Крехки пържоли и шишчета? С марината? Но каква?

  • 40 596
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

Често правя свински пържоли във фурната. Аз лично ги овкусявам с подправки и ги слагам в олио, в тавичка да се пекат. До тук добре, но...винаги стават сухи  Rolling Eyes Никога не са крехки и сочни, както ми се иска  Rolling Eyes

Утре ще ни идват гости и ще правим шишчета на барбекюто. Но знам, че и те ще станат сухи, както обикновено...

Моля ви, дайте ми идея как да ги направя по-сочни и крехки. С марината трябва сигурно, но каква? Дайте идеи, че да ги накисна и до утре да се топят в устата...  Praynig

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Лимонов сок, смесен с вино, горчица и малко соев сос. Основно - лимонов сок. Наложени с лук на шайби.
Стават жИстоки пържоли.
След опичане останалата марината може да се сгъсти с препечено брашно и да се поднесе като кисел сос с лук.

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Лимонов сок, смесен с вино, горчица и малко соев сос. Основно - лимонов сок. Наложени с лук на шайби.
Стават жИстоки пържоли.
След опичане останалата марината може да се сгъсти с препечено брашно и да се поднесе като кисел сос с лук.
Малко глупав въпрос - ама бяло или червено вино? Embarassed

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз слагам бяло вино. При липса на такова предполагам ще станат и с червено. А може към края на печенето да полееш с прецедената марината.

# 4
  • Мнения: 5 622
Ей, много благодаря! Аз предполагам, че маринатата е с бяло вино все пак. ИМам и бяло и червено. В къщи пием, та имаме от всичко  Mr. Green

Кажете ми, става ли тая марината и за шишчетата , които ще са на скара/барбекю?

# 5
  • Мнения: 398
марината за около 400гр. месо/независимо какво е/

2с.л. горчица
1с.л. соев сос
1с.л. олио
сок от 1 лимон
1 дафинов лист
1/2 ч.л. сол
2 скилидки чесън
/по желание може да ги напръскаш и с бяло винце/Месото престоява най малко 30 мин.

# 6
  • Мнения: 3 927
Бих добавила да сложиш 1-2 с.л. мед към независимо коя марината си харесаш - подобрява много вкуса. Аз слагам основно на пилешко месо като забърквам на око смес от лим. сок, горчица, соев сос, подправки, мазнина малко, и мед  Peace

# 7
Когато приготвям пържоли или каквото и да е месо в маринатата наред с подправки, соев сос и т.н винаги слагам и разтопено масло, савсем малко и оставям месото да го поеме, стават сочни и вкусни пържоли

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Кажете ми, става ли тая марината и за шишчетата , които ще са на скара/барбекю?

Става за всякакво месо (без риба, вероятно Simple Smile)
Тането е права за меда. Чувала съм го, но не съм го прилагала.

# 9
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Аз понеже съм мързелива и си купувам готова  суха в пакетче , и си я разреждам с вода както е по указанието  стоят в тази марината и стават много крехки . Hug

# 10
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Моето предложение за сочни свински пържоли - заливат се с прясно мляко и се пекат Peace.
А ме д слагам на пилешките пържоли, заедно с лимонов сок, бяло вино, олио и розмарин.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Аз понеже съм мързелива и си купувам готова  суха в пакетче , и си я разреждам с вода както е по указанието  стоят в тази марината и стават много крехки . Hug
мононатриев глутамат, мононатриев глутамат

Моето предложение за сочни свински пържоли - заливат се с прясно мляко и се пекат Peace.
А ме д слагам на пилешките пържоли, заедно с лимонов сок, бяло вино, олио и розмарин.
Това с прясното мляко ги прави крехки, нали?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 064
Освен от маринатата, си зависи много от месото Peace
От врат стават най-добрите!

# 13
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Това с прясното мляко ги прави крехки, нали?
Да. Просто ги заливаш в тавичката, докато ги покрие и печеш. А и млякото като се сгъсти сатва превъзходен сос Peace.

# 14
  • Мнения: 5 622
Уф, даже не знам от коя част е точно месото...  ooooh!  Thinking От Метро купихме една голяма тарелка с нарязано като за шишчета месо и смятам да направя шишчета за гостите, като редя ред месо, ред лук, домат, чушка, пак месо и така..

Аз на Никулден залях рибата с прясно мляко и така стоя цяла вечер, за да стане крехка и да и се махне рибешкият вкус..НАистина стана много добре.

ЗА меда съм чувала, ще пробвам

Мерси много за съветите още днес ще ги мариновам, за утре вечер да са пушка  Crazy  Hug

Общи условия

Активация на акаунт