След колко време ви дойде цикъла?

  • 2 245
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
Още нямам цикъл. Аз искам да имам, защото е по- добре за организма (спецялно при мен), но кой ме пита.

# 16
  • Мнения: 110
При мен все още цикъл няма.

# 17
  • Мнения: 119
В деня, в който Алекс навърши 8 месеца
Още се кърмим, захранихме на 5 месеца и половина

# 18
  • Мнения: 108
Радвай се на тази пауза, нормално е да се забави особено щом кърмиш често. При мен цикълът се върна още на 3-я месец, макар да кърмих изключително и на поискване, но при много майки се бави до след година.

Същото беше и при мен за жалост  Sad!

# 19
  • Мнения: 541
дойде ми когато Борис беше на 10 навършени месеца, и аз се бях притеснила като теб, но нещата си дойдоха на място сега.
Само да ти кажа че сега не ми е много редовен, прескача някой месец, дано и за морето да прескочи тази година  Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 1 559
ISOLDE, нямаш повод за притеснение. Grinning
На мен ми дойде за пръв път след раждането като "подарък" за първия рожден ден на дребния.
Биби не са му давани (нито залъгалки, нито нещо с шише като изключим двете седмици след раждането, когато бяхме в родилния дом и не можех да кърмя по здравословни причини - тогава му изливаха АМ в гърлото с техните биберони Cry), вода пропи наскоро (по няколко глътки на ден, но ако може да избира, би предпочел да си посуче).
Започнах да го захранвам на почти 7 месеца, но тогава лепна варицела, та се отложи захранването...Захранването реално започна, когато дребният стана на 9 месеца, но си беше по-скоро символично, количествата храна, които хапваше, бяха незначителни.
След първия цикъл 3 месеца пак нямах. Mr. Green И сега ми прескача и е нередовен, но нямам нищо против.
Това са част от "бонусите" от кърменето. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 500
Значи стигам до извода, че няма връзка с кърменето на поискване!

# 22
  • България
  • Мнения: 224
Последната ми менструация беше през далечният декември на 2004г LaughingВече забравих какво е това Simple SmileВиж ми лентичката-още нямам менструация!Мисля,че съм кърмачката с най-дълъг стаж без менструация във форума Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 381
При кърмене на поискване, без вода, залъгалки и захранване след 6-ти месец, М настъпи точно на 4-ия месец след раждането.

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Все още не ми е дошло. Не кърмя на поискване, нощем не кърмя, защото си спи, давам бибирен, както и вода.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 22:39 от marulka_s

# 25
  • Мнения: 1 321
И на мен все още не ми е дошло.Даже нещо взех да се притеснявам. Sick

# 26
  • Мнения: 1 559
Значи стигам до извода, че няма връзка с кърменето на поискване!

Е, в определен смисъл има връзка. Предполага се, че цикълът на майка, която не кърми или не кърми на поискване (дава залъгалка, вода, прави дълга нощна пауза без кърмене), ще се появи скоро след раждането. Но пък от друга страна, кърменето на поискване не е гаранция за липсата на цикъл продължително време. Макар и не често срещано, той би могъл да се появи още на втория месец след раждането и при кърмеща на поискване (и спазваща изброените от теб изисквания) майка и тя да продължи да си кърми все така на поискване още година-две-три-четири след това. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 132
Ами на мен ми дойде два месеца след като родих, после имах някакви странни цикли, а този месец тц?????А пък и ние се кърмим на поискване!!!

# 28
  • Мнения: 2 807
Още нямам цикъл - кърмене на поискване, без вода, сок, биби до към 7-я месец някъде, след което започнах постепенно захранване, с което разбира се Мони не е съгласен  Wink  Laughing

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 12:37 от Maminka

# 29
  • Мнения: 903
Ами веднага си ми дойде, но си пиеше вода и си цокаше бибка, макър, че според мен няма значение това.

Общи условия

Активация на акаунт