Колко давате за благотворителност?

  • 4 654
  • 143
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
Хайде скъпи съфорумки... Hug
Без да гледаме в чуждото, нека се изпъчим гордо и отсечем пред форумския свят, колко сме дали и даваме за благотворителност всеки месец, тримесечие, полугодие, петилетка.

И моля, напишете основната сума на доходите си, за да е ясно, кой взима малко, но е много милостив  Hug
Напред...
Нека съревнованието започне...

# 1
  • Мнения: 1 517
Ще стане поредното меле  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 029
ееееееееееееееееее
ама сега и доходите си да мерим?
хипер малоумна тема.

# 3
  • Мнения: 27 524
Да, да  Crossing Arms
Аз като коментирах колко мижави центове са давали депутатите на Българската Коледа в Брюксел, ти ме скастри, че това не се афиширало, не се коментирало, не било наша работа и от сорта.
Гледай си работата сега, Кейс  smile3534

# 4
  • Мнения: 7 107
Малко, но ще се поправя.  Embarassed

# 5
  • Мнения: 534
Сума няма да ти кажа,защото предпочитам да купя едно
кило картофи,ориз,10 шоколада или друго нещо си,да го занеса на крак и да знам,че ще стигне до децата,
отколкото да дам пари и да се чудя кой си ги е прибрал.
Скоро не съм го правила  Embarassed,но редовно си преглеждам гардероба и някои дрехи ги
слагам в една торба и в църквата.

# 6
  • Мнения: 1 416
Давам на просяци постоянно.
С ненужни дрехи или вещи редовно захранвам циганския катун в Студентски град. Пускам и СМС-и за болни деца.
Сигурно мога и повече...

# 7
  • Мнения: 6 314
Винаги ми е било странно "меренето", когато става въпрос за благотворителност.
Ясно е, че колкото повече хора отделят време и средства за благотворителност, толкова по-добре.

Но благотворителността е нещо, което не е задължение.
Човек или чувства желание и възможности за това, или не.
Всеки обаче е свободен да избира дали и за какво да даде парите си.

Ясно е, че идва моралния момент и хора, които биха откъснали от залъка си, за да помогнат на човек в нужда, не биха разбрали този, който има възможност да помогне и не го прави. Но такъв е светът - шарен и хората са с различни разбирания. Има включително такива, които разсъждават така - получават големи доходи, плащат големи данъци на държавата, която пък от своя страна би трябвало да се погрижи за тези хора, които са в нужда - сираци, болни, които се нуждаят от лекарства и средства за лечение и т.н.
Ясно е, че държавата не прави кой знае какво (да не кажем почти нищо), но пък и някои от тези хора (принципно говоря за хора с добри доходи, които са реално декларирани) смятат, че не са длъжни да дават още.

По отношение на благотворителността си мисля и нещо друго. Това е нещо, което правиш без да очакваш нищо. Т.е. правиш го от добро сърце, не за слава, не за да излезнеш в някой вестник или по телевизията да се пъчиш колко си добър и колко си помогнал и да се биеш в гърдите, даже не би трябвало да очакваш и благодарности. Помагаш, защото чувстваш желание за това, защото искаш да помогнеш и го правиш така, както можеш - с дрехи, с пари, с нематериална помощ.

Как се сравнява благотворителността?
Кой е помогнал повече - човек, който получава 1000 лева и е дал 50 лв. или някоя баба, която получава 100 лева и от тях е отделила 10 лв. или някой, който не може да отдели финансови средства, но е отишъл в някой дом за сирачета и им е обърнал внимание и подарил усмивки и топлина?

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 17:08 от Mamma

# 8
  • Мнения: 5 370
Ми гледам винаги да се включвам по кампаниите със СМС-ите, там колко съм изпращала-не съм броила, честно, а и едва ли това е най-важното.
Подарих дрешоци по разни направления. Използвах мои познанства пак с благотворителна цел, но не ми се влиза в подробности.
Сега адски ми се иска да отделя по-солидна сума-спрямо заплатата ми, де-за Елвира. Като ударена с мокър парцал ходих, честно ви казвам,след като видях снимките в сайта, а като погледна детенцето и-ми се доревава. Кълна се, че в момента,в който пак си стъпя на краката-веднага ще внеса по сметката и. Cry
Толкоз за бюлетина.
П.С. А къде мога да дам дрехи за възрастни? Имам неща, в които повече май никога няма да мога да вляза.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Мамма го е написала точно и ясно !
Давам колкото ми е възможно, ходя
при децата когато ми е възможно,
организирам приятелките си да събират
дрехи, играчки, обувки и после ми е
много хубаво на душата - безценно  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
П.С. А къде мога да дам дрехи за възрастни? Имам неща, в които повече май никога няма да мога да вляза.

Домът в Доганово например е за младежи до 18 години.
За другите се консултирай с Роси !

# 11
  • Мнения: 5 370
П.С. А къде мога да дам дрехи за възрастни? Имам неща, в които повече май никога няма да мога да вляза.

Домът в Доганово например е за младежи до 18 години.
За другите се консултирай с Роси !
Ще и звънна, имам доста събрани мои неща.

# 12
  • Мнения: 920
Тъй като темата е във връзка с роклята, колко дават богатите. Има такива спасили не един човешки живот. 

# 13
  • Мнения: 3 268
Бербатов е един от богатите хора,които дават много за благотворителност и помагат на деца в нужда.Възхищавам му се.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Афиширането по тези въпроси е безпредметно.

Излишни думи, хвърлени на вятъра...

Общи условия

Активация на акаунт