Kажете моля ВИ как готвите пилешките дробчета?

  • 20 815
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 922
Мариновам ги за кратко в соев сос, черен пипер, слагам ги в тавата с малко вода, покривам с фолио и във фурната.
По някое време прибавям нарязан лук и пак покривам с фолиото, и ги пека докато омекне лука.

# 46
  • Мнения: 5 362
Най ги обичам пържени с лук.
Също понякога правя дроб-сърма с тях.
Но тук открих страхотни рецепти,които със сигурност ще изпробвам Wink

# 47
  • Мнения: 4 358
Най ги обичам пържени с лук.
Също понякога правя дроб-сърма с тях.
Но тук открих страхотни рецепти,които със сигурност ще изпробвам Wink
smile3501  и аз , и аз ще пробвам. Страхотни рецепти сте дали.
Мислех да пускам моИте за дроб сърма и и дробчета на фурна, но гледам вече сте ме изпреварили.
Понякога правя дробчетата с картофи на фурна на принципа на пиле с картофи - всичко сурово с черен пипер и сол на вкус, олио и водичка. Това е една от бързите ми мързеливи манжи.

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 16:01 от БЪНИ

# 48
  • Мнения: 2 199
Аз скоро комбинирах пържени до полуготовност тиквички със запържени пилешки дробчета с къри и соев сос
Стана много вкусно Wink
Ще пробвам тази вечер с брашно и черен пипер запържен   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 580
Пилешки дробчета
1 пакет пилешки дробчета
6-7 големи глави лук
5-6 моркова
топено сирене
1/2 чаша бяло вино


Кипвате дробчетата, колтото да им излезе кръвта и ги вадите от водата. След това задушавате лука и морковите, като слагате 3-4 триъгълничета топено сирене  и бялото вино.
Изсипвате дробчетата и задушените зеленчуци в тава, поръсвате с подправка по ваш вкус, наливате 1/2 чаша вода и запичате около 20-30 минути с фолио във фурната.
 
Това е любимата ни рецепта за дробчета,не е моя но мина много време и не помня на кого беше,ако някой си я познае само мога да му благодаря.  bouquet

# 50
Дробчетата в къщи ги приготвям по два начина, поне така ги обичаме:
1/ олио в по- дълбок тиган, лук на по- едро нарязан и съвсем за кратко се оставя самичък в тигана да се запържи от всички страни, прибавям дробчетата и продължавам да задушавам и разбърквам,  подправките са червен пипер, чер пипер, дафинов лист, сол, прибавям настърган домат разбърквам и оставям за кратко на спокойствие колкото да успея да загрея вода на микровелето и да я прибавя, към края слагам брашанце и оставям да къкри на по- слаба степен.
2/ дробчетата посолени и поръсени с чер пипер се панират, като се хапват с майонеза, кетчуп, горчица, шарена сол- пожелание и биричка cheers

# 51
  • DE
  • Мнения: 971
smesvam pile6ki drob4eta i sar4ica slagam gu v tavi4ka posolqvam i porasvam s 4er piper.dobavqm  2-3 4erveni piperki  narqzani na
lenti,luk na krag4eta i  gabi moje i ot konserva peka go na furna.razbarkvam gi ot vreme na vreme.drob4etata puskat  sos .stava mnogo vkusno.

# 52
  • Мнения: 3 674
Пилешки дробчета
1 пакет пилешки дробчета
6-7 големи глави лук
5-6 моркова
топено сирене
1/2 чаша бяло вино


Кипвате дробчетата, колтото да им излезе кръвта и ги вадите от водата. След това задушавате лука и морковите, като слагате 3-4 триъгълничета топено сирене  и бялото вино.
Изсипвате дробчетата и задушените зеленчуци в тава, поръсвате с подправка по ваш вкус, наливате 1/2 чаша вода и запичате около 20-30 минути с фолио във фурната.
 
Това е любимата ни рецепта за дробчета,не е моя но мина много време и не помня на кого беше,ако някой си я познае само мога да му благодаря.  bouquet



Това звучи много вкусно....

# 53
  • Мнения: 1 483
Ще споделя  рецептата, по която аз правя пилешки дробчета.  chef
ДРОБЧЕТА ЗА 13 МИНУТИ
В чиния сипвам брашно като за паниране, добавям червен пипер (поне една супена лъжица), 1чаена лъжичка сода за хляб и сол(на вкус според
количеството на дробчетата).
В тавичка разтопявам едно малко масло(125гр.), овалвам дробчетата в горната смес и подреждам в тавичката.
Слагам във фурната и пека за 13 минути(може и две- три минути повече Laughing).
Аз обикновено ползвам разфасовки от около половин килограм, така че за около килограм дробчета ще трябва повече масло(поне един пръст да е
мазнината в тавата).
Стават много пухкави и мекички.В къщи много ги харесваме.
Бон апети. Peace

Тая рецепта много яка изглежда.Ще пробвам и аз.Иначе аз ги пържа с лук(с много лук).Много ги харесвам така.Или пък с малко бекон и гъбки.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Шишчета от Дробчета в бекон
Кипвам за няколко минути дробчетата,после ги задушавам за кратко с малко лук и чер пипер.
После всяко дробче увивам с тънка ивица бекон и нанизвам на клечка за шишче,като редувам с парченца лук,чушка и гъбки.Пека на скара по 5-6 минути от двете страни на шишчето.Стават страхотни,сочни,ароматни,а за гости са много ефектни.

Общи условия

Активация на акаунт