Нямаме още зъбки...

  • 2 093
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте маминки вече сме на девет месеца и още нямаме зъбки - мина периода на лигавене и търкане с пръстички е още се търка, но сравнително по -рядко - лекарката казва, че ще избият наведнъж, но аз незнам дали да се тревожа и дали мога да помогна на малкия по някакъв начин да избият по - лесно, освен чрез гумените залъгалки и мехлемчетата, но той иначе се чувства добре е малко е изнервен, но това мисля, че е нормално...

Последна редакция: нд, 22 апр 2007, 23:46 от Zorcheto

# 1
  • Мнения: 260
Щом лекарката е казала така ,по- добре се успокой . На различните деца зъбките им излизат по различно време. Ако все пак си много притеснена, консултирай се и с детски стоматолог. Hug

# 2
  • Мнения: 545
На моя племенник първият му зъб излезе след като беше навършил годинка. Сега е на 7 1/2 и си има всички зъби, които се полагат за възрастта. Смяната на млечните му зъби също започна по-късно (първият му падна след като стана на 7 г.). Така, че не се притеснявай - всяко нещо с времето си.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
и двете ми деца на 10 месеца нямаха нито един зъб, а дъщеря ми в момента има само 5...всеки зъб с времето си.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Не се безпокой, поникването на зъбчета е индивидуално за всяко дете, племеника ми до 1г. и 3месеца нямаше зъбче, а сега всичко е наред

# 5
  • Мнения: 1 364
Не се притеснявай. Алекс беше на 11 мес. като се показа първият зъб.

# 6
  • Мнения: 1 416
Както са казал;и и останалите, недей да се боиш!  Hug На моята дъщеря първото зьбче й излезе чак на 11 месеца.  Wink

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 11:21 от Лора

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На Тери на 11м иполовина и изби първото зъбче.В момента все още сме само с 8/8я преди 3 дни/.

# 8
  • Мнения: 865
Нека те успокоя и аз!Това,че знаем за зъбките, че избиват към 6ти  месец ,не означава при всички бебоци да се случва по едно и също време.Не се притеснявай излишно.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
На моя син му изби пътвото зъбче на 9 месеца и 2 дена по-късно и второто. От тогава на всяка консултация лекарката ми обещава горни зъбки ( венците са доста подути и зъбките са очертани ), но той вече е на почти 11 месеца и има само 2 зъба  Mr. Green
Явно после ще ми се стъжни, когато всички започнат да избиват заедно  Whistling
Важното е, че детенцето е здраво, хапва си, дъвче...без зъбки няма да остане  Wink

# 10
  • Мнения: 8
И аз като тебе се притеснявах, но защото съм чувала, че на две години трябва да имат 20 зъба, а ние наближаваме три и сме с 16. Водих дъщеря ми на зъболекар и тя ми каза, че по принцип е така, но само по принцип и при всяко дете е индивидуално. Така че смятам, че няма за какво да се притесняваш. Но ако искаш никой няма да те върне или да ти се смее ако си заведеш детето на зъболекар, дори и да няма още зъбки.

# 11
  • Мнения: 171
Не се притеснявай колкото по късно толкова по добре Деси е на 7 и има много здрави зъби на една година имаше 2 току що пробили зъба и излязоха толкова лесно че дори не ги усетихме Praynig

# 12
  • Мнения: 752
Не се притеснявай - всичко е строго инидивидуално. На малката първия зъб й изби на годинка и почти 1 м., а кака й на година и половина имаше 20 зъба.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 973
На дъщеря ми първото зъбче изби точно на навършени 10 месеца и за един месец поникнаха четири зъбчета.

# 14
  • Мнения: 3 116
При нас първото зъбче изби на 9 месеца и половина  Peace

Не се притеснявай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт