прекалено много дрешки- моя приятелка има момиченце с една година по- голямо от моето и всички нейни дрешки минават и през нас  Grinning

Принципно като начало не купувай много- 5-6 комплекта смятам, че са достатъчни. Ако после се окаже, че не ти стигат (например детето повръща повечко и се цапа бързо така), винаги можеш да си набавяш своевременно.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 900
Е чак много..., ама има дни в които може да ти се наложи и по 3-4 пъти да преобличаш, ние имахме 8-9 бодита и още толкова гащеризончета с дълъг ръкав и крачоли и ми стигаха. Но той е зимно бебе та с 2 ката съм го обличала...за лятно бебе чесно казано не знам, предполагам че ще ви трябват бодита с къс и без ръкави, а и тънки памучни гащеризончета, или блузки и клинчета. Вероятно и 1-2 по-плътни дрешки, за по-хладните дни. евентуално няколко чифта чорапки - 3-4 чифта.
Но със сигурност ще ви и подаряват мн дрешки, не се притеснявай....

# 4
  • Мнения: X
Поразровете се във форума има много списъци за летни, зимни бебета. Моето е зимно, та дрешките са повече и по- дебели. Вижте в отчетните теми на летните мами, в началото на темата би трябвало да има такива списъци. Също има в сайта на магазин Пакостник.
Успех!

# 5
  • Мнения: 1 924
Трябва да прецениш преди всичко колко пъти можеш да переш ! Ако не ти е проблем всекидневно да изпираш мръсните дрешки, ти трябват по 2-3, максимум 4, в противен случай повечко. Според мен за начало е достатъчно да купиш :
- 4 бодита (ако е за лятото-с късо или без ръкавче);
- 1-2 чифта ританки;
- 3-4 гащеризончета ;
чорапчета, и един-два чифта терлички, шапчици .

Освен това не забравяй, че дрешки се подаряват най-често, така че все ще събереш.
Пък в един момент, ако прецениш, че не стигат, ще се купят допълнително-сега бебешки магазини-бол, не е като навремето -един детмаг и толкоз...

# 6
  • Мнения: 106
Благодаря Ви момичета страхотни сте!

# 7
  • София
  • Мнения: 43 900
според мен терлички и шапчици няма да са ти нужни....че терлици аз и на моето бебе съм слагала 1-2 пъти само, с чорапче е напълно достатъчно за лятно бебе, все пак и повечето гащеризончета а и ританките имат стъпало.+
А кога ще раждаш?
Защото едно е май, др август Wink

# 8
  • Мнения: 106
Ами, терминът ми е на 20.06.07, но аз искам секцио и ще е малко преди това, но е юни все пак.Майка ми е решила, че то ще е малко и ще му е студено по къс ръкав и трявба да се облича бебето, затова реших да ви питам. 

# 9
  • София
  • Мнения: 43 900
ами може и да е права майка ти, че е по-добре първия месец да не е с къс ръкав, но дори и с далаг т рябва да са тънки дрехи, защото прегряването е лесно, а мн опасно. Но пък те не са добре с Т на тялото, а и положително не трябва да се препичат голи и на слънце, май лятно новородено е малко по-сложно от имно...или поне защото ми е непознатао Wink
миналата година началото на юли бяхме на питка - моя син ходеше по пампер, а бебчето беше по къс ръкав и памучно, дълго клинче и чорапки...ама най-хубаво някоя лятна мама да се включи. В родилното също поддържаха около 25 градуса и децата бяха по дълъг ръкав...но така или иначе това е само съвнем в началото

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Мен ако питаш не пповече от 5 бодита и 4 чифта чорапки.Не инвестирай в дрехи-ще ти подарят много

# 11
  • София
  • Мнения: 1 243
Тъй като децата много бързо сменят размерите на дрешките,смятам че по-добре по-малко дрехи (ако трябва да си ги купуваш) и по-често да се пере.Ако ти дават от други деца - е добре дошло. Peace

# 12
  • На морето!
  • Мнения: 5 725
Нашия бебок го чакаме в края на май и наблягам предимно на късото ръкавче.Както вече са казали мамите прегряването е по-опасно и по-трудно доловимо от изстиването.  WinkАз също имам много дрехи от племенника ми,но все пак си взех около 4-5 комплекта от 0 до 3м.Пък останалите ще си набавяме своевременно.
Леко бременеене   bouquet

# 13
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Трябва да прецениш преди всичко колко пъти можеш да переш ! Ако не ти е проблем всекидневно да изпираш мръсните дрешки, ти трябват по 2-3, максимум 4, в противен случай повечко. Според мен за начало е достатъчно да купиш :
- 4 бодита (ако е за лятото-с късо или без ръкавче);
- 1-2 чифта ританки;
- 3-4 гащеризончета ;
чорапчета, и един-два чифта терлички, шапчици .

Освен това не забравяй, че дрешки се подаряват най-често, така че все ще събереш.
Пък в един момент, ако прецениш, че не стигат, ще се купят допълнително-сега бебешки магазини-бол, не е като навремето -един детмаг и толкоз...
и аз си бях приготвила толкова, но като почнаха гостите с торбите сега вече мисля един скрин да купя, защото две огромни чекмеджета и 2 шкафчета не ми стигат... да не говоря, че подаряват и по-големи дрешки като за годинка или две, а даже имам и един анцунг, който ще му стане май към първи клас  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 629
Ами, терминът ми е на 20.06.07, но аз искам секцио и ще е малко преди това, но е юни все пак.Майка ми е решила, че то ще е малко и ще му е студено по къс ръкав и трявба да се облича бебето, затова реших да ви питам. 

Е как така ще му е студено на детето юли месец по къс ръкав  Shocked Внимавайте да не претоплите бебето, защото това може да доведе до гърчове и е много опасно.

Бебчето е най-добре да го обличаш с боди и къси панталонки или дълги, но много тънички. Ако е 30 градуса няма нужда и от чорапи. Лятни шапчици е препоръчително, за да не му напича слънцето главата

Общи условия

Активация на акаунт