Почистване на пералня?

  • 45 587
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 780
Янтра,
не знам каква съм късметлийка. Моята е над 10г. Индезит. Води се с активен филтър и поради това, не беше чистена до преди няколко м., когато отказа да източи. Значи едно пластмасово накрайниче от връзка на анцунг беше стопирало перката на водната помпа и затова тя не източваше.
И понеже тъй и тъй я отворихме и гледахме, принудих мъжО да види и акт. филтър как е... Извадихме 2-3 нецица, но най-интересното беше, че там открих моя златен кръст, когото си мислех, че съм го изгубила преди повече от 7-8г.
Радост голяма настана  Party
И моята е Индезит от преди 10 години и засича водната помпа като има неща , но филтър не намерихме  ? Ти можеш ли да ми обясниш някак къде е ?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
magi  и нашата е Индезит на 10 тина години.Преди 2 години/тогава се пренесох при него,а той я пускаше 2-3 пъти в месеца/ се хванахме с мъжа ми да търсим филтър.Разглобихме долния капак,не го открихме,но капака така си остана разглобен,защото не можахме да го върнем.А няма къде да е другаде.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
старите Индезити са с т.нар. активен филтър. Това е гумено джобче, намиращо се преди помпата. Служи като утаител и в него намирате, каквото търсите Wink
Казва се и филтър, тип сляпо черво.

# 33
  • Мнения: 157
Отделението за праха го вадя и накисвам с вода и белина в леген.След 1 час се е почистило.

Общи условия

Активация на акаунт