освещаване на апартамент

  • 33 670
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 463
Хубаво е всеки дом да бъде осветен от свещеник.Ако му кажеш за духовете няма да те помисли за луда а ще ти предложи определени молитви които са за това.Друго нещо което всеки може да направи сам е ето това http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1893 .Има и други начини за пречистване на дома.Когато има вредни влияния трябва да се прави по често.Какви точно са тези духове?Напиши ми на лични.

# 16
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Stop Omega Неискам пуснатата тема да се превръща в спор,зададох ти въпрос и получих отговор,макар,че не  Naughty всички свещеници ядат и пият на поразия,а и Библията е създадена преди хиляди години,духовенство е имало и тогава когато е нямало мобилни телефони и интернет... Crossing Arms
...това ,че ти вярваш и предпочиташ даден мъдрец  Hug няма лошо,всеки сам си избира в какво да вярва или да не вярва,но е хубаво и тактично,когато некоментира това,в което невярва и неразбира"Останалото са кривиразбрани тълкувания на Библията." това си е твое мнение
....сега се сещам,че в тоя ред на мисли  не ти трябват нито светена вода ,нито тамян
Наистина,нека всеки сам намери най-правилният път за разрешаване на проблемите си  bouquet какъвто и да е той...важен е резултата


# 17
  • Мнения: 2 761
Ако си 4ела внимателно-написала съм,4е наистина е мое мнение.А ако помисли6 добре 6те разбере6 и за какво се използват светената вода и тамяна.Тъй 4е на мен ми трябват,но не в комплект със све6теника.За све6тите-хм-те за мен нямат място.Къде в Библията пи6е,4е трябва да се палят?Те имат съвсем друго зна4ение -става дума за пламък в ду6ата,а не за такъв от восък или парафин,от които да се пе4ели.Духовенство е имало и 6те има-нали всеки 4овек си носи дух.
Не съм разбрала въпроса ти?Да не би да свързва6 думата осве6тавене със све6тенник?!
И поста ти според мен е заяждане,ама ако се пи6е6 много вярва6та-не го прави пове4е,нали религията го осъжда. Laughing

# 18
  • Мнения: 2 761
А,Дидка сега про4етох ли4ната ти титла-няма за какво да споря пове4е,6тото едва ли 6те ти повлияят моите приказки.
Питай мъжа ти тогава за6то Библията няма край-това живо ме интересува.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 17:32 от Omega

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Едва ли ще ти навреди това, което искаш д правиш, във всеки случай не и директно, но добре би било да потърсиш и истинска / сериозна помощ... Знам, че не звучи приятно, но все пак, по-добре е да се направи навреме. Може би имаш нужда от медикаменти. Може да ти помогнат. Не се заяждам. Важно е да се предприеме нещо навреме. Имам приятелка от училище с подобен проблем... Тя доста поизчака, преди да се обърне към специалист и... а иначе когато си взема хапчетата си е добре.

# 20
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Мили дами,

Аз пуснах тази тема с идеята някой, който е правил освещаване или знае това онова да ме съветва, а не да спорите кой в какво вярва или не.
Право и избор на всеки е да вижда, чува, мисли различно. Затова сме различни. Моля ви не се захапвайте заради различността ни.

Благодаря на всяка от вас за изказаното мнение. Ще се опитам да намеря начин.   bouquet

# 21
  • Мнения: 2 761
Да взема6 медикаменти-озна4ава да си зависим от не6то.4овек просто трябва да намери истинския на4ин за разре6ение на проблемите си,без помо6т отвън.Помо6тта е в него самия.

# 22
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Да взема6 медикаменти-озна4ава да си зависим от не6то.4овек просто трябва да намери истинския на4ин за разре6ение на проблемите си,без помо6т отвън.Помо6тта е в него самия.

Кой говори изобщо за взимане на медикаменти???????????

# 23
  • Мнения: 2 591
аз също смятам за глупаво да се измества темата с библейски спорове! всеки избира сам религията и разбиранията си, така че бъдете толерантни моля!

за мен освещаването на дома е много важно нещо и щом си купихме апартамент и направихме основните ремонти, веднага го направихме - в църквата ни дадоха списък с това, какво трябва да приготвим и информация за сумата, която трябва да платим  Peace мисля че това варира от църква до църква и от енория до енория 
късмет   bouquet

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинете, но искам да попитам нещо: Ако апартаментът не е осветен, какво ще стане?
Благодаря.

# 25
  • Мнения: 2 761
Fiore,бяха ти дали предложение за хапове,това имах впредвид.

А какво 6те стане като не е осветен апартамента?Ами попа няма да полу4и "заплата" и да хапне на банкета. Grinning
Църквите са си направо търговски дружества-за вси4ко си пла6та6,даже списъци имат...И кое му е Божественото незнам?
Може би в "контакт" се влиза около масата.То и за това се казва"Там,където са двама или трима,там е Бог"-цитирам по памет не6то от Библията.Само 4е истинския смисъл на това е,4е 4овек има нужда от импулса на друга ду6а,за да постигне не6то,а не от образа на иконата.Извинявам се ако стана нагло за някои.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 19:06 от Omega

# 26
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Измества се темата!Груби думи по адрес на хора,за които едва ли имаш представа какво вършат и колко от тях въобще вземат заплата и т.н.Съжалявам,че някои те е накарал да си създадеш такова отношение към духовниците!Всеки е свободен да мисли каквото си иска,но нека бъдем по-толерантни в изказванията си тука,нека се запази добрият тон!

....хубаво е като се пусне тема,отговарящите на зададеният въпрос,да пишат само ,ако има какво конкретно да кажат и да помогнат на пусналата темата,а не просто да намират поле за изказване на мнението си около темата....въобще

...а по темата Lilqna нищо особено няма да стане ,ако не е осветен апартамента-въпрос на лично желание и потребност е!

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...а по темата Lilqna нищо особено няма да стане ,ако не е осветен апартамента-въпрос на лично желание и потребност е!
Може би вече ставам нахална, но не се сдържам да питам още. Щом нищо няма да стане, тогава защо е това освещение?

# 28
  • Мнения: 463
Нищо няма да стане ако не се освети апартамента.
Смисъла на освещаването е да се причисти енегията в него.Смисъла е като при кръщенето на хората.Смисъла на молитвите които се четат и тамяна които гори е точно да пречисти и пази дома.Тези ритуали са по смисъл идентични с шаманските и пр. други религиозни ритуали.
Лично за себе си ще кажа ,че съм кръстена на 13г възраст.Мога да кажа ,че от тогава съм доста по спокойна и уравновесена.Вярваща съм от както се помня.Разговаряла съм със свещеници по няй различни въпроси и ако някой има здравословен или друг проблем може да се посъветва със свещеник .

# 29
  • Мнения: 2 761
Дидка, аз съ6то и помагам,но по мой си на4ин.Така разбирам не6тата,така помагам.Това,4е моята гледна то4ка не съвпада с твоята е отделен въпрос.И не мисля,4е съм груба,а по-скоро съм конкретна и директна.Пък това не винаи се харесва.
А ти 6те ми отговори6 ли все пак за6то Библията няма край?(това наистина ве4е не е по темата,но да не пускам нова).

Общи условия

Активация на акаунт