ДВЕ ДЕЦА - ЕДНА СЪДБА!!! МОЛЯ ВИ ПРОЧЕТЕТЕ!!!!!

  • 25 689
  • 195
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
www.missionbg.org
Мили майчета,отправям зов за милосърдие към вас!!!
Познавам ги,по добри млади хора от тях не познавам!!!!
На мравката път правят и са винаги усмихнати!едно парче хляб да имат,ще поканят някого да го споделят!Много са бедни и безрезервно обичат децата си и Бог!!!!  bouquet

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 23:58 от stefiji

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Подкрепям. Скоро ще има благотворителен концерт, за набиране на средства за семейството
 
http://missionbg.org/bg/Rosen_Sevda.html

# 2
  • Мнения: 1 416
Боже мили! Такива страхотни сладурчета, толкова жестока съдба...
Ще помогна, както мога!

П.П. Моля ви, заковете темата.

# 3
  • Мнения: 1 568
Днес нямах време да пиша много,но искам сега да ви разкажа!!!
Обичат се и са много млади,когато им се ражда първото детенце ,всички ги карат да го оставят в дом,но те-не!!!
Майчето си го гледа сама с таткото,живеят по-квартири и едва свързват двата края ,таткото свири на тротоара,за да има за хляб,а майчето само детенцето гледа,то е приковано на легло!!!! Такава всеотдайна майка не съм виждала,няма кафене,за нея или разходка по-магазините!!!
Решиха да си имат второ.....и пак същият проблем и второто детенце се роди 100% инвалид!!!И то на легло!!До скоро нямаха телевизор!Родителите им се отрекоха от тях,защото били луди да задържат децата,никой не им помага!!!!
А те са толкова лъчезарни млади хора,никога не съм ги виждала отчаяни и все ,за Бог говорят,как щял да помогне на децата!!!Много си ги обичат!Майчето на ръце си ги изкарва всеки ден на слънце,защото нямат инвалидни колички!!Таткото носи едното,мамата другото,а те вече тежат!!
Немога да ви опиша,не мога!!!Няма такива хора,а те нямат 30 години:((((((((((((((

Последна редакция: пн, 23 апр 2007, 23:58 от stefiji

# 4
  • Мнения: 1 416
Стефи,
Разгледах линка и много плаках...
Бих искала да ида на концерта, но нямам време да стигна до книжарницата, в която е обявено, че ще се продават билетите. Чудя се, ако отида директно във Военния клуб, дали ще ми продадат билет...  Rolling Eyes
И друго да питам. Ти поддържаш ли някакъв контакт с родителите? Събирате ли парички в Русе, за да помагате на Росен и Севда? Мога да отделя много скромна сума, искам да им купя нещо с нея. Но 20-30 лева и за памперси няма да стигнат... Ще е много по-удобно, ако някакси събираме парите - всички ние, които искаме да помогнем. И после да купим лекарства, мокри кърпички, хранителни добавки, витамини и т.н.
Ох, много дълъг и объркан пост стана. Ще чакам повече информация от теб...

# 5
  • Мнения: 1 568
Ами те са ми много близки!Имам им телефона,а Росен свири на гъдулка по-главната улица денем,едно слабо момче!
Съгласна съм да събираме парички и после ще го викна да му ги дадем заедно!!!Или да отворя една сметка на тяхно име и малко по-малко който желае да събираме и да им внесем!Предложете нещо а,аз съм съгласна,за билети също ще питам,ако искаш да ти купя и някак да се видим да ти го дам!

# 6
  • Мнения: 1 416
Боже, ама съм тъпа!
Концертът явно е в Русе, пък аз съм се запътила да ходя. Аз съм в София...  Confused И си мисля, че в тоя Военен клуб ще е. И че на софийския "Самуил"45 продават билетите. Мале, Стефи, извинявай, заплетох се...
Иначе за сметката - и аз мисля, че е вариант. Дори не държа да е сметка. Бих ти ги изпратила лично, за да ги предадеш на семейството. Просто си мисля, че е по-добре да съберем пример 100 лева и с тях - памперси, "Киди" (разбах, че трябва за децата) и т.н. А нали ти казвам, в момента повече от 20-30 лева ми е непосилно да отделя. И тях ще мога да пратя след 1-ви, щом взема заплата...

# 7
  • Мнения: 356
Много плаках.
И аз искам да помогна. С каквото мога, че и нашето положение не е мн розово в момента. Стискам палци на семейството! Много са милички!

# 8
  • Мнения: 1 568
Мила, и аз не съм в ред явно! От вълнение не разсъждавам!
Сега съпругът ми ме поправи! Концертът ще бъде в София!!! А за парички,те имали отворена сметка!Ако пък искаш да им купиш нещо и да им пратиш с колетче ще ти дам направо адресът им,но утре ще им звънна,защото точно не го знам сега!

# 9
  • Мнения: 1 568
Утре ще напиша адресът им тук-личният и който иска да прати нещо!!! БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 416
Мила, и аз не съм в ред явно! От вълнение не разсъждавам!
Сега съпругът ми ме поправи! Концертът ще бъде в София!!! А за парички,те имали отворена сметка!Ако пък искаш да им купиш нещо и да им пратиш с колетче ще ти дам направо адресът им,но утре ще им звънна,защото точно не го знам сега!
Значи съм била на прав път.  Simple Smile
Да, знам, че имат сметка. Ама като съм се запънала да им пратя колет, и това си е. Затова идеята ми беше повече хора да се съберам и да пратим по-голям колет, с разнообразни нещица, а не мизерен за 20 лева, в който да се търкалят само мокри кърпи и овесени ядки.
Ето защо те питах дали ти и твои приятели в Русе събирате някакви пари или им купувате нещо, да включа просто към вас.
Другият вариант е да помоля приятели или колеги да съберем някой лев, но на това не мога да разчитам особено.

П.П. Последно да те питам - те няма да пътуват до София за концерта предполагам? 

# 11
  • Мнения: 1 568
Искам още нещо да ви разкажа!!!
Севда имаше рожден ден,но нямали парички,за бонбони или сладки и тя от брашно,захар и вода беше направила едни курабийки и дойде да ни почерпи!!!
И ми каза,че много се радвала ,че сме им били приятели и се молела да сме здрави и щастливи!!!
И все ми казва да не се отчайвам,че животът е хубав!!!:(((((

# 12
  • Мнения: 356
Пуснах линка в един друг форум, където надявам се, че ще има още добри хорица, които да окажат някаква помощ

# 13
  • Мнения: 1 568
Ами ние има даваме нещо от време на време,ако искаш пиши ми на лични и или аз да ти пратя парички или ти на мен и едната от двете да купи!
И аз на приятели и колеги не мога да разчитам,всеки цъка с език и ...продължава животът си.....за съжаление!!! Sad

# 14
  • Мнения: 1 568
Дали ще пътуват,утре ще ги питам и ще пиша!А моят каза,че Росен ще свири на концерта,значи той ще е там!!!

# 15
  • Мнения: 1 416
Пуснах линка в един друг форум, където надявам се, че ще има още добри хорица, които да окажат някаква помощ
Дано! И по малко парички да съберем, все ще е от полза.
От дрешки разбрах, че също имат нужда. Аз нямам за по-големи деца. Ако на някой му се намират излишни, може би трябва да пише на stefiji или направо на родителите - с таткото може да се контактува по имейл - rosmusic@abv.bg.

# 16
  • Мнения: 356
Аз също нямам по-големи дрешки, имам си малко бебе, но ще питам познати!

# 17
  • Мнения: 1 416
Давам линк към по-стара тема за семейството. В нея имам по-подробни обяснения от какво се нуждаят децата.

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 01:10 от Лора

# 18
  • София
  • Мнения: 6 356
номерът на сметката на семейството знае ли се?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Стефи моля те, щом сте близки
виж какви размери дрехи трябват
за дечицата и за тях самите,
номер на обувките на майката и бащата,
изобщо всичко, което може да ни насочи
какво да изпратим.
Ще те помоля да ми изпратиш адресът им на ЛС.

# 20
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Стефи, аз имам като координати: Русе, Централна поща, до поискване, Росен Илиев Христов. Това достатъчно ли ще е? Дали, ако изпратя дрехи на майката, няма да я обидя? Играчка някаква мека ще бъде ли подходяща? Освен другите неща, които са необходими? През май ще бъда в Плевен и тогава ще ги изпратя. Благодаря за това, което правиш!

# 21
  • Мнения: 908
А каква е цената на билетите?

# 22
  • Мнения: 1 416
А каква е цената на билетите?
И аз това опитвам да разбера, ама няма как. И да не отида на концерта, поне пари ще изпратя.

# 23
  • Мнения: 356
До колкото разбрах - 10, 20, 50 и 100 лв. Там дето писах в другия форум се включи една жена и тя писа, че цените са такива.

# 24
  • Мнения: 1 416
До колкото разбрах - 10, 20, 50 и 100 лв. Там дето писах в другия форум се включи една жена и тя писа, че цените са такива.
Мерси много за инфото. Аз, в крайна сметка, май няма да мога да отида. В четвъртък ми е невьзможно.  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 1 320
Моля те, напиши размери на децата и на родителите. Имам въможност да им пратя нови дрешки на децата, а и за родителите ще видя какво мога да намеря. 

# 26
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Свързала съм се с жената, която организира концерта. Очаквам да се включи тук по темата.

# 27
  • Мнения: 155
Този мъж - Росен съм го виждала из център да свири, но не съм предполагала, че той и семейството му имат такава съдба. Sad Колко жалко. Дечицата са много сладки и вече като го видя ще му давам парички.
А този концерт в София какъв ще е и кога ще се проведе?

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Билетите за концерта са продадени. Той ще е на 26 във Военния клуб. В сайта има подробна информация как би могло да се помогне на децата.

# 29
  • Мнения: 1 416
Билетите за концерта са продадени. Той ще е на 26 във Военния клуб.
Много се радвам, че билетите са продадени!  Hug

# 30
  • Мнения: 356
Да, аз също се радвам, те го заслужават!

# 31
  • Мнения: 154
Нямам големи възможности, а толкова ми се иска да мога да помогна на всички... толкова много деца имат нужда! Искам поне на това семейство да помогна д каквото мога. Видях сметка на сайта, но е на фондация. Надявам се да не засегна никого, но фондациите ме притесняват, не съм сигурна каква част от средствата стига до нуждаещите се. Ако някой знае повече по въпроса, моля да ми обясни! Адресът за колети този ли остава - "до поискване"...?

# 32
  • Мнения: 1 568
Дечицата са малки,в смисъл на години не са много малки,но на ръст са дребнички в сравнение с нормалните деца,всички дрешки над 3-4 години на горе(от такива деца) би им станало,ако не на едното,то на другото!

# 33
  • Мнения: 1 568
А размера на родителите?!
Росен е много слаб,много! И е около най-много 1.70, а Севда е около 1.60 и примерно да е 55 кг.!Размер с или м!

# 34
  • Мнения: 356
Имам разни мъжки и женски дрехи, които мога да дам с удоволствие, запазени много, от моя мъж, когато беше по-слаб (преди да го угоя  Joy) и дамските са мои, които не ми стават, но мисля сме в един калибър със Севда. Ще направя каквото мога

# 35
  • Мнения: 908
Билетите за концерта са продадени. Той ще е на 26 във Военния клуб. В сайта има подробна информация как би могло да се помогне на децата.

 smile3501

# 36
  • Мнения: 1 416
Ако някой знае повече по въпроса, моля да ми обясни! Адресът за колети този ли остава - "до поискване"...?
Пиши на Стефи на лични, тя познава семейството. Аз също не искам да пускам парите по сметката, а да им ги дам лично. Решила съм да ги пратя на Стефи и тя купи нещичко или ще им ги предаде.

# 37
  • Мнения: 1 849
Радвам, се, че сте пуснали тема,мислех да го правя тия дни.
Дори билетите да са продадени хората все още се нуждаят от повече пари за инвалидни колички и за генетични изследвания на родителите и децата.
 
Ако някой знае повече по въпроса, моля да ми обясни! Адресът за колети този ли остава - "до поискване"...?
Пиши на Стефи на лични, тя познава семейството. Аз също не искам да пускам парите по сметката, а да им ги дам лично. Решила съм да ги пратя на Стефи и тя купи нещичко или ще им ги предаде.

Можеш да им ги пратиш отново до поискване със запис, достатъчни са само трите имена на мъжът.

# 38
  • Мнения: 948
Стефи, аз също имам желание да помогна.Ще те помоля да ми пратиш адреса им на ЛС.

# 39
  • Мнения: 457
И аз искам да им дам малко парички, обаче банковата сметка е на името на фондация. Малко съм недоверчива, в смисъл не знам дали всички постъпления по сметката за тях им ги дават или си удържат някакви пари. Предпочитам лично да им ги изпратя със запис. Стефи, изпрати ми на ЛС техни данни за пощенски запис. Мисля че трябват 3-те имена и адрес по лична карта??? Ако някой знае какво е необходимо за пощ.запис да пише.

# 40
  • Мнения: 1 568
Не можах днес да се чуя с тях!Ще звъня утре,макар че утре е концерта в София,но в в момента в който разбера точно адресът ще пиша!

# 41
  • Мнения: 1 849
Мила, концерта беше снощи. Минал е страхотно. Една банка е дала парите за инвалидните колички. Нямам на представа колко са останалите средства които са събрали, но вярвам, че ще ги обявят на сайта на http://www.missionbg.org/.
Ще вярваме, че ще успеят да съберат всички пари които са им необходими и за генетичните изследвания....
Шефа на фондацията го познавам лично, не вземат и стотинка за себе си!
Но ако искате можете да им пратите парите и със запис до поискване, мисля, че на първата страница на темата са неписани и трите имена на мъжа.
Бъдете благословени!   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 849
Сгрешила съм, в другата тема е бил ето го :
Adresat ni za korespondencia e:
Ruse 7000
Centralna poshta,
Do poiskvane,
Rosen Iliev Christov.
Vav vhoda ni poshtenskite kutii sa postojanno razbiti i ne e sigurno da se polzvat.

# 43
  • Мнения: 356
Понеже нямам финансова възможност и детски дрешки, може ли да им изпратя мъжки и дамски дрехи? Дали ще е удобно? Само с това мога да помогна за сега!

# 44
  • Мнения: 1 849
Мисля, че всичко ще им е от полза.

# 45
  • Мнения: 356
Много ще се радвам да помогна. Говорих с майка ми да види за по нови и запазени нейни дрехи. Аз имам от мъжа ми дънки и тениски, почти нови са. На този адрес ли да ги пратя, искам да съм сигурна, че ще стигнат до тях!

# 46
ужас  Cry
пази Боже
моля ви някой ако има да ми даде телефон или адрес на това семейство
имам нещо в предвид и аз
 Cry Cry

# 47
  • Мнения: 269
Колко сили имат тези хора!!! Браво на тях! А аз се оплаквам..направо ме е срам  Embarassed Дават ми пример... много искам да помогна, ще видя с какво мога...и аз имам дрехи, но май парички повече ще им трябват...  Господ здраве и сили да им дава!!!  Hug

# 48
  • Мнения: 3 674
номерът на сметката на семейството знае ли се?

Здравейте..много е извинявам,може да ви прозвучи тъпо.. Embarassed..но гледах линка и не можах да намеря  наистина никъде дали семейството имат номер на сметка където би могло да им се изпрати финансова помощ??
Много се радвам че концерта е минал супер и че билетите са били продадени....и много съжалявам че не съм могла да присъствам на концерта Sad

Ще ви бъда благодарна за повече информация относно моя въпрос по-горе....

# 49
  • Мнения: 3 674
Сгрешила съм, в другата тема е бил ето го :
Adresat ni za korespondencia e:
Ruse 7000
Centralna poshta,
Do poiskvane,
Rosen Iliev Christov.
Vav vhoda ni poshtenskite kutii sa postojanno razbiti i ne e sigurno da se polzvat.


migito ...а банкова сметка имат ли...не видях ? newsm78

Имам въпрос, от тук не мога да пратя колет без адрес на получателя Sad с " До поскване" не става. От пощата ми искат точен адрес...заради гаранцията че колета ще пристигне. Има ли пълен адрес на семейството където бихме могли да изпратим колетче .Не бихме искали да е към фондацията...малко съм резервирана към  фондации...newsm78

Последна редакция: нд, 29 апр 2007, 22:57 от roza66

# 50
  • Мнения: 11 607
Сега в този момент по ТВ Европа започва предаване за семейството от Русе! Гледайте!

# 51
Оказва се , че наши приятели, музиканти ги познават.Ще организирам младежите в църквата ни  за да им помогнем и ние с каквото можем.Колкото повече хора се включат, толкова по-добре.
Като  казах на мъжа ми  за проблемите им, той мълча няколко минути.Навремето го издирвахме това момче , за да свири на сватбата ни/2002г./, но кой да ти предположи, че такава била работата още тогава.
И ще се молим за тях, понеже сме свидетели как Бог върна от смъртта нашето дете.Той може.

# 52
  • Мнения: 720
6те следя темата,вярвам 4е с божията помо6т 6те мога и аз да направя не6то. Praynig

# 53
аз познавам хората ,които организират концерта и набират средства и гарантирам за добросъвестност . на семейството наистина трябва да се помогне! чудесни хора са!

# 54
  • Мнения: 639
Много ме развълнува съдбата на тези хора,искам да помогна.Мога  да отделя извесна сума и дрехи,ама се питам дали вече не са затрупани с дрехи  newsm78,и дали все още имат нужда от такива?stefiji,ако е удобно може ли да ги попиташ дали все още имат нужда от дрехи за тях и дечицата или от нещо друго конкретно?
Прекланям се пред това семейство , това наистина са хора с огромни сърца.

# 55
  • Мнения: 11 607
Много ме развълнува съдбата на тези хора,искам да помогна.Мога  да отделя извесна сума и дрехи,ама се питам дали вече не са затрупани с дрехи  newsm78,и дали все още имат нужда от такива?stefiji,ако е удобно може ли да ги попиташ дали все още имат нужда от дрехи за тях и дечицата или от нещо друго конкретно?
Прекланям се пред това семейство , това наистина са хора с огромни сърца.

И аз искам да помогна.....

# 56
  • Мнения: 2 567
Според мене е най-добре да се обадим лично на Росен и Седва и да ги попитаме от какво в момента имат нужда. Наистина може вече да са затрупани с определени неща, а от други важни за тях да нямат.
На посоченият сайт е даден номер за връзка с тях и аз поне мисля така да направя.

# 57
  • Мнения: 639
Здравейте,писах преди малко на Росен с молба да отговори от какво има семейството нужда.
Сега ще чакам отговор и ще го копирам тук.

# 58
  • Мнения: 639
Здравейте , имам отговор от Росен.Аз лично днес или утре ще пратя парички със запис ,а след седмица колет.
Ето копирам и отговора на Росен:



        Zdravejte milo semejstvo Yankovi!

 Blagodarim vi o6te vednaj za toploto otno6enie.Izpra6tam vi adres-a,na koito mojete da ni pra6tate finansite,koleta bez nikakvi problemi:

      grad Ruse 7000

     Centralna po6ta

      Do poiskvane

     Rosen ILiev Hristov 

  Do sega ne sme imali sas tozi adres-polu4ava se samo sre6tu li4na karta!....A za dre6ki na decata:

    -proletni vrahni drehi i za dvete deca

    -dalgi proletno-letni pantaloni i za dvete deca

     -bluzki s dalag rakav za Radostinka

  Za v momenta nqmame nujda ot igra4ki,lekarstva! Ako iskate/imate vazmojnost da vzemete ne6to drugo-decata si hapvat pureta-za nad 8-9meseca;ka6i-8-9mes.;hapvat i Kornflex-no za sega imame -1kg.-podarak.Drugo za sega ne se se6tam,osven 4e da badete svobodni i da si precenite spored vazmojnostite si!Blagodarim vi o6te vednaj!

   Kato ni izpratite ne6to-samo drasnete,da znam koga gore-dolu da otida v Po6tata!I specialni pozdravi na polovinkata i decata!Mejdu drugoto imate li nqkoq semejsna snimka-da ni q pratite!:-)

               Do skoro! sem.Hristovi Simple Smile



# 59
Мисля, че историята на Росен и Севда е изключително насърчителна за хора, които знаят защо и как да продължат в живота без да се оплакват... http://www.missionbg.org/video/R_S/flvplayerBG.html

# 60
  • Мнения: 356
nevi , къде и как се свърза с Росен?

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Боже, сега гледах видеото.   Cry

Ще прегледам дрешките от нашата госпожица и ще намеря нещо за децата.  Ще изпратя колет на адреса, даноми го вземат в пощата.
Nevi, като го пусна ще пиша на теб, за да пишеш нна Росен. Става ли така?

# 62
  • Мнения: 639
Лалка ,Мамичка Яничка С Росен се свързах чрез имейла му.Вчера му пратих запис и сега към 14ч. чакам обаждане от него ,че го е получил и всичко е наред.Събирам и аз неща за колета,той сподели още ,че и те самите имат нужда от летни панталони и обувки за Севди -ниски ,летни №37.Аз ще пратя в колета най-вече дрешки за Радостинка и каши,блузки за Севдито ,риза за Росен.Ако някой може да помогне с дрешки за Емко  Hugили обувки за Севдито  Hug
Няма проблем аз да се свържа с тях и да им кажа че колетите са изпратени.Трябва да питате и кога ще пристигнат на адреса ,за да знае Росен кога да си ги търси.

Страхотно се радвам ,че има такива хора които не остават безразлични към поредното нещастие,за което ви БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!

# 63
  • Мнения: 1 568
Извинявам се,нямах нет няколко дена!Днес видях Росен,помоли наистина да е до поискване,защото имало недоброжелатели,които ги тормозели!Каза ми и на мен: Русе 7000
Централна Поща до поискване!Росен Илиев Христов
Ако някоя от вас се притеснява,за нещо ще и дам телефонът му на лични!!!Да ми пише!Благодаря Ви момичета!!!!  bouquet

# 64
  • Мнения: 8
Извинете , момичета, не разбрах дали има сметка, която да не е към фондацията, на която могат да се изпратят парички.

# 65
  • Мнения: 13 512
Аз ще приготвя колет с  нови обувки за Севда. Колко е висок Емануил? А пари  до поискване - на Росен ли да изпратя?

# 66
  • Мнения: 356
За жалост за сега мога да помогна само с дрехи за мама и тате. За дечицата нямам. Трябва евентуално приятелки да разпитам. Ще направя каквото мога

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
...Колко е висок Емануил? ...


И аз това искам да знам. А Радостинка горе-долу с какви мерки е?

# 68
  • Мнения: 639
момичета най -добре е ,да се изпращат и парите и колетите на адреса до поискване.Писах го някъде в темата но ето го :

гр.Русе 7000
Централна поща
до поискване
за Росен Илиев Христов

Росен ми каза,че с този адрес нямат проблеми.Получават и парите и колетите срещу лична карта само.

Когато решите да пратите нещо само го предопредете,за да отиде и да си вземе нещата.
Не знам колко е висок Емко,на 8год.е.Радостинка е на 6г. За нея съм приготвила дрешки за ръст 116-122см.За Емко един анорак за ръст 140см.и летни дънки.На мен ми е проблем обувките за Севдито ,за това се радвам ,че monda е намерила Hug

# 69
  • Мнения: 1 416
В една стара тема в Благотворителния подфорум имаше копирано писмо от Росен. Там той обяснява, че дечицата са дребнички за възрастта си.

# 70
  • Мнения: 2 567
Според мен, за Емануил дрехи с ръст 140 см. ще са големи. Дъщеря ми е почти на десет и е толкова висока, а не е от ниските за възрастта си. А Емо хем е по малък като години, хем баща му казва, че и на ръст е доста дребен.

# 71
  • Мнения: 1 341
доколкото прочетох дрешките трябва да са за над 3-4 годишни дечица

# 72
  • Мнения: 4 138
вчера и днес се виждах с росен. подарих им старият си лаптоп, за да имат нет вкъщи. иначе дават по 30 лева за зали на месец. пратих на севда 3 парфюмчета и иснудих майка ми да даде 50 лева. те са лично за севда да си купи нещо за себе си Heart Eyes
страсцхно готин човек е. добър, радушен, ведър.
радвам се че можах да се запозная с него.
има още едно семейство с две деца с подобна диагноза. май и те са от русе.
шапка им свалям на тези хора. герои са. и толкова добри и мили, абе нямам думи

# 73
  • Мнения: 720
вчера и днес се виждах с росен. подарих им старият си лаптоп, за да имат нет вкъщи. иначе дават по 30 лева за зали на месец. пратих на севда 3 парфюмчета и иснудих майка ми да даде 50 лева. те са лично за севда да си купи нещо за себе си Heart Eyes
страсцхно готин човек е. добър, радушен, ведър.
радвам се че можах да се запозная с него.
има още едно семейство с две деца с подобна диагноза. май и те са от русе.
шапка им свалям на тези хора. герои са. и толкова добри и мили, абе нямам думи




  newsm10 smile3525

# 74
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Относно размерите, ето какво ми отговори Росен:

"Izpra6tame ti razmerite na decata: 135-140sm.viso4ina;a za vazrast:Emanuil-9god.,a Radostinka:6 i polovina god.

   Za drehi/obuvki na nas mi e trudno da ti otgovorq!Naprimer pantaloni:ponqkoga 46-i,a drug pat-48-i Nomer i za dvama ni!Zavisi ot modela,proizvod.-ne e kakto edno vreme-znae6 si nomera i taka!

    Sevdito nosi 37 Nom.obuvki.Ima nujda ot letni-niski!Za men-az sam lesen!"

# 75
  • Мнения: 4 138
впрочем за децата за подсигурени колички от анонимен дарител. така че сега семейството ще може да излиза навън на разходки. росен беше много радостен, като каза, ще сме навън някъде на пърженикартофки. очите му блещукаха като на малко дете. те от поне пет години почти никъде не излизат.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 08:59 от matakosmata

# 76
  • Мнения: 11 607
Слана на Бога за тези колички,които са подарили на децата......Най-накрая навън!!!! Hug Hug Hug

# 77
Много тъжно, наистина  Cry
Изчетох цялата тема, всички коментари ... Колко добри хора има! БРАВО!   bouquet
И аз искам да помогна. Ще пиша идректно на Росен - щом има вече нет в къщи.
Лошото е само това, че няма надежда за дечицата им ... Как само съдбата е толкова жестока към някои ...

# 78
 
Здравейте! от доста време се каня да споделя няколко думи относно Росен и Севдито...
Радвам се, че има отклик относно съдбата на техните дечица, семейството им.

Преди около 4 години се запознах с тях. Предложиха да ни помогнат с нещо, което аз и моят съпруг бяхме предприели за Русе. Учудихме се на тяхната готовност - не всеки го прави в днешно време. После им отидохме на гости и...застинахме! Двете дечица стояха в легълцата си притихнали. Живееха под наем. Обля ме срам. Голям срам, че тези млади хора живееха по този начин. Поне да се оплакваха! А те някак ...светещи, разказваха за децата, живота... Разпитвах ги толкова много и цялата картина ми се редеше пред очите. Разделихме се и остана в мен една тежест за тях. Аз имам 3 деца и не мога да си представя какво им е... Но Росен и Севда имат една дълбока вяра, която ги крепи. Наистина има много нужди по света, но те за мен станаха специфичен случай.
През следващите 2 години се опитвахме да правим малки неща за тях - разбирах по-дълбоко нуждата да бъдат съпричастни повече хора.
Знаете ли, четох разсъжденията във форумите за тях - хората се насърчават да им помагат "защото са бедни", "нямат дрешки за децата"... Не тази трябва да е основната причина - аз усещам, че тези млади хора имат съдба/ разбирайте призив в живота си!/.  Хората се вълнуват дали децата ще оздравеят./Даже на едно място ни отговориха, че няма да дадат средства, защото децата били безнадеждно болни!"/ Аз питам - а какво за Росен и Севдито?. Така фондацията, която представлявам, нарече проекта за тях "Росен и Севда", а не "Радостинка и Емануил". Искаме да ги изпратим напред в бъдещето подкрепени, улеснени в ежедневните си грижи за децата - тях, майката и таткото! И всеки, който е разговарял с Росен и Севдито, разбира за какви хора говоря.
Така се роди Благотворителната кампания "Защото има Възкресение", част от която беше концерта във Воения клуб на 26 април. Събраната сума http://www.missionbg.org/bg/events/images/protokol.JPG  не е толкова голяма, но е достатъчна за един старт, едно по-добро начало за семейството. Не е въпросът да съберем пюренца, витамини и памперси за децата. Нашата цел е Росен и Севдито да се почувстват част от обществото, полезни, приети.

И тук, мили мои приятели, ще ви споделя нещо.
Когато препрочитах форумите , се сблъсквах с едно недоверие, което като се замисля може би има право, защото в нашето общество има всякакви хора...

Цитат: "Извинете , момичета, не разбрах дали има сметка, която да не е към фондацията, на която могат да се изпратят парички."

Когато започнахме кампанията, Росен поиска да има сметка единствено на фондацията, която представлявам - МИСИЯ СПАСЕНИЕ. Не искам да изпадам в подробности, но поради социалните закони в страната... Преди 3 дена той беше в София и аз отново го помолих да открием сметка на тяхно име. Той отказа категорично. Защо - попитайте го лично.
   Дали ще изпратите финансовата си подкрепа по пощата лично на Росен и Севдито или ще го направите чрез сметката на фондацията, за мен няма значение. Това, което ще ми дава стимул да продължа, е доверието. И слава Богу, го имам от страна на Росен и Севда. За пореден път разбирам колко безценно е доверието, което можем да си оказваме един на друг. Защото.. всички сме от един отбор – на тези, които искат да подават ръка!
            През тези няколко месеца разбрах и още нещо – много по-лесно е да дадеш пари на някой, дрехи и всичко останало. Заспиваш спокойно с мисълта, че си помогнал. И така е! Но има нещо повече от това – да можеш да извървиш пътя с този, на когото помагаш. Една „екстра мила”... Живеете с него със сегашните проблеми, радости, неволи, чертаете бъдещи планове, обмисляте варианти, предприемате, спирате, продължавате, падате, ставате... тогава ще е пълния смисъл от всякакви кампании, помощи и форуми.
            Благодаря ви за отзивчивостта да бъдете съпричастни към Росен и Севда! Кампанията за набирането на средства за семейството продължава.
            Заедно е по-лесно.
            Бъдете благословени!

                                                               Жани Ковачева
                                                               МИСИЯ СПАСЕНИЕ

p.s. Ако някой не е гледал филмчето за децата, може да го види тук
http://www.missionbg.org/video/R_S/flvplayerBG.html
Скоро ще ги има и на английски език.
  .
   

 

 

# 79
  • Мнения: 5 241
Ужасна трагедия  Cry
Не мога да прочета всичко, което е изписано, но искам да помогна на това семейство  Hug
Дрешки за децата нямам, но за майка им мога да изпратя доста потничета и летни дънки. Моля Ви, за да не ровя назад, бихте ли ми казали как да се свържа със семейството  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 13 512
Изпртих запис ,сандали и ниски чехли. Моля,,който има връзка със семейството, да  се свърже с Росен и да му каже да отиде да си ги получи.

# 81
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Можеш да му пишеш на rosmusic@abv.bg и сама да му кажеш. Много ще ти се зарадва Wink

# 82
  • Мнения: X
Невероятно силни хора Cry
Лъчезарни и борещи се с живота. Нямам думи Sad

# 83
  • Мнения: 1 919
Невероятно силни хора Cry
Лъчезарни и борещи се с живота. Нямам думи Sad

# 84
  • Мнения: 2 232
И аз ще пратя малко дрешки за децата и 37номер обувки за Севда.Питах на е-мейла, кои номера носят за да видя дали имам и за тях нещо.
Направо разстърсваща  история, нямам думи колко силно е това семейство, нека Бог да е с тях и да им дава сила и Надежда. Praynig
А дечицата са същински Ангелчета......

# 85
  • Мнения: 3 504
www.missionbg.org
Мили майчета,отправям зов за милосърдие към вас!!!
Познавам ги,по добри млади хора от тях не познавам!!!!
На мравката път правят и са винаги усмихнати!едно парче хляб да имат,ще поканят някого да го споделят!Много са бедни и безрезервно обичат децата си и Бог!!!!  bouquet

Това семейство го гледах на 01-ви май - по телевизия Европа, повторение на прадеването. Че плаках много, плаках Cry Cry Cry, това ме вдъхнови да направя пита и да отида в църквата да направя служба с молитва за здраве и изцеление на всички деца болни деца от форума ни, вкл. и това семейство и тези дечица. Аз се прекланям пред тези хора, нашия проблем е капка в морето.

Нещо по-специално и определено ли се събира ??? или кой с каквото може, готова съм веднага да изпратя дрехи и без това вече имам толкова малки дрехи и седят в кашони и заемат място.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз също им писах, но нямам отговор! Confused

# 87
  • Мнения: 4 138
росен няма все още перманентен достъп до интернет, а и са много ангажирани. вчера се чух с него, всички са добре.  bouquet

# 88
  • Мнения: 3 504
matakosmata , КАТО СЕ ЧУЕТЕ ПАК предай нашите поздрави! Аз мога да помогна за сега с дрешки, имат ли нужда от тях, защото сигурно много хора са им помогнали с това досега?
 

# 89
  • Мнения: 13 512
На мен ми се обади Севда преди няколко дни- да ми благодари.Много се изненадах. Явно на записа или колета съм написала номера си. Много, ама много мило момиче! Hug

# 90
  • Мнения: 1 568
МАМИ,РОСЕН Е ТУК И ИСКА НЕЩО ДА ВИ КАЖЕ!  ЩЕ ПИШЕ ОТ МОЯ АВАТАР,ЗА ДА НЕ СЕ РЕГИСТРИРА СЕГА,ПО-НАТАТЪК ЩЕ СЕ РЕГИСТРИРА!ТА СЛЕДВАЩИЯТ ПОСТИНГ  Е ОТ НЕГО!!!!

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 00:57 от stefiji

# 91
  • Мнения: 1 568
Първо хиляди благодарности към всички бг-мами и татковци,които са откликвали и откликват на нуждите на нашето семейство!!!!
Преди минути със stefiji i chokolina бяхме заедно и chokolina и нейното семейство ни  подариха цял чувал със дрешки и играчки,много им благодарим!!!!!

Емко и Радостинка Ви пращат своята благодарност и любов,без Вас и хора като Вас едва ли бихме се справили!!!!
За тези,които желаят да ни помогнат,това са нашите размери.

Децата на килограми са:11
Височина 140см.
Във момента имат нужда от пролетно-летни връхни дрехи.
Севдито носи 37 номер обувки и 46-48 номер дрехи.
Аз нося s/m размер,за дрехи.
66 килограма съм.

Искам да помоля всички,които ми пишат и евентуално не съм им отговорил,да не престават,защото аз нямам интернет и нямам възможност постоянно да влизам!!!!

Може да ми пишете на: rosmusic@abv.bg  и  ChristovRos@aim.com 

Телефонът ни го има stefiji ,която мама иска ще и го даде на лични!

Благодаря Ви още веднъж!
Бог да Ви пази!!!!

  bouquet

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 00:58 от stefiji

# 92
  • Мнения: 2 035
Нека Бог да е с вас Роска!  bouquet   bouquet   bouquet



п.п. Каки, само му редактирай поста и скрии мобилния номер. Давай го на мамите само на лични...все пак има и недоброжелатели в нета.

# 93
  • Мнения: 3 504
Много ме трогна писмото от татко Росен. Ще имам предвид, и  се опитам да изпратя нещо.
Като съм готова, ще поискам тел за връзка..

# 94
  • Мнения: 639
Здравейте ,отдавна не съм се включвала,ама малката изкара тежка скарлатина ,та за това.От моя колет който са получили,разбрах от Севдито,че панталоните не са и станали  Embarassed,май се оказаха малки.Сега не знам дали има някой друг който е пратил нещо за нея?

# 95
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Аз пратих няколко дрешки за нея, Росен ми писа, че не всичко и е по мярка, но все се надявам поне нещичко да и е станало...

# 96
  • Мнения: 319
НЯМАМ ДУМИ!!!
Знам, че каквото и да кажа ще бледнее и няма да може да опише това, което чувствам!
Ще направя всичко възможно и аз да се включа към вас състрадателни мами!  Two Hearts
За в момента мога да изпратя дрехи за Севдито и определена парична помощ.
Мисля, че който няма възможност да прати каквото и да е, да каже някоя друга дума на тези мили хора, за да знаят, че имат все по-голяма подкрепа и че се възхищаваме от тяхната всеотдайност!

# 97
  • Мнения: 186
Стефиджи,писах ти на лични.Свържи се с мен!

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Поклон пред смелостта на тези млади хора!!!Въпреки тежката си съдба тези дечица са благословени с прекрасни родители,които ги обичат.Бог да е с вас мило семейство!Ние ще помагаме с каквото и когато можем.

# 99
  • Мнения: 511
Браво на милите хорица  Hug
Много мъчно ми става, но няма по- хубаво от това, че си обичат дечицата и си ги гледат.
Ще им пусна запис.

Браво на всички добри души в този форум, които взимат присърце болката на хората.
  bouquet

# 100
  • Мнения: 4 138
не е само това семейство с такъв проблем впрочем. има и едно от софия. и двете деца са с подобна диагноза. чакам да ми отговорят на мейла, дали мога да пусна инфо за тях.

# 101
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
не е само това семейство с такъв проблем впрочем. има и едно от софия. и двете деца са с подобна диагноза. чакам да ми отговорят на мейла, дали мога да пусна инфо за тях.

Да има още едно семейство, което е от нашия форум.

# 102
  • Мнения: 3 504
Оооох, още не съм изпратила нищоооо ooooh!  Embarassedтук и с моите дертовете.

А искам да изпратя. Не съм забравила, ама съм се отнесела тук с моята мисия на местно ниво.

# 103
  • Мнения: 3 674
Гледахме филмчето за Севда ,Росен и сладките им ангелчета!! Едвам преглъщах  сълзите си които бяха изблик на смесени чувства радост...тъга...възхищение и любов към тези  прекрасни родители!
Възхитена съм от тези невероятни млади хора.С каква любов и радост гледат децата си! А Емко и Радостинка са невероятно мили ангелчета... Heart Eyes

Децата са много щастливи  с такива прекрасни родители!Усмивката не слиза от лицата им!
 Бог да е с вас и вашето семейство Росен и Севди...Винаги има надежда! Praynig
Не се предавайте...продължавайте все така да дарявате с любов вашите прекрасни деца!   bouquet

Нашето семейство ще пратим в петък колет с дрехи,шоколади   и парички  за  се  да купи каквото  е нужно Hug

matakosmata..Нали това е адреса :

гр.Русе 7000
Централна поща
до поискване
за Росен Илиев Христов

Ще се свържем с Росен по е майла за да му предадем че  им е пратен колет и в рамките на няколко дни да иде  и да си го получи....

Обичаме ви мило и прекрасно семейство!!!!  bouquet

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 18:48 от roza66

# 104
  • София
  • Мнения: 1 677
не е само това семейство с такъв проблем впрочем. има и едно от софия. и двете деца са с подобна диагноза. чакам да ми отговорят на мейла, дали мога да пусна инфо за тях.

Да има още едно семейство, което е от нашия форум.

И аз исках да напиша същото.
Те също са много борбени и от все сърце обичат децата си.Опитват по всякакъв начин да се грижат най-добре за тях.Трябват им много средства за това,но Бог не ги оставя.
Ако решат да разкажем и за тях,ще се уверите,че е така.
Поздрави  Hug

# 105
  • Мнения: 371
Колко мъка има по този свят, Боже! newsm45
Бъдете силни, мили родители и неспирайте да вярвате в чудеса!!! Praynig

# 106
  • Мнения: 174


Да има още едно семейство, което е от нашия форум.

И аз исках да напиша същото.
Те също са много борбени и от все сърце обичат децата си.Опитват по всякакъв начин да се грижат най-добре за тях.Трябват им много средства за това,но Бог не ги оставя.
Ако решат да разкажем и за тях,ще се уверите,че е така.
Поздрави  Hug
[/quote]
Защо не разкажете и за тях и те може би имат нужда от нещо

# 107
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами на едните и на другите разбрах, че са изпратени изследвания в Белгия и още не са получени резултатие. Диагнозата в момента им е най-необходима. До сега само Софийското семейство има диагноза, но със български резултати - чака се потвърждение от Белгия. Също така им е необходимо да разберат има ли такива генетично проблемни деца по света - пораснали, какво е станало с тях, как са се развили. Тази диагноза се лекувала с много витамини и лечението на месец е около 300 лв на дете. Така ми е объркано - питайте нещо друго, ако искате да знаете. 

# 108
  • Мнения: 932
Лекувала се?Значи има надежда,така ли?

# 109
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Лекувала се?Значи има надежда,така ли?

До колкото разбрах да, ако се потвърди, че е същата. Търсят и информация дали ги информират правилно.

# 110
  • Мнения: 3 504
dorothy, ти си върха! Peace Колко много знаеш и колко много помагаш Peace Hug Hug Hug

# 111
  • Сливен
  • Мнения: 197
Единственото ,което мога да кажа е че нямам думи.Такава съдба да имат това семейство.Дано Господ да ни опази от такива проблеми

# 112
  • Мнения: 3 674
Единственото ,което мога да кажа е че нямам думи.Такава съдба да имат това семейство.Дано Господ да ни опази от такива проблеми
Това семейство е пълно с  много любов!  Heart Eyes

# 113
  • Сливен
  • Мнения: 197
Не се съмнявам!Те все пак са им деца-малки злата.

# 114
  • Мнения: 338
Здравейте!
Моля, дайте адреса и на софийското семейство, за да им помогнем и на тях  bouquet

# 115
  • София
  • Мнения: 1 677
Мишето,ще ги попитам дали искат и ще пиша пак.
Благодаря ти за това,че се интересуваш   bouquet

# 116
  • Мнения: 164
Моля ви пишете ако имат шанс за лечение някъде в чужбина, страшно много искам да имат подобрение.И аз  имам 2 дечица като тях и много плаках на съдбата им.Но се радвам че са силни родители Heart Eyes

# 117
  • Мнения: 1 271
Здравейте!
Аз съм майката на "Софийските" 2 деца, които са в подобно състояние на Емко  и Радостинка.
Нашите се казват Теодор (6,5г) и Радост (1,5г).
Все още търсим диагнозата им.
Когато забелязахме че Теди изостава направихме много изследвания и докитата казаха - ДЦП е. Генетичката д-р Тинчева каза да си родим второ и нищо няма да му има. Но 5г. по-късно тази прогноза не се потвърди.
Беба изостава по идентичен начин на батко си. За сега само се търкаля с желание. Мъчим я с много рехабилитация и смятам че скоро и ще седне. Давам им витамини от група В който им изписаха в Педиатрията смятайки че диагнозата е Митрохондриална Миопатия. (заболяване което само майката предава на децата си)
Но се оказа че изследването което ги наведе на тази диагноза не е много показателно, още повече че аз имам същата мутация, а пък нямам техните симптоми. Та сега и тази диагноза е под въпрос.
И сега вече не знаем на къде. В момента повечето доктори са в отпуски и реално няма придвижване на нещата към изясняване. Чакаме резултати от едно изследване изпратено в Белгия от проф. Симеонов, което не знаем кога ще дойде, чакаме го от декември (трябваше да чакаме месец-два).
Много приятели ни помагат, за да можем да провеждаме рехабилитацията всеки ден. И виждаме че има смисъл от нея, защото Теди седи, даже крачи с помощ. Няма равновесие, но всеки в нашето положение знае че е по-лесно да водиш дете да крачи отколкото да го носиш (а той е над 20кг. вече).
Ще ми се ако някой знае къде в чужбина да изпратим кръв или урина - за да открием какво им е на децата, за да може да ги лекуваме адекватно и навреме - да ни даде координати.  Praynig
В крайна сметка ако не се беше родила Радост, нямаше да знаем, че Теди не е ДЦП. А това заболяване (ако разберем какво е) евентуално може да има лечение.

Не знам точно как да постъпя защото ми се струва че не е редно да пиша за нашите деца в темата за Радостинка и Емко...  newsm78
Ако имате въпроси или идеи пишете ми на лични. Blush
Благодаря на всички които се интересуват от нас и ни помагат.  Hug  bouquet

мама Светла

# 118
  • Мнения: 855
Мили семейства, сърцето ми се къса... Поплаках си доста, но сълзите ми бликнаха като видях усмивките на децата. Малката Радостинка се смее непрекъснато и Емко също, от тях струи щастие, макар че болеста е лоша. Личи си, че децата растат обгърнати от грижи, внимание и ограмна любов. Възхищавам се на тези родители, че не са изоставили децата си, макар че тяхните близки са им обърнали гръб(което не мога да разбера). Тази болка така е сплотила това семейство, просто се прекланям пред силата ви да се държите и да продължавате да се борите. Ще се опитам да помогна, макар и със скромна сума, но ще е от сърце. Дано се съберат парички и да може да се закупят колички за дечицата. Поне да могат да излизат спокойно на разходка миличките.
Не се ли дават колички на социално слаби семейства, няма ли някакъв начин да се поеме поне едната количка от държавата?Няма ли някакви такива вратички?

Мамо Светле, не мога да ти помогна с информация, но искрено се надявам и при вас нещата да тръгнат към по-добро.

Изпращам на всички ви много положителна енергия и нацелувайте малките си съкровища   bouquet

# 119
Здравейте мили хора!
Аз съм майката на Емко и Радостинка  - двете малки ангелчета!
Щастлива съм че Бог ме е дарил  с най-прекрасните дечица  на света.
Цялото  ми семейство ви благодари  за оказаната  помощ  подкрепа   и  топли думи. Забелязвам  че всеки който   ни  е писал  и пише казва  че децата  ни са обгърнати  с толкова много любов. Много бих се радвала  това  наистина да е така  защото   единствено  любовта  е вечна! Мнението  което имам за себе си е че съм  една обикновена   жена и майка.  И ако сме  постигнали  в семейството ни да живее  любовта  то ще знам че не съм живяла  напразно! Отдавна  исках да драсна няколко реда  но  с тези мои грижи..............
Във връзка с последната публикация  бих искала да уточня  -   ние вече имаме колички  . Купихме  ги преди около  три месеца  когато  беше концерта. Те струват  общо двете около  5500  лева.   И наистина  социалните   поемат  известна сума  и тя е около  500 лева  за количка.  Останалата  сума   трябваше да си я набавим. В България е така.  А тези колички  са скъпи  защото  на нас ни трябват  по-специални  инвалидни  колички. Обикновените детски колички  не ни вършеха работа. Понеже дечицата  не могат да си държат главичките  не могат да седят и т.н.   И така стана  че една позната  която работи в банка  ни насочи  към един фонд  одобриха  ни  и успяхме да ги купим.
А относно изследванията    направихме още   няколко  в Националната  генетична лаборатория    . Излязоха резултатите   които са пак отрицателни.  Това означава  че все още не се знае  кой  е увредения ген.   Да  и ние чакаме от Белгия............... но............
Разбрахме също така  че учените в световен мащаб  са успели  все още само на теория да изолират даден увреден ген   но не и на практика. Да не ви отегчавам повече....................................
Ако   имате въпроси  може  да ни питате лично. 
Надявам се скоро пак да напиша нещо.
Благодарим ви  още веднъж за всеки изпратен колет   за дрешките  за храните  !
Между другото  сега се приготвяме   за предстоящата ни почивка  с децата.  Много се радвам че децата  ще бъдат на чист въздух  и освен това   ще  получават  всекидневно  необходимата  им рехабилитация  и процедури.  Мястото не е точно рехабилитационен център    а  хотелче.  Така че болничния стрес  надявам се няма да го има.  Ще  разказваме   .....................
Много  поздрави  от Емко  Радостинка   тати Роска  и от мен!  bouquet

# 120
  • Мнения: 3 674
Мила Севди....нашето семейство ви пожелава  от все сърце много весело лято и весело изкарване на почивката! Вие за нас сте един пример за най-прекрасните и обичащи родители !Целувки на Емко  и Рдостинка   bouquet 

Обичаме ви! Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 319
Пожелавам Ви приятно изкарване на почивката и дано следващия път да можеш да ни зарадваш с някоя добра новина! Топли прегръдки на малките ангелчета!  Hug

# 122
  • Мнения: 855
Да си изкарате страхотно, вие го заслужавате. Радвам се, че дечицата вече имат колички и ще можете да излизате спокойно на разходки  Hug
Когато можете се включвайте с информация, дано има развитие с изследванията и в най-скоро време се открие причината  Hug
Целувки на съкровищата   bouquet

# 123
Мамо Светле,Мамо Севде  Hug
Колко ли силни трябва да са  ви душичките?
Мамо Светле пиши и ти тук.Става дума за иднетично болни дечица.И за нас ще е по-лесно да следим новините за вас.Надявам се останалите не възразяват.
Мамо Светле напиши и ти от какво имаш нужда.
Мамо Севде,пиши за почивката.Дано да имате хубави новини!
  bouquet

# 124
  • Мнения: 319
Върнахте ли се от почивката? Как изкарахте? На малките ангелчета хареса ли им?
Разказвайте, чакаме с нетърпение новини от вас!

# 125
  • Мнения: 946
Мило семейство думите не ми стигат да опиша колко ми е мъчно за вас,но поне ме радва че сте силни.Не губете надежда за щастливия край,имате най-сладките малки усмивки на света.Мога да помогна и аз с някоя дрешка за вас за предстоящия сезон за съжаление главно за вас  Sad
Много  Hug Hug Hug за малките Емко и Радостинка и за вас бъдете силни и вярвайте!

# 126
  • Мнения: 1 568
Върнахте ли се от почивката? Как изкарахте? На малките ангелчета хареса ли им?
Разказвайте, чакаме с нетърпение новини от вас!

Ами не са се върнали,мисля че на 27-28 казаха че тръгват!
Бяха много развълнувани и от тях се лееше любов!Хей,хора ако знаете колко любов има в тях!Чак се срамувам от себе си понякога..........да са здрави и да ни дават пример!!!

# 127
  • Мнения: 3 674
Върнахте ли се от почивката? Как изкарахте? На малките ангелчета хареса ли им?
Разказвайте, чакаме с нетърпение новини от вас!

Ами не са се върнали,мисля че на 27-28 казаха че тръгват!
Бяха много развълнувани и от тях се лееше любов!Хей,хора ако знаете колко любов има в тях!Чак се срамувам от себе си понякога..........да са здрави и да ни дават пример!!!
Да наистина са страхотни!!!! И аз имам страхотното усещане че това семейство е пълно с любов!  Heart Eyes Те са едни невероятни мама и тати с две много сладки и милички ангелчета...  smile3525   Ще чакаме  като се върнат от почивката да разказват  за приключенията си... Hug
Обичаме ви мило семейство!!!  newsm51

# 128
Здравейте  приятели!
Върнахме  се  от  почивката    и   сме  много  радостни   дотолкова  че  ни беше  трудно  да се адаптираме у дома.
Чувстваме  се  много добре   а   децата   са  щастливи.  Много добре  им  се отрази  чистия  планински въздух.  Излизахме  на  разходки  всеки  ден.   Много се радваха! Heart Eyes Успяхме да  хванем   горещо  време  и  по-хладно.   Много добре се получи.
Децата  имаха  и масажи   -  много им   харесаха!  Масажите   им  подействаха   много добре!
Не  можехме  да  ходим  на  поход   в  планината  защото  с  количките  нямаше  как   -   но  пак  беше  хубаво   .  Разхождахме  се  там  където   беше  асфалтирано     и  количките  ни вършеха  много добра   работа.  Наистина  са  удобни.   И  като пътувахме  в  колата -  децата  бяха  седнали  в  кошовете  понеже   те  се  махат   и  наистина  е  много  удобно.  Като  се  прибирахме   към  Русе  вече   се  отбихме  и  разходихме   в  Дряновския  манастир   понеже  ни  беше  на  път.  Мисля  че не  съм  уточнила   това  къде  бяхме  -  бяхме  на  Люляците  - Габровския  балкан.
И  така   това  е за сега! Много  ми се  иска   да  публикуваме  няколко снимки   но  понеже  в  момента  не съм наясно  как става -   като  разберем   ще  ги   публикуваме.    Благодарим   за топлите  думи  ! HugБлагодарим  ти  sonka  за желанието   да  ни  помогнеш.  Можеш  да ми  пишеш  на лични.
Вярваме  че  живота  на децата  ни ще се промени   към  по-добро  разбира се!!!  bouquet
   

# 129
  • Мнения: 1 568
Супер!
Радвам се че сте си прекарали хубаво!
Знам какво означаваше за вас тази първа семейна почивка!
Много се радвам,наистина! Нацелувай децата и си почивайте сега!
Обаждай се и ми пиши!!!

# 130
  • Мнения: 4 138
много се радвам за вас. впрочем, ще имате ли интернет. онази бракма, дето я дадох на росен, става ли за нещо Thinking

# 131
  • Мнения: 1 568
много се радвам за вас. впрочем, ще имате ли интернет. онази бракма, дето я дадох на росен, става ли за нещо Thinking


Мисля че става,той я дава на ремонт!
Но предполагам с децата нямат много време! Peace
Моите уважения че си им помогнала!   bouquet
И на всички вас :сърдечни Български жени   bouquet  bouquet  bouquet

# 132
Отдавна  имаме   интернет   -  цяло  лято.  Наистина  лаптопа   го  давахме  на ремонт  но  пак  нещо  не  вървеше.  Но  сега  върши  добра  работа  понеже  го  дадохме  на  наш  близък  приятел  който   няколко  пъти   го  ремонтира.    А  ние  си  купихме  персонален  компютър  както  отдавна  си  бяхме  решили.   И  вече  отдавна  Роско   не  ходи  на зала.   
Стефче  много  си мила! Hug
Само  да  се  пооправим   с   багажите   -   знаеш  как  е   като  се  върне  човек  от  почивка  -   ще  се   обадя!  А  и вече  ежедневието  ни се стоварва.
Много  усмивки    и  прегръдки  от  малките  Емко  и  Радостинка! Hug Hug Hug  bouquet

# 133
  • Мнения: 3 674
Здравейте мило семйство!  Hug
Много се радваме че сте изкарали на Габровкия балкан супер!!!!   Hug



Вярваме  че  живота  на децата  ни ще се промени   към  по-добро  разбира се!!!  bouquet
  
А това е просто стархотно!!!     bouquet bouquet  bouquet И ние вярваме и се молим за вас!  Praynig  Praynig  Praynig

# 134
Здравейте мило семйство!  Hug
Много се радваме че сте изкарали на Габровкия балкан супер!!!!   Hug



Вярваме  че  живота  на децата  ни ще се промени   към  по-добро  разбира се!!!  bouquet
   
А това е просто стархотно!!!     bouquet bouquet  bouquet И ние вярваме и се молим за вас!  Praynig  Praynig  Praynig
Скъпа  приятелко   много  си мила   и  сърдечна Heart Eyes
Чувстваме те близка  до нашите сърца!
Благодарим  ти за  подкрепата   и за това че си с нас  !
Много  целувки   и  прегръдки  от Емко  и  Радостинка Hug Hug Hug  bouquet

# 135
  • Мнения: 3 674
Мила Севди... Hug вие сте едно страхотно семейство! Аз съм ви  го писала вече  мног пъти!    bouquet   bouquet  bouquet Но пак ще го кажя че  се прекланяма  пред Теб и Росен... и ви се възхищавам като родители които даряват децата си с мног топла обич,постоянно,всекидневно..и ежеминутно!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ако знаеш само  как се зареждам като ти чета е-майлите.... Blush  Аз ти писах скоро, дано си ми получила майла... newsm78

Зарадвах се много когато писхате че дрешките са станали на децата.... Hug Не знаехме размерите им... Blush


Севди...чакам още снимки  на мейла...от вашата планинска ваканция  Wink


Много ви обичаме   newsm51 ...smile3525 ..и прегръщаме от севера.... Hug Hug Hug
Целувки и прегръдки на Емко и Радостинка!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 01:49 от roza66

# 136
  • Мнения: 950
Просто нямам думи ,не бях влизала тук във форума клюкарник защото мислех че е за общи приказки а то се оказва че има много тъжни истрории . Sad

Много плаках на филмчето което гледах   Cry  невероятни хора сте ,обичте се много и се  грижите за тези малки слънчица с тези невероятни усмивки .Надявам се все някой ден да има лечение това заболяване и щастието ви да бъде още по -голямо  Praynig
Чувствам се безполезна че немога да помогна ,но каквото мога ще направя само кажете .

p.s.просто неможах да прочета всички мнения след този рев и червените ми очи ,затова се извинявам  Embarassedако съм пропуснала нещо и затова питам с какво мога да помогна 

# 137
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
колко късно виждам темата  Tired
виждам, че всичко вече е казано...
едва ли мога да си представя и част от това колко е трудно ежедневието  ви!
 но от видяното, уверявам ви смея да твърдя, че вашите деца и вашето семейство е много по-щастливо от много други ...

много бих искала да помогна деня ви да бъде по-лек, кажете от какво имате нужда?

# 138
За съжаление и аз видях темата тази вечер Sad но мисля че все още може да се помага на това мило семейство.Прочетох всичко до тук...много неща са се изписали и толкова добри думи за Севди и Росен.Възхищавам ви се на силата и вярата и на тази топлина и обич в семейството ви.А дечицата ви имат прекрасни усмивки,като гледах как греят на личицата им се усмихнах през сълзи. Прегръщам ви.Когато мога ще помогна и аз с нещо,надявам се координатите за връзка с вас да са същите.
Бог да е с вас!

# 139

Zdravejte priqteli!
 Pi6e vi tati Roska!Blagodarim vi za milite i nasar4itelni dumi!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Koordinatite ni za vrazka sas nas sa si sa6tite!Tezi dni 6te publikuvame snimki ot po4ivkata ni na Balkana!Taka 4e 6te mojete da ni vidite!Pojelavame na vsi4ki uspe6na sedmica!
  Pozdravi ot mami Sevdi,bati Emko i princeska Radostinka  Simple Smile

# 140

Здравейте приятели!
Публикуваме ви снимки от нашата пьрва семейна почивка-на балкан!  bouquet
  bouquet
Нашето семейно албумче!  Hug

    Филма:Две деца-една сьдба! Hug  
както и
    Филма:Две деца-една сьдба!  bouquet
Координатите ни са сьщите: rosmusic@abv.bg и GSM: 0887/864-916

[/quote]

# 141
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
разглеждах албумчето ви и мрачния октомврийски есенен ден се промени със светлината на вашите усмивки!   Hug давате ми толкова положителен заряд! благодаря ви! Blush
това трябва да е първата от многото семейни почивки!

# 142
разглеждах албумчето ви и мрачния октомврийски есенен ден се промени със светлината на вашите усмивки!   Hug давате ми толкова положителен заряд! благодаря ви! Blush
това трябва да е първата от многото семейни почивки!

 bowuuБлагодаря   ти   приятелко   за   пожеланието  за  много семейни  почивки!
Много   бих  се радвала  догодина   да отидем   пак  някъде  с  децата.
Това  е ценно  време   защото    го   отделяш  само за семейството   си    и   е   прекрасно   за мен   да  бъда   повече  време  с  децата  си!
Бих  искала   да  споделя  друго  нещо   сега  -  става  въпрос   за  протеста   който  беше   в София   в   защита   на   децата   от Могилино  и  други  социални домове.  Незнам   дали  ще помогне  кой  знае  колко  ако  се пише   и  в  нашата   тема   относно   тези събития   .   Нека   повече  хора    да   научават    и    наистина да се постигне  нещо трайно  и добро. 
Ще  ви разкажа   само това -   Рождения  ден  на нашия  Емко   го   празнувахме   тази година   в   РАЛИЗ - това е Русенска  Асоциация   за лица  с интелектуални   затруднения.   Емко   е записан  в   дневния  център   на    тази  асоциация.   И  естествено   бяхме  поръчали  огромна  торта   за  да  има   за всички  -  между  другото   беше  много  вкусна.  И  така    точно  тогава   бяха  дошли  и няколко  деца от Могилино   -   от  време  на време   идват  -  и   естествено    и  те  получиха   по  парче  торта.   И  това  което  ме потресе  беше  че   те  за   първи  път  в  живота   си  опитват  нещо  такова.   А  бяха  около    двадесет   годишни.
Не  мога  да си  представя     това   че   човешки  същества    са    обречени  да живеят   без   топлина и любов.
 Надявам    се   че  сте  ме  разбрали   правилно!
Много   усмивки    от  слънчевите  Емко  и Радостинка!
Няма  да излъжа    като  кажа   че   и  вие  допринасяте   за  техните  усмивки!  Благодарим  ви! 
   

# 143
  • Мнения: 950
Страхотни сте  Hug ,страшно много ми харесаха снимките а вие сте още по-супер .
Само едно ми стана мъчно ,че малките слънчица бяха при люлките и пързалките и немогат да ги ползват като другите деца  Cry ,но общо взето щом казвате че сте изкарали добре и децата да са доволни се радвам.
Да ви питам неможе ли да се направи кампания за събиране на повече средства за да ги закарате в чужбина за пълна диагноза и дали няма лечение  Praynig newsm78
Благодаря ви, че ми позволихте да се докосна до вашето щастие и вашата сили ,вие сте пример за много българи...   bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
децата от Могилино са постоянно в мислите ни и не само те, а всяко дете на което не е оказана адекватна помощ в нужда. има много теми във форума. момичетата от ДБМ правят всичко възможно за да променят нещата.
жалкото е, че по домовете растат много други забравени деца, повечето от тях нямат здравословни проблеми, но имат други много по-сериозни...нямат точно това - човешка близост. хвърлени са още от бебета в кошарки като животинчета и могат само да разчитат, ако някой от персонала се сети да ги погали!
а не мога дори да си представя вие с колко трудности се сблъсквате. аз отскоро имам второ дете и разбирам, че 24 часа за двамата не стигат! Whistling
пишете за проблемите си, тук всички го правим и толкова много ми помага форума. като се има предвид, че не страдам от липса на приятели с които да споделям. но тук възможностите са неограничени!

# 145
 От  медицинска  гледна  точка    за  Емко  и  Радостинка    няма  шанс................................................
дори   ако  някой  ден   се  открие  увредения  ген    учените  в световен  мащаб   са  успяли  само  на теория  да   изолират  даден  увреден ген   но  не  и на  практика.     Отново     това  лято   след  поредните  изследвания      ми    казаха  че   в  България   възможностите  са вече  изчерпани..........................
И  отново  бяха  излезли  отрицателни  изследванията. 
В  чужбина  ако  отидем    няма   да  е   толкова  за  лечението  на децата    а    пак  за    поредните  изследвания    -     но  дори  и в  чужбина   няма   100-процентова  гаранция   че   ще  поставят  точната  диагноза.
Но  ние вярваме   че   не  медицината   има  последната  дума.
Ако   проблема    на  децата   ни  зависеше  от  това   да  съберем   определена  сума    ние  отдавна  щяхме да  сме го направили   но  в   случая   дори  цялото    богатство  на света   не  може да ги  възстанови.
Само  ще ви кажа   това  -    когато  купувахме  количките   -   имаше   определен  лимит  за децата   от  този  фонд   -    и    накрая   мисля  че останаха   около  500  лева    и   ние  попитахме  можем  ли да  ги използваме   за    някои  изследвания .  Не  искахме  да ни ги  дадат    и     те   директно    да  изпратят  сумата   .    Управителят  ни отговори    че    не  може      защото    от  тези  изследвания  децата   няма     да    оздравеят.   При  нас   винаги   е  било  така   -   дълго  време   никой   не   ни  е   подкрепял    защото    ние  не  можем    да  кажем    че   ни  трябва     определена  сума    за  конкретно  нещо      и     така..............................
По-късно ще пиша  пак  ........................   Надявам  се   че ме     разбирате   правилно.   
Благодаря   ви  отново!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 146
  • Мнения: 1 271
Разбирам те мила Севди, за съжаление, много добре те разбирам.
 Hug  bouquet за вас

 baby_neutral Joy Heart Eyes за децата

# 147
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
признавам, че не съм наясно как точно работи системата. newsm78
ясно ми е само, че е ужасно сбъркана, ръждясала и скърца толкова силно, че и много хора като мен, които нямат тези проблеми, не ги хваща сън вече - толкова много дразни!!!  Crossing Arms
и там, където заяжда колелото, викам да му ударим едно рамо, че да вземе да тръгне! Thinking
надявам се сега, че вие ме разбирате правилно... Peace
mami Sevdi само кажете за какво точно става въпрос, какви са планините дето трябва да ги катерите сами и ни позволете да се опитаме поне да свалим малко от багажа  Hug

# 148
  • Мнения: 3 914
Отдавна чета тази тема и се чудех какво да пиша.Сега виждам, че вече пишат мама Севда и тати Роска и искам да им изкажа моето огромно уважение към тях,за мен те са невероятни хора и невероятни родители,такива кора като вас са рядкост и аз съм щастлива ,че се докоснах поне малко до вашето ежедневие, за да разбера че в тази държава живеят и хора като вас.Поклон мили хора  bouquet
Аз също съм майка на дете с увреждане,виждам че се интересувате и от проблема в Могилино и следите ставащото и всичко около протеста по този повод.Аз и Нанди/друга мама на специално детенце/ще пишем какво е нужно за деца като нашите.Ще се радвам да ми пишете какви са проблемите и нуждите за  отглеждането на вашите дечица,какво мислите вие,от какво смятате че имате нужда и ви се полага като помощ от държавата,изобщо всичко което смятате за важно.Така ние ще помогнем и на други родители и се надявам това да помогне те да не оставят децата си в институции.
Моля ви ,мама Севда и тати Роска,искам да чуя и вашето мнение,нека променим мисленето на хората ,че и нашите деца не са по различни ,просто имат повече нужди,но също могат да живеят в любов и да дават любов,стига някой да ни помогне мъничко поне Hug

# 149
Здравейте скъпи  приятели!
Три   дена  нямахме   комп и сега  виждам  новите публикации и  бързам да отговоря. Докато четях в мен нахлуха много мисли но ще се постарая да отговоря на всичко. Ако  пропусна за нещо  питайте  ме пак.
Относно проблемите   с които се  сблъскваме  при отглеждането  на нашите  деца  -   честно казано  някои от тях са разрешени.Ще  ви споделя  някои неща  от  преди  -   преди няколко години  когато  стартира програмата Личен асистент  аз бях назначена веднага  понеже отговарях на изискванията   но  условието   беше  Роската  да се подписва в Бюрото  т.е.  да  се води че е безработен.  За мен това бе голям абсурд.  Мина малко време    и ни се случиха доста  лоши неща   едно  от които  бе  счупването на крачето на Емко .  Наложи се  да бъда с него  две седмици  в  болницата  в Русе   -   и  оттук  въпроса    кой трябваше да се грижи  за Радостинка   .   Към края на годината  Роско   реши  да  отиде в София   -    да се опита  да се срещне  с някой   депутат от парламента.
Два  дни   той  се опитваше  по  законовия начин   да влезе в парламента   но  не го  пускаха    даже   без малко  да го арестуват.  Тогава   незнам  как  стана    -  беше Божие  чудо -  той  се свърза  с  един човек   който  му помогна   .    Няма да ви разказвам  с подробности    -   но  резултата беше   -  той  се  срещна  с  една депутатка    която  прояви разбиране   и заинтересованост  и  го попита  какво иска.  Ние искахме   Роско да стане  втори личен  асистент    на   второто  ни  дете. Имаше само два начина за това.  Или да се промени закона    или  зам.минист.   да изпрати постановление  до социалните  в Русе.   Никой   не ни вярваше  че ще успеем    -    дори  социалните   -   но  към края на годината  получиха  това постановление   и Роско  беше назначен  от  01  януари  като  втори личен  асистент    и  то като  изключение  от закона.   Няколко  месеца  по-късно   бях на разходка  с  Радостинка   из центъра  на Русе   и   срещам   същата  депутатка    и  малко си поговорихме   и тя ми каза    че  благодарение на нас    вече и закона  е променен  т.е.  може  и  двамата  родители  да са Лични  асистенти  ако   в  семейството  има  повече  от едно  дете с увреждане.  Ако  тя  не  ми го  беше казала  нямаше да го повярвам.  Далеч  съм  от  това да се  хваля  пред вас! 
Друг  голям  проблем  който имахме   беше това че живеехме   на квартира на свободен  наем  и   плащахме  по100 лева всеки месец.   Беше  доста  тежко    седем  години  но славно!
Опитахме  в жилфонд   -  бяхме картотекирани  и  чакахме    тези  шест  години. И  тук дълга история   -   истината   е че казваха  че не  могат  да  ни осигурят  жилище  с  нормални условия.  Ние  на три  пъти  отказвахме апартаменти  които  не  бяха  годни за живеене. Прославихме  се   с  това че сме  претенциозни. И   преди  две години   -    не  мислете   че те доброволно   са се съгласили  -  ни  предложиха   пак апартамент.  Ние го приехме  този път   понеже  беше здрав   въпреки  голяма  мизерия  в  него.  Нуждаеше  се от огромен  ремонт   за да  може  да го приведем   в   добър вид.  Оттук дойде  следващия  проблем  -  липсата на   финанси  за  това   а  също  така   и   нуждата  от обзавеждане.  Понеже  ние живеехме   в обзаведени квартири   и  имахме  само  леглата  на децата  и техния скрин  -  нищо друго.  И отново  Божията  ръка   ни  помогна  -  точно  тогава  се свързахме  с  фондацията  Мисия - Спасение.  Направи се бюлетин  за нас   .   Малко хора  откликнаха  но  бяха достатъчни   понеже    и с тяхна  помощ  месеци наред  ние успяхме   да се справим . Понеже  трябваше  да връщаме  заеми  които бяхме взели.  И тук е много дълга историята. Накратко  към  този момент   вече  почти сме приключили  със заемите   и  имаме  нормални  условия  са живеене  и  най-необходимите неща. 
Друг  голям проблем  който имахме   беше  че не можехме да намерим колички  за децата -  и  тук е  дълга историята.  Дано  не  ви отегчавам  вече!  Мисля че два пъти ни излъгаха   относно количките  и т.н.   
Вече ги имаме    -  бих казала  тук че форума  много ни помогна.
Въпросът  ми е  защо   социалните  служби   не  можаха  да  ни  осигорят информацията  от която  се нуждаехме.  Не  исках  пари от тях  а  инфо.  Защо  от форума    трябваше да научим  за  дадената  фирма и да се свържем с нея.  Понеже на нас  ни трябваха  по-специални колички   -  вие  ги видяхте  вече  какво представляват.
Освен  това  майките  с  деца  с  увреждане  знаят че  дълги  години   инвалидните   бяха  по28  лева на дете  -  срамота!  От  3-4  години  се сетиха  да  ги  увеличат  и сега по се ядва.  Мисля че сега са  75  процента от минималната  заплата  и  това значително  вдига  дохода  всеки месец. 
Да  не  говоря  за   полагащата  се рехабилитация  на децата    и  медицинското   им  обслужване.
По този въпрос  направихме  също  всичкоо    по силите  си  но  годините  минават   и  малко   или много  се чувстваме  изморени   вече.   Един престой в болница  си  е истинско изпитание!
А  относно  изследванияха    да довърша  -  ние  ги  правим   не  само за децата   но   и  за  това  дали  можем някога  да имаме   наше здраво дете.  Както  ви писах   според медицината  е невъзможно   понеже   дори  да открием   увредения ген    лекарите  все още не могат  на практика да го изолират.
Мисля  че много се проточих    и  ще свършвам вече   .  Накрая    бих  искала  да кажа още нещо   много важно за мен.
Дори никой да не ни беше подал ръка    ние  нямаше да си изоставим децата!  На нас не ни  трябва финансова стимулация  за да ги задържим в дома си! Независимо  от всичко   ние  ще   си ги отглеждаме вкъщи.  Ние дори никога  не сме обсъждали  този въпрос   вкъщи  понеже  няма  какво да го обсъждаме .  аз  като ги гледам  виждам  моите  деца   и ги  виждам съвършени.  Душички са  големи!
Но  истина  е това  че  помощта  която  получихме  досега  помогна  толкова  много  на  нас  и на децата  да живеем  по-лесно   и  по-щастливо!  Знам какво   е да си сам   -   изпитали сме много трудности   и лишения -  и  сега  когато  чувстваме    реалната  подкрепа на всички вас!  Но истина  е  и това  че  в  никой  момент  Бог не ни изостави!
Независимо  че  сме  семейство  в неравностойно положение   винаги  сме искали да живеем  достойно   и  да не ни унижават.  Винаги сме се  стремяли към независимост  и  самостоятелност   и да не се оплакваме1
Искрено се надявам  че не съм ви досадила    -   споделих  малко   за живота  ни с вас!
Прегръдки  от всички нас! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet


# 150
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Благодаря, че сподели и сигурна съм, че твоя разказ може да помогне и на други хора, защото някои неща не се знаят дори от самите социални, а друго е да им подскаже някой.

# 151
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
не зная защо се притесняваш, че може да досадиш на някого. нали форумът е за споделяне - и на хубаво и на лошо, за опита и за всичко с което се сблъскваме...а и това си е вашата темичка и ако някой тук може да досажда, това в никакъв случай не може да сте вие!
аз също мисля като  dorothy, че твоя разказ може да помогне на много хора - и на тези, които имат същите проблеми и на тези, които  ги нямат, но искат един по-добър и по-човечен свят за децата си! време е да сложим нещата по местата им...
а да поискаш помощ не е унизително, особено в абсурда, в който живеем. както написа майката на Криско - "защо да не бъда част от армия".
мисля, че обществото на големите някак си обърна приоритетите и остави най-важния най-отзад - децата  са на последно място. трябва  най-накрая да насочим прожекторите върху тях, върху всичките им проблеми, а те за жалост са ужасно много... Peace

# 152
Светле  пиши  за вашите  деца     -  за техните нужди .  Може да има  нещо по-специфично  от което  те  да   се нуждаят.  Нека  да  станат  известни  нуждите   на   нашите дечица!
Благодаря  ти за написаното  от теб!
Много   поздрави    и   прегръдки! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • Мнения: 3 674
Севди...мила.. чета твоя постинг и на  други семейства като вас.През какво сте преминали само...чета  и в очите ми напират  сълзи които не мога да спра...а в душата ми се събира ярост и злоба към системата на  нашата родна  България ..... Confused
С риск  тук да ме обявят  за анти българка, искам да напиша кое ме възмущава....
 Как е възможно това да се случва в държава като нашата....?!!!  Каква е тази калпава и нещастна система която не може да помогне на семейства като вас..!! Семейства които  трябва с зъби и нокти да се борите за оцеляване на семейството си докато през същото време се строят къщи, казина  и хотели за милиони и кво ли още не....и приоритет и уважение има тези КОИТО ИМАТ ПАРИ И СТАТУС!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Защо  скапаната ни държава не може да направи един фонд ...човешки фонд за  нуждите на такива семейства като вас!!!!  Close  И този фонд да може безпрепятствено и бързо да реагира и помага на такива като вас!  Във всяка нормална държава  по света грижите за такива семейства са   приоритет....Това е такава  трагедия и парадокс в България че просто  нямам думи....

# 154
признавам, че не съм наясно как точно работи системата. newsm78
ясно ми е само, че е ужасно сбъркана, ръждясала и скърца толкова силно, че и много хора като мен, които нямат тези проблеми, не ги хваща сън вече - толкова много дразни!!!  Crossing Arms
и там, където заяжда колелото, викам да му ударим едно рамо, че да вземе да тръгне! Thinking
надявам се сега, че вие ме разбирате правилно... Peace
mami Sevdi само кажете за какво точно става въпрос, какви са планините дето трябва да ги катерите сами и ни позволете да се опитаме поне да свалим малко от багажа  Hug
Мога да те уверя  скъпа  приятелко  че  ти  и всички  които  ни  подкрепят  сваляте  част  от бремето  ни! Но  все  пак  част от пътя  трябва да го извървим сами  и да намерим сили да продължим!Но   въпреки всичко  аз благодаря  че ви има  и  че имате  такива  загрижени   и съчувстващи сърца!Щастлива  съм че ви познавам   макар и виртуално! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet

# 155
  • Мнения: 240
Здравей мила Севди, отдавна искам да ти пиша, но сякаш не знам какво.Може би няма да намеря правилните думи, но искам просто да ви кажа,че ви се възхищавам.Не знам откъде намирате толкова много сили,зблъсквайки се с толкова злоба и все пак оставате толкова добри, мили и любящи хора.Вчера гледах филмчето и досега не мога да сдържа сълзите си.Не мисли, че ви съжелявам, просто ви съчувствам.Хора като вас са достойни само за уважение, не за съжаление.Имате много красиви и усмихнати дечица, те са като ангелчета и  са големи късметлии, че точно вие сте им родители.Ако мога някога с нещо да съм ти от полза, пиши ми - аз също съм от Русе.Моят син е на годинка и половина , но ще се радвам ако мога да съм ти полезна с нещо, дори да е само с приятелството ми.Целуни малките ангелчета от мен и им кажи, че си имат още една приятелка в мое лице.Освен това Радостинка ми е адашка  Grinning.Поздрави и много, много целувки.  Hug Heart Eyes 

# 156
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Hug Hug Hug
Севде,благодаря ти!  bouquet

# 157
  • Мнения: 4 784
Честит рожден ден на мама Севди! Поклон пред нея, с пожелание за сбъдване на всичките и желания и мечти!

# 158

Благодаря  ти Вени  за пожеланията към моята прекрасна съпруга - Севди!  bouquet
Нека все така да е усмихната  жизнерадостна и всеотдайна! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 159
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!
МНОГО СЛЪНЧЕВИ ДНИ ВИ ПОЖЕЛАВАМ!
 smile3525 newsm59  party023  ura newsm18  4uu Tada  bigdance2

# 160
  • Мнения: 1 287
Честит рожден ден,Севди!
Най-всеотдайната и мила мама на света!Желая ви всичко най-хубаво!Прегръдка и целувки от мен!

# 161
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честит рожден ден на Севди и от мен!
Много усмивки и само щастливи моменти на цялото семейство!  Hug

# 162
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 newsm59 nbirthday newsm67  Gift  party023  cook newsm38  party041  ura smile3510

# 163
  • Мнения: 96
О,господи.Колко много мъка има на този свят.

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 18
Мила Севди,честит рожден ден!Пожелавам на теб и цялото семейство много щастливи мигове заедно,повече подкрепа и разбиране от околните,и колкото се може по-малко трудности в ежедневието!Целувки на Емко и Радостинка!

# 165
  • Мнения: 409
4РД МИЛА СЕВДЕ!пОЖЕЛАВАМ ТИ МНОГО 6ТАСТИЕ КАСМЕТ И ЛУБОВ!пРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ТЕБ И ТВОЯТА ВСЕОДАИНОСТ Hug.дНЕСКА ГЛЕДАХ ФИЛМ4ЕТО И ПЛАКАХ И ВИ СЕ РАДВАХ ЗА6ТОТО СТЕ ЕДНО ПРЕКРАСНО СЕМЕИСТВО Hug.цЕЛУВКИ НА ДВАМАТА СЛАДУРИ HugАко знаех за тази исторя 6тяхме да се видим за6тото лятото си бях в Русе,а ина4е в момента жвея в Испания.Не6то ако мога да помогна сам насре6та Hug

# 166
Толкова съм щастлива  като чета  всички ваши пожелания!
никога  през живота  си не съм срещала такава всеотдайност  и съпричастност!
 Hug Hug Hug
Благодаря  ви! Наистина сте супер!  bouquet  bouquet  bouquet

# 167
  • Мнения: 3 504
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, СЕВДЕ!

ПОЖЕЛАВАМ ТИ, ТВОЯТА МЪКА ДА ИМА КРАЙ!

ПРЕКЛАНЯМ СЕ ПРЕД ТВОЯТА СИЛА И ВОЛЯ, ТВОЯТА БОРБЕНОСТ!


ОБИЧАМЕ ТЕ!

# 168
Честит Рожден ден, Севди! Пожелавам ти цялата обич на света!

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Честит Рожден Ден и от мен, мило майче!   bouquet

# 170
  • Мнения: 249
Здравейте!
За първи път влизам тук и ще се радвам и аз да помогна.
ЧРД на Севди и от мен на патерици.Поздрави на прекрасното и семейство.
 newsm51

# 171
Прекланям се пред смелостта на тези родители.Току що гледах клипчето и гордо мога да заявя,че им се възхищавам.Много съжалявам че немога да помогна финансово,тъй като и аз имам болно детенце на което му предстои операция и сме в заеми-но ги подкрепям морално.Дано има много такива като тях,защото да си призная аз не съм-поддадох се на провокациите на докторите че няма да мога да се грижа в домашна обстановка за моето слънчице и го дадохме в дом за доотглеждане за което много ми тежи.Но сега,когато видях това страхотно семейство разбирам че моите кахъри ще им се видят нищожни.С най-голямо уважение!Моля се и над  вашият дом пълен с любов(от което си личи само като се види клипчето)да изгреят слънчеви лъчи на надежда.Искрено Ви го желая от все сърце!!!

# 172
Благодаря  ви  отново за всички  топли пожелания!
 Heart Eyes Hug  bouquet

# 173
Мила anastasiq_vn  прочетох  това което си написала  -  незнам  точно   какво  е  било състоянието  на твоето детенце   но  съм чувала   че  при някои  заболявания  детенцето  не може да се отглежда  в домашна  обстановка  .  Такива  дечица   трябва да са под  постоянно  лекарско  наблюдение.   
Но наистина  си права за това   че  повечето  лекари   и други хора  в България  подтикват  майките  да си изоставят  дечицата  които  се раждат  с някакво увреждане.   Изкарват  те  че си неспособен  да се грижиш за собственото  си дете.   Не  ми се коментира   отношението  и мисленето   на   такива хора.
Пиши  ми  какво  става  с това твое  първо детенце.  Понеже  разбирам  че  второто  ти детенце   се нуждае от операция.  След време  ще   можеш  ли да си го вземеш  при себе  си ?
И  не се чувствай  виновна  -  самият  факт     че мислиш  за него  показва  майчиното  ти сърце! Heart Eyes Hug
С  много любов  - Севди! Heart Eyes

# 174
Много благодаря за утешителните думи Севди!За мен те значат много.Радвам се и че ми отговори,защото да си призная не съм очаквала.Немога дори и за миг да си представя колко си заангажирана с двете си страхотни слънчица,а и с куп други женски дела и въпреки всичко отдели време за мен.Признателна съм ти!Просто съм много развълнувана и немога да намеря подходящите думи.А относно въпроса ти за голямото ми момиченце-то слава богу е добре.На 5год.е,много ми е палава,голяма хубавица и вече сме сменили няколко гаджета(пиша ти подробно да те развеселя)-честно казано,добре че е тя-защото незнам...А втората ми хубавица се роди преждевременно в края на 6месец(на рожденният ден на кака си-дар от бога),вследствие на инфекция причинена от токсоплазмоза от което впоследствие откриха атрофирало мозъче с вродена вътрешна хидроцефалия.Казаха ни,ей така-че нямаме никакъв шанс,но въпреки всичко аз силно вярвам че това не е краят и надежда винаги има-защото тя умира последна.Решихме да опитаме с клапа(макар че ще е с увреждане)-сигурно съм егоестична,но искам детето ми да живее и сега ни предстои операция за която ни мотаят от доста време.Но не искам да се предавам,а и не трябва.Ще направя всичко и живот и здраве след време да си я вземем.В дома е(а той е точно до нас)до навършване на килограми.Извинявай ако съм те натоварила и с моите грижи,но аз просто излях душата си.Още веднъж големи благодарности.Бих се радвала ако някой ден се запозная със страхотното ви семейство!!!

# 175
ние също бихме  се радвали да се запознаем с вас!
Много ми е мъчно  че  ти се е случило  това  с  второто  ти момиченце.    Наистина  не се предавай!  А и мисля  че не си егоистична   поради това  че искаш  да се бориш за живота й.  Животът  е дар  и трябва да се цени!   
Искам да ти кажа  това-   Емко го родих   в края на осмия месец   като  ми предизвикаха  раждането .  Роди  се  1800  грама.   И  задължително  беше  след  родилния  да  го  заведат  в  Дом  майка и дете  в Русе  да навакса нужните  килограми-  2500  грама.   И  около  месец  остана  там   -   но  аз  имах  право да  остана  в  Дома  . И  така  след  месец  чак се прибрахме вкъши.   
От  разказа  ти разбрах  че малката  се е родила  доста  мъничка  -  наистина  е по-добре  да бъде под лекарски контрол!
А и мисля  че никой няма право да те обвинява  и да те съди!
Пиши  ми  има  ли  вече нещо конкретно  за тази операция .  Знае  ли се кога  ще се състои   -   колко ще струва  и къде ще се прави!
Много целувки  на това малко слънчице   и  на каката  разбира  се! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Много  усмивки и от  нас!
И не се притеснявай  не  си ме натоварила  с нищо!  bouquet  bouquet  bouquet

# 176
  • Мнения: 3 674
Мила anastasiq_vn...Изинявам се че се намесвам,но много се натъжих като четох поста ти. Cry
Много съжалявам за момиченцето ти Sad Но тя е в надеждни ръце все пак....нали!    bouquet Но не губи надежда! Както ти  хубаво го каза..тя умира последна!
 Моля се за теб и за малката скоро да сте пак заедно!!!  Praynig Praynig Praynig И дай Боже да се осъществи тази дългоочаквана операция...и да премине успешно...и твоето момичнце да си бъде в къщи със семейството си! 
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Бог да е с вас,да ви пази и зкариля!!!  Praynig Praynig Praynig

# 177
  • Мнения: 2 149
Понеже нямам време да прочета темата, може ли някоя добра майка/татко да ми пусне ЛС от какво имат нужда децата, дори да е най-общо и на каква вързаст са/р-р за дрехи/, за да видя какво мога да сторя.
Благодаря предварително!

# 178
Благодаря на "roza66"за подкрепата.А на теб Севди-още нищо не се знае за операцията.Вчера се срещнахме с доктора,който ще оперира.Опитвахме се да уредим операцията да се състои във кв.Виница-Евроболница за да не се налага да транспортираме малката,но не успяхме.Понеже е частна болница и вслучай че станело нещо-не желаят да поемат отговорност.С две думи се застраховат,тъй като операцията е много рискова-в нашият случай.Разбрахме се да се чуем тази вечер.Надявам се на повече информация-за София.А относно парите-не в сайта.Отново много ти благодаря Севди затова,че въпреки всички грижи намираш време време да ме утешиш.Благодаря!Благодаря!Целувки на вашите слънчица Емко и Радостинка от леля им Деси

# 179
  • Мнения: 144
Първо: Помогнато ли е напълно на децата или не?
Второ: Някои обсъждал ли е с тях възможността да потърсят помощ освен от вас и от хората от www.save-darina.org?

# 180
  • Мнения: 81
Първо: Помогнато ли е напълно на децата или не?
Второ: Някои обсъждал ли е с тях възможността да потърсят помощ освен от вас и от хората от www.save-darina.org?

Ehriz, Първо: не знам дали всичко си изчел(а) в темата до сега. Родителите правят абсолютно всичко, което е необходимо за децата си, а от медицинска гледна точка - освен системните рехабилитации, няма друго с какво по-съществено да се намесят докторите. Какво разбираш под: "Помогнато ли е напълно на децата или не?" 
Второ: Ето, че имаш идея по въпроса с помощта. Защо не я обсъдиш с родителите тук? Или може би да потърсиш на лични контакт с тях?

# 181
  • Мнения: 81
Привет, Севди!

Искам да ти пратя лично съобщение, но системата казва, че ти е пълна кутията. Ако може изтрий нещо, за да ти пратя посланийце, или ми дай e-mail на лични!

Поздрави от мен!

# 182
  • Мнения: 950
Севди и аз чакам да ти пратя на лс   Hug

# 183
Извинявайте  !  Не  съм забелязала   но  сега  мисля  че всичко е наред!

# 184
  • Мнения: 950
Севди ето за това говорех   

http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=16290

 Praynig   Hug

# 185
  • Мнения: 845
Момичета, днес малката Радостинка става на 7 годинки! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242155.0
Вчера имах честта да се запозная с това прекрастно семейство.  Нямате представа в каква хармония, доброта и любов гледат дечицата. Останах очарована и на всеки разказвам за новото си запознанство. Децата са прекрасни, не им се чу гласчето и само се усмихват.
Мама Севди и тате Роска, бъдете взе така добри родители Hug Искам да споделя едни снимки от вчера: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=193692&photo=1

# 186
  • Мнения: 249
Снимките са страхотни  Hug.

# 187
Благодарим ви мили хора затова,че направихте скъпата ни принцеска Радостинка още повече усмихната!Това беше най-пракрасния рожден ден!  bouquet  bouquet  bouquet
 Използвам възможността да ви помолим ако можете да ни помогнете със информация,относно намирането на ортопедична детска ваничка за къпане!За повече относно това може да видите тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242973.msg5647438#msg5647438 .
Благодарим ви предварително!  bouquet bouquet bouquet

# 188
Здравейте приятели!
Вече съм с нов Gsm номер: 0894 619 525,като пощите ни за кореспонденции си остават същите!
GSM номера на мами Севди е: 0899 808 941.
Приятна почивка и успешна нова седмица ви желаем!  bouquet  bouquet  bouquet

# 189
  • Бургас
  • Мнения: 213
Онази вечер за първи път се запознах със съдбата на тези деца и невероятните им родители - случайно попаднах на филм за тях по една кабелна телевизия вечерта. Толкова любов, толкова невероятни хора! Ако всички деца имаха такива родители...
И децата - толкова спокойни в прегръдките на мама и татко, момиченцето така се усмихваше като и говориха, че е малка принцеса.
Удивена съм.

# 190
  • Мнения: 128
Да, и аз попадам неколкократно на това филмче по кабелната телевизия. Направо съм като зашеметена. Едно е да четеш някъде нещо, друго е да видиш личицата им, усмивките.
В същото време по БТV гледах за този дом в Могилино и си мисля какъв късмет са имали тези дечица от Русе да не бъдат изоставени и да се грижат с такава любов за тях.
Поклон пред тези родители.

# 191
  • Мнения: 718
 Здравейте от нас-ние сме Августинчета 2006.Днес имахме Коледно парти и събрахме малка сума за това мило семейство.
Искам да попитам,как да ги изпратим?Дали да ги внесем по банков път в сметките,които са дадени на сайта или да ги изпратим,като запис?Ако ги пратим ,като запис ще ми дадете ли точен адрес за изпращането им?( на ЛС)
Дано тази Коледа направи чудеса за тях.Аз вярвам в това.

# 192
  • Мнения: 838
Здравейте Мама и Татко на две ангелчета!
Бъдете все така щастливи и жизнерадостни!
По-нагоре прочетох написаното от мама Севди,и паднах като видях как са ви описали като капризни относно общинското жилище,защото извинете,ама на моето семейство дадоха такова преди 20 дни,и днес за първа вечер се прибрах от там преди 2.00 посред нощ:тези жилища приличат на оцелели след торнадо,и засега само гадая колко време ще ми трябва да си върна дълговете,защото без ремонт и куче не би оцеляло там.Радвам се,че въпреки всички перипетии засега нещата при вас са наред-никога не губете кураж,защото винаги има изход и човечни хора.
Пожелавам ви весели празници и много прегръдки и целувки на Емко и Радостинка от моите дяволчета. Hug

# 193
Здравейте от нас-ние сме Августинчета 2006.Днес имахме Коледно парти и събрахме малка сума за това мило семейство.
Искам да попитам,как да ги изпратим?Дали да ги внесем по банков път в сметките,които са дадени на сайта или да ги изпратим,като запис?Ако ги пратим ,като запис ще ми дадете ли точен адрес за изпращането им?( на ЛС)
Дано тази Коледа направи чудеса за тях.Аз вярвам в това.
Благодарим  ви  от сърце!
Наистина  хората  от  този  форум  са  като  едно   голямо  семейство!
Весело  изкарване  на  празниците! santa2 Nature Snowman

# 194
Здравейте Мама и Татко на две ангелчета!
Бъдете все така щастливи и жизнерадостни!
По-нагоре прочетох написаното от мама Севди,и паднах като видях как са ви описали като капризни относно общинското жилище,защото извинете,ама на моето семейство дадоха такова преди 20 дни,и днес за първа вечер се прибрах от там преди 2.00 посред нощ:тези жилища приличат на оцелели след торнадо,и засега само гадая колко време ще ми трябва да си върна дълговете,защото без ремонт и куче не би оцеляло там.Радвам се,че въпреки всички перипетии засега нещата при вас са наред-никога не губете кураж,защото винаги има изход и човечни хора.
Пожелавам ви весели празници и много прегръдки и целувки на Емко и Радостинка от моите дяволчета. Hug
Напълно  те  разбирам!  И  при  нас беше  така -  голям  ремонт  и  големи  заеми!
На това  отгоре  от жилфонд  ни  притесняваха      -  до  месец  трябваше  да  сме  се  нанесли  в жилището.  Такъв бил  закона!
А  ние  имахме  проблем  с единия  майстор   ............... Но всичко  приключи успешно!
Освен  това    нашият  договор  е  за   5  години  -  а  с  другите   жилфонд  сключва  договори  за  10  години. Защо  ли?
Да  не  говорим  за  това  че  се  намериха  и  хора  които  ни попитаха  какъв  подкуп сме  дали  за   да имаме  това  жилище! ooooh!  Нямам  думи!
На  теб  и  твоето  семейство   също  пожелаваме   весели  празници   и  много  любов Heart Eyes
Разбира  се  и  много  подаръци! santa2

# 195
  • Мнения: 356
Здравейте!

Искам да пожелая на Мама Севди, Тати Роска и на техните слънчеви дечица една невероятна Коледа, изпълнена в много любов!
Обичайте се мило семейство и знайте, че винаги има някой до вас!

Пожелавам и на всички мили хора от този форум най-слънчевата Коледа!

Нека се обичаме и доброто ще дойде!

Общи условия

Активация на акаунт