До мамите които няма и не пращат децата си на Детска градина?

  • 5 595
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 370
И двете ми деца ходеха на ясла от двегодишни. Не смятам, че беше добре за тях. Третото обаче си го гледам аз и мисля, че това е най-добре за него. Подала съм документи за детска градина, защото ми се струва, че след 3 години вече са достатъчно големи за отделяне от мама. Вариантите с полудневните забавачки също не са лоши, стига да има кой да го гледа следобед.

# 31
  • Мнения: X
Решението дали да си пуснеш детето на градина или не  изцяло твое, но мисля, че това, че ти си била на седмична ясла не е причина да не пуснеш детето поне до обяд. На моята дъщеря яслата и се отразява много добре, като се заседи вкъщи и иска да си ходи. Много е вероятно да направиш лоша услуга на детето си с това седене вечно до него. Ако родителите ти са били в едната крайност, ти си в другата, но това си е лично твое решение.
Клубовете са добро решение, но временно, там децата всеки път са различни, не се научават да имат режим, да са колектив, да изграждат трайни приятелства - за години.

# 32
  • Мнения: 1 771
[goldenova да разбирам ли, че пращаш детето си в християнска детска градина? А дали имат информация дали има и във Варна? До колкото знам няма (имало е опити, но май не успешни), а и от православната църква не ми дадоха информация да има тук? А и не знам къде мога да получа информация...  ooooh! [/b] [/color]

Само тук за София съм чула, за Варна не зная да има.
Тук е много добре и от друга гледна точка, в групата с две госпожи  с 10 деца. Ако нещо разбера ще пиша.
Аз лично съм много очарована.

# 33
  • Мнения: 1 771


Сега научавам и за тези христиански детски градини - държавни, частни ... Може ли информация и за тях.

частни са. А какво по точно искаш да знаеш?

# 34
  • Мнения: 1 640
    Аз не си дадох детето на ясла,по-голямо е от твоето/2г.7мес./ и обикновено намираме деца за игра,макар да излизаме следобед/тогава др.спят-предимно/.Живея в Младост до голям парк.Поглеждам през прозореца кой е на площадката,виждам някоя позната майка с детето си и давай-бързо се обличаме и слизаме.Но понякога ми писва от еднообразните условия за игра и тръгваме на по-дълга разходка -до дет.кът в Морската градина.Хитът е скачането на батута с ласт.въжета,после пързалката и пластм.люлки на въжета,влакчето-въобще ,имаме си програма на действие,съставена от детето.Ако не сме мн.уморени,ходим и до плажа,за да хвърляме камъчета в морето.
  ТИНКА,щом не искаш да ти гледат чужди хора детето,значи сме от една порода.Аз и на роднини за повече от часове не я оставям моята дъщеря/многоооо рядко!/Така съм решила,така чувствам нещата,така ще бъде,докато мога и ми позволяват житейските обстоятелства.Аз не съм ходила на дет.градина и това ме радва.Септември ще опитаме с детето,но дали ще остане ,дали ще свикне...Ще решавам в движение и съобразно условията,персонала в ДГ.Ако детето иска-добре,но ако не му харесва-подавам молба за неплатен отпуск и таткото да му мисли финансово.Вече е предупреден.Засега съм в платен отпуск,а работата ми е мн.отговорна и натоварена,та трудно ще ми е две дини под мишница септември,като дойде.

# 35
  • Мнения: 1 568
Сега научавам и за тези христиански детски градини - държавни, частни ... Може ли информация и за тях.
частни са. А какво по точно искаш да знаеш?
координати, местонахождение, условия...

# 36
  • Мнения: 967

[/quote]

Какви са тези полудневни забавачници? Не съм чувала, частни ли са, как става записването, мога ли да съм наоколо да го контролирам и възпитавам и т.н.? Просто нямам доверие на някакви жени, че ще могат правилно да възпитат детето ми, а и всеки човек има различна представа и идея за възпитанието. Не знам дали ме разбираш..., ама предпочитам да съм наблизо докато е малък да мога да проявявам контрол над лошото му поведение за да го коригирам, докато може. А като стане на 4-5 ще му дам свобода.
[/quote]

Не може хем вълкът сит, хем агнето цяло? Как така искаш хем да е с деца, хем ти да муходиш по петите и да не го оставяш да е сред децата  Thinking Моето лично мнение е, че така ще навредиш на детето . Не се засягай, това си е мое мнение, не казвам че е вярно или не. Но децата имат нужда от общуване със себеподобни, имат нужда да се научат да се справят сами и да разчитат на собствените си сили, имат нужда да вземат сами решения и да се научат да бъдат отговорни за собствените си решения и още много неща които мога да изброя и които няма да се случат докато не почнеш да го отделяш от себе си. Ти с решаваш, но децата, които не са научени на самостоятелнст и общуване после преживяват шок в първи клас и едва всизат в релси или може би искаш и на училище да не го пращаш, а да го обучаваш сама вкъщи?
Не се убиждай, не искам да те засегна, а да те накарам да се замислиш. Ок, не всеки одобрява детските градини, не казвам, че трябва да си пращаш деетето там за цял ден, но частните забавачки, където оставяш детето за по няколко часа преди обяд колкото да се научи да общува с деца и да бъде самостоятелно - и за тях да питаш дали може да си там и да контролираш, мисля, че само може да навреди на дететнцето това майчино обсебване.

# 37
  • Мнения: 195
да се научат да се справят сами и да разчитат на собствените си сили, имат нужда да вземат сами решения и да се научат да бъдат отговорни за собствените си решения
 
 #Crazy  Боже какви неща очаквате от 2-годишните си деца. И как ще научи всичко това в детската градина newsm78

децата, които не са научени на самостоятелнст и общуване после преживяват шок в първи клас и едва всизат в релси .

Така е, но не е свързано с ходенето на детска градина. Има деца, които не са самостоятелни, имат проблеми с общуването, трудно се адаптират в училище, въпреки, че са ходили на градина. И обратното - има деца неходили на градина, които се справят чудесно в 1 клас. Зависи от много други фактори , характера на детето, семейната среда, начина на живот който е имало до 7 г.

 Не ми се впуска в дълги разкази и примери, но да се обобщава така категорично е просто смешно.  Децата са различни.  Иначе  в училищата щеше да има само самостоятелни, отговорни, възпитани, общуващи перфектно, научени на ред и дисциплина   деца (идващи от детските градини, а не е така  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 640
ЦИТАТ:

Така е, но не е свързано с ходенето на детска градина. Има деца, които не са самостоятелни, имат проблеми с общуването, трудно се адаптират в училище, въпреки, че са ходили на градина. И обратното - има деца неходили на градина, които се справят чудесно в 1 клас. Зависи от много други фактори , характера на детето, семейната среда, начина на живот който е имало до 7 г.

 Не ми се впуска в дълги разкази и примери, но да се обобщава така категорично е просто смешно.  Децата са различни.  Иначе  в училищата щеше да има само самостоятелни, отговорни, възпитани, общуващи перфектно, научени на ред и дисциплина   деца (идващи от детските градини, а не е така  Mr. Green

  Да,така мисля и аз,а и впечатленията ми потвърждават казаното от VETO.Ние,родителите трябва да възпитаваме,а не да разчтитаме друг да свърши това.Затова и отговорността е наша.

# 39
  • Мнения: 55
veto напълно съм съгласна с теб. Зависи си от детето и неговия характер.
tinka79 може би ако разширите кръга от детски площадки или градинки ще си намерите компания от "себеподобни".
Аз също не мисля да давам дъщеря ми на ясла или градина и ако останем без компания просто ще си я потърсим по съседните градинки или в парка.

# 40
  • Мнения: 5 468
Моето мнение е като това на Nellie . За яслата... да, разочаровах се от нея, но не от самото гледане на лелите, а от болестите и липсата на информация, какво прави по цял ден детето, яде ли, спи ли... изобщо...
Но за градина, когато детето е на 3-4 години, не мога да си го представя цял ден в къщи само с майка си. Определено ще му бъде скучно и на 6 години, когато го пуснеш изведнъж в задължителната предучилищна група, то ще се чувства малко неловко. Поне така мисля.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 85
И двете ми деца не са ходили на ясла и детска градина, голямата вече е на 6 и ходи на предучилищна, малката на 2г.10 мес. всеки ден е навън с бавачката, събират се в Морската 5-6 деца и си играят по 2-3 часа, ако е лошо времето си ходят на гости,  вечер си играят двете, голямата ходеше на кръжоци, плуване, рисуване, английски, такива неща, нея си я гледах до 4 години лично аз, бяхме към 15 мами в Морската, никой не ходеше на градина, след 4 години тръгнаха децата по градини, но повечето се отказаха заради постоянните разболявания, а ние почнахме да ходим на кръжоци, всеки ден някъде ходеше, направих опит за детска градина с голямата и направо се отвратих, това е, и голямата и малката си имат приятели, ходят си на гости, не смятам че са лишени от общуване с други деца.

# 42
  • Мнения: 46 508
Никъде не видях Тинка да пита дали да си пусне детето на градина или не. Това си е нейно решение, темата е за друго.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 062
Смайли, например в "Наука" (сега май го прекръстиха на "Николай Хайтов"), зад кино "Изток", има такава полудневна забавачка, но не знам от каква възраст е. Аз ходех точно там на забавачка като дете, беше с английски и имам само прекрасни спомени. Тя е нещо като градина, но е до обяд. Сутрин го водиш, на обяд го взимаш детето. Учат ги на разни песнички, може на език, имат после представления за родителите.
Със сигурност знам, че я има още, защото една позната си води детето там. Но то е на 5г. Ако искаш, ще я разпитам и ще ти кажа по-подробно.

# 44
  • Мнения: 1 568
Елексирче, искам! Най-малкото, ако може, някакъв телефон, за да ги преслушам лично. Ще бъда много благодарна. Сори за спам-а.

Общи условия

Активация на акаунт