Смесване на кърма и АМ

  • 635
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте,момичета.
Имам един въпрос към вас - кърмя дъщеря си вече 9 месеца,но заради заместените хранения кърмата ми вече доста намаля.За да поддържам лактация колкото мога повече, сутрин и следобед се цедя и и каквото събера й го давам вечер като добавка,защото пък иначе вечер не й стига особено.За сега така съм закърпила положението.Но така или иначе и със цеденето кърмата ми намалява значително и исках да питам като дойде момента да давам АМ мога ли да разтворя адаптираното с вода,както си е по указание и да го сипя в шишето с кърмата?Така си мисля,че вкуса ще й по-познат и ще го приеме по-лесно.Мерси Hug

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не знам дали е правилно, но аз съм го правила. Когато дъщеря ми се отби се изцеждах с помпа и когато количеството не беше достатъчно  го смесвах с АМ.  Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип може - но в действителност не е добра идея. Препоръчва се кърмата и АМ да не се смесват и първо да се даде кърмата. Така се осигурява изпиването на цялото количество кърма - докато ако се смеси с АМ и бебето не е много гладно, може в шишето да остане мляко, а това ще е жалко. Предвид колко усилия коства изцеждането, наистина звучи по-добре бебето да си изпие цялото събрано с труд количество, пък АМ се забърква за секунди после Grinning

# 3
  • Мнения: 950
Аз първо давам кърмата и после в същото шише правя АМ.

# 4
  • varna
  • Мнения: 1 012
първо кърмата и после АМ

# 5

Общи условия

Активация на акаунт