Искам библиотека

  • 1 805
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Искам идеи за библиотека. Не секция, а библиотека. Само книги да си слагам и евентуално тук-там по някоя ваза или друга дреболия. Имам около 2 хиляди тома (мои и на родителите ми), които си стоят от година и половина в кашони. Но вече край - до един месец искам да съм ги извадила. Мислих за полици от край до край, но е много скучно и еднообразно. Нищо не харесах от готовите мебели, повечето са секции със шкафчета и чекмеджета. А това, което харесах Crazy цифромания Money ........... Сега обмислям какво всъщност искам и ще викам дърводелец да ми ги направи. Нещо раздвижено.......

# 1
  • Мнения: 6 039
..................................Нещо раздвижено.......

e това като го чуя.......................

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Ами тъй де, не искам полици от край до край на стената закачени. Как да ги "раздвижа" е въпроса. Искам някак да има и вертикална дупка за висока ваза.

# 3
  • Мнения: 2 591
разгледай сайтовете на IKEA - за съжаление още не са навлезли в България, но имат невероятни идеи  Peace

# 4
  • Мнения: 1 800
Незнам какво точно търсиш, ето няколко сайта:

www.librarydesign.com
www.manhattancabinetry.com/libraries/

 Защо не се консултираш с дизайнерско студио, те биха ти направили cxеми и скици по твое желание и дърводелеца да го изпълни.

# 5
  • Мнения: 1 800
Съжалявам нещо страниците не работят, ще опитам пак:
http://www.manhattancabinetry.com/libraries/libraries_main.html
http://www.librarydesigns.com/

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Нали разбираш - дизайнера иска пари, а аз имам определен бюджет за библиотеката, който едва ли ще покрие и хонорара на дизайнера.

# 7
  • Мнения: 2 631
Янтра, напълно те разбрах! Hug
Ще ти кача снимка от нашата библиотека, която всъщност си е най- обикновенна етажерка - проектирана и изработена от нас.
Премерихме си мястото, начертахме, поръчахме, да ни отрежат и окантят дъски, купихме конзоли и монтирахме. Peace
Много си  я харесваме, не заема никакво място, както т.нар. секции, и побира много неща! Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Давай снимките, че в четвъртък идва дърводелец, пък аз не знам какво искам.

# 9
  • France
  • Мнения: 726
Ако си от Сф отиди на последната спирка на 306 в Младост-2. Там има магазин за мебели от масив дъб, старинни, ще ахнеш. Това е твоето място. Ще се откажеш от дърводелеца.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Янтро! Реших ти проблема. В новия каталог на СОМО видях такова нещо. Два Г-елемента за 129 лв, като от няколко такива двойки става чудна библиотека, хем 'раздвиженка' (макар че и аз като коуежката се потрисам от тази дума). Довечера ще ти снимам каталога. Направо готово можеш да си го купиш и не е скъпо, мисля - аз с такова вероятно ще си подновя хола.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 827
 Rolling Eyes за 2000 тома си иска бая място и доста стабилно и здраво нещо

# 12
  • Мнения: 8 999
И аз искам библиотека - по магазините за мебели предлагат само някакви "раздвижени" секции, които побират 3 книги и половина и една дузина вазички. Искам стабилна мебел, с рафтове, не по-широки от 30 см. и вратички. Ако някой скоро е ползвал фирма за изработване на подобно нещо на прилична цена - да си каже. Книгите са тежки и затова е необходимо полиците да са по-дебели /за да не провиснат/.

# 13
  • Мнения: 2 631
Изключително късно си давам снимката Embarassed, за което, Янтра, моля, да ме извиниш, но може на друг, да дам хрумки и идеи!
Ето:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=3143373

Янтра, твоята библиотека вероятно вече е готова - покажи я, моля те!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Не е готова. Утре имаме трета среща с майстора. Той ме мрази вече Mr. Green Още сме на идеен проект Laughing

Общи условия

Активация на акаунт