Тормози ме един въпрос?

  • 1 507
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 869
Имах тежко раждане със много лоши последици и сега не ми дава мира следния въпрос:Възможно ли ако имаш индикации за преждевременно раждане да се направи секцио?Питам защото не искам да преживявам отново ужаса на естественото раждане.

# 1
  • Мнения: 4 629
Предполагам, че е възможно, но не е задължително. Може и вагинално да се роди недоносено бебе. Само лекар може да реши за конкретния случай

# 2
  • Мнения: 696
И аз мисля като milf, но все пак специалистит трябва да прецени. А доколкото съм чувала, не е задължително второто раждане  да е както първото. А и при секциото възстановяването също не е особено приятно първите дни.

# 3
  • Мнения: 869
Имах впредвид ако раждането вече е започнало т.е започнали са контракции,изтекли са водите и т.н дали е възможно секцио???????

# 4
  • Мнения: 4 546
би трябвало да може  - нали понякога се налага да оперират по спешност при започнало вече раждане.

# 5
  • Мнения: 4 629
Имах впредвид ако раждането вече е започнало т.е започнали са контракции,изтекли са водите и т.н дали е възможно секцио???????

Разбрах те -отговорът пак е същият. Възможно е да се наложи секцио, но е възможно и вагинално раждане

# 6
  • Мнения: 289
Аз така родих- започна нормално, имах си контракции, получих 10 см. разкритие и се наложи да ме качат в операционната по спешност

# 7
  • Мнения: 7 474
Имах впредвид ако раждането вече е започнало т.е започнали са контракции,изтекли са водите и т.н дали е възможно секцио???????

Могат да направят

# 8
  • Мнения: 11 607
Моя позната точно по тази причина не искаше второ дете.... Много, много трудно първо раждане, детето имаше акушерска пареза и още куп други неща...... Ужас! Тя също много трудно се възстанови и дълго време не можеше да се оттърси от шока....Заради това направи един аборт,защото я беше страх, много страх от раждането....Но третата бременност я остави и ..... е имала супер лесно и приятно раждане, нищо общо с първото и след това не можеше да се нарадва,че е минало толкова леко и безпроблемно!

Така че, забрави първото по-скоро и мисли позитивно!

# 9
  • Мнения: 869
Моя позната точно по тази причина не искаше второ дете.... Много, много трудно първо раждане, детето имаше акушерска пареза и още куп други неща...... Ужас! Тя също много трудно се възстанови и дълго време не можеше да се оттърси от шока....Заради това направи един аборт,защото я беше страх, много страх от раждането....Но третата бременност я остави и ..... е имала супер лесно и приятно раждане, нищо общо с първото и след това не можеше да се нарадва,че е минало толкова леко и безпроблемно!

Така че, забрави първото по-скоро и мисли позитивно!
Никога повече няма да раждам по естествен начин.Всичките проблеми на детето ми са причинени от това мое грешно решение.Но преди няколко дни си помислих;"Ами ако някой ден живот и здраве съм планирала секцио,но започна да раждам преждевременно".Направо изтръпнах.Аз ще се консултирам и с генеколог,но ми се искаше и да попитам и вас.А ако има някой който е бил в подобна ситуация ще бъда малко по-спокойна ако ми каже със сигурност че преждевременното раждане не изключва операцията.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Зависи, най-вече от късмета ти. Ако протича твърде бързо, може и да не успееш да стигнеш достатъчно рано и да те оставят да го раждаш вагинално... не дай Боже, ама има и такива случаи. Ами, при най-малкия намек - тичай в болницата?.. Simple Smile

Във всеки случай, не трябва да е причина да се откажеш изобщо от идеята за второ.

# 11
  • Мнения: 6 461
Първото ми раждане протече доста трудно и тежко.
Родих голямото ми дете с форцепс.Инструменталното раждане крие доста рискови,но се използва за животоспасяващо.
Така се случи и при мен за да спаси живота на детето ми доктора използва форцепс при раждането.

Същите въпроси ме тормозеха и мен когато бях бременна с второто ми детенце.
Но се доверих из цяло на доктора ,който следеше бременността ми..и след това водеше раждането ми.
Родих нормално ,без усложнения.

# 12
  • Мнения: 4 784
Мисля че може. Моя приятелка роди в 7 месец. Лекарите настояваха за секцио, а тя за естествено и най-накрая тя надделя. Друга позната имам, която не успя да надделее...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
Доколкото си спомям от курса за бременни по време на първата ми бременност - не може, само, ако вече бебето е слязло много ниско в малкия таз или нещо такова. newsm78 Т.е. вече да му се вижда главичката. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 173
Може, не се бой и аз бях така - имах си дата за секцио, но с уговорка ако започне раждането да тичам в болницата. Всичко мина перфектно и изобщо не е трудно възстановяването, леко раждане  Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Да. Възможно е. Акушерка ми е казвала, че крайният момент за секцио по спешност е раждането на главата на бебето. Роди ли се главата, раменете задължително трябва и те да минат през родовите пътища. Във всеки един момент преди това може да се направи секцио по спешност.

Разбирам защо питаш, аз също повече нормално няма да родя и за това се и интересувах от същия въпрос.

# 16
  • Мнения: 3 216
Моето раждане започна нормално,контракции,паднала тапа,изтекли води . Отидох в болницата с контракции на около 3 -4 минути и родих секцио,но повярвай ми родилните болки на нормалното раждане не могат да се сравнят с болките от секциото-аз си мислех,че ще умра,не сьм плакала,аз направо виех от болката Embarassed. Момичето което е стояло до мен е искало да го преместят в друга стая ,защото не е искало да слуша . Но пьк е щадящ вариант за раждане спрямо детето.

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да. Възможно е. Акушерка ми е казвала, че крайният момент за секцио по спешност е раждането на главата на бебето. Роди ли се главата, раменете задължително трябва и те да минат през родовите пътища. Във всеки един момент преди това може да се направи секцио по спешност.
Дори при това положение може да се направи секцио - и се прави понякога, когато бебето е заседнало, но маневрата да се вкара главата обратно вътре е много рискова.
Секцио съвсем спокойно може да се прави при започнала родова дейност - даже според немалко специалисти това е за предпочитане, за да се даде възможност организма на бебето да започне подготовката за раждането, да се отделят хормоните, които подготвят дробовете за дишането и да се влеят в организма му имунните тела, подготвящи го за появата на белия свят (това става при началото на раждането с комплекса от хормони, които се задействат заедно с контракциите). Единствената непредсказуема величина в случая е бързината на второто раждане - в повечето случаи е многократно по-бързо от първото (при мен първото беше 12ч, а второто - 2ч), така че ако не се ориентираш навреме, може бебето да не ти даде възможност за избор Grinning Но пък няма едно с едно еднакви раждания, така че може и това да е добър вариант.
Една от приятелките ми беше с второ секцио (заради проблеми с ретината) - от момента, в който беше разбрала, че ражда, до стигането в болницата беше стигнала 8см разкритие, но си й направиха секциото.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Предварително се извинявам, че разводнявам темата, но искам да попитам Кремена - можеш ли да уточниш, защото от постинга ти не става ясно кои болки според теб са по-силни и кога си вила: по време на контракциите или след секциото?  И също така кое е щадящото за детето, според теб? По принцип нормално протеклото "нормално" раждане (всъщност се казва физиологично) е щадящият вариант.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Хедра, възможно е. Само споделям какво ми е казвала акушерка, аз самата не съм се ровила по-задълбочено да търся информация по темата.  Peace

# 20
  • Мнения: 3 216
Щадяшо се води секциото,защото бебепо не изживява болките от нормалното раждане.
А мен ме болеше много много повече контрахирането след секциото отколкото самите контракции. Но при всеки е различно и всеки сам си избира начина на раждане. аз само искам да посьветвам този,който е избрал секциото да не очаква,че всико е песен.

# 21
  • Мнения: 19 269
Да. Възможно е. Акушерка ми е казвала, че крайният момент за секцио по спешност е раждането на главата на бебето. Роди ли се главата, раменете задължително трябва и те да минат през родовите пътища. Във всеки един момент преди това може да се направи секцио по спешност.
Дори при това положение може да се направи секцио - и се прави понякога, когато бебето е заседнало, но маневрата да се вкара главата обратно вътре е много рискова.
точно така беше при една приятелка.трябваше да вкарат главата обратно,защото бебето беше заседнало и и направиха секцио.
Щадяшо се води секциото,защото бебепо не изживява болките от нормалното раждане.
А мен ме болеше много много повече контрахирането след секциото отколкото самите контракции. Но при всеки е различно и всеки сам си избира начина на раждане. аз само искам да посьветвам този,който е избрал секциото да не очаква,че всико е песен.

при секцио бебето бива извадено изведнъж и не е подготвено за новия свят.смята се ,че изпитва шок след раждането.при нормално раждане,хормоните,които се отделят,контракциите и т.н.подготвят бебето.разбира се ако няма усложнения.така 4е попринцип се смята,че нормалното раждане е по щадящо за бебето

# 22
  • София
  • Мнения: 1 368
Мисля че е възможно.Аз бях с 10см разкритие,започнах с нормално раждане(когато ми казаха в края на 8-ми месец че бебо се е обърнал с главата надолу си умирах от щастие че ще раждам нормално,бях много против секцио),след хиляди напъни на бебо се показа ръчичката,оказа се че имам някакво стеснение на вътрешния таз и не можеха да го извадят.Лекарите използваха форцепс,вакум,но без резултат.Финала беше секцио по спешност.От раждането на малкия непрекъснато сме по процедури и рехабилитации.Благодаря на Бога,че всичко се развива добре и скоро кошмара ще свърши.След раждането лекарят ми каза,че второто задължително ще бъде секцио.
Съжалявам че стана дълго,но се сетих за онзи ден и трябваше да напиша всичко това.

Общи условия

Активация на акаунт