фирми, правещи мебели по клиентски проект

  • 3 780
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте всички.
Чудя се дали някой може да ми препоръча фирми, които да "построят" мебелите в къщи. Трябват ми кухненски шкафчета, библиотеки и гардероби - по мой проект, разбира се, ще трябва да си направят и те точни чертежи и пр., и с материали по мое желание - в смисъл, за кухнята, примерно, ми трябва да са сини и жълти (синьо - жълти), не в  стандартните (обичайни за кухня) цветове. Бихте ли ми препоръчали фирми, които евентуално сте ползвали и са ви харесали? О, да, и бюджетът ни за целта е твърде ограничен, не бих имала полза от "скъпарски" предложения...

Благодаря!

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Качеството струва пари. По- добре намери добър майстор, фирмата ще те "натовари". Ако търсиш дърводелец, който да ти обзаведе дома, пиши на ЛС, ние сме в подобен бранш, и познаваме конкуренцията.

# 2
  • Мнения: 9 095
записвам се, на мен ми трябва чертожник да изготви проекта, да поръчаме плоскостите и да ги сглобим с мъжо вкъщи Peace

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Ако така лесно ставаше в къщи.......
Майстор си трябва за тази работа. Това са напасвания, кантиране, да не говорим за нужната техника и машини. Ако мислите, че с "инструменти" за по 30-70лв ще ви свършат работа, лъжете се.
По-добре не изхабявайте материала. И не го взимайте от Практикер и Бриколаж- там са по-скъпи с 300%!

# 4
  • Мнения: 9 095
хихи, ами мъжа ми ако е дърводелец, смяташ ли че няма да стане Joy

# 5
  • France
  • Мнения: 726
Ако е дърводелец за какво ви е чертожник?
Моя не може нищо да ми направи- нямал време. Това при положение, че имаме машина като Ролс- Ройс.

# 6
  • Мнения: 9 095
мхм, ясно, понеже съм казала че вкъщи майстори няма да има, ще си правим сами, не вярвам да е невъзможно, в крайна сметка на нас си ще се ядосваме после Peace

# 7
  • Мнения: 953
моят пък сам си ги чертае,сам си ги оразмерява,само поръчва на фирма да му нареже плоскостите по проект и си ги сглобява.
много съм доволна защото си прави нестандартни неща.ако мога с нещо да помогна пиши на лс

# 8
  • Мнения: 9 095
да ти кажа и при нас ще е така, щом покрай лекарите лекарка станах, като няма кой да ни направи проекта, сами ще си ги направим, ако видим зора ще викаме де Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 592
Ние имаме на този принцип (т.е, от нас проектиран, чертан и сглобен) вече 1 вграден гардероб... или нещо подобно, няма значение, чудесен е, пък сме програмисти по-скоро, не дърводелци... само че взехме плоскостите нарязани, де. Simple Smile .Обаче нямаме достатъчно време за останалите неща. Трябва да сме готови скоро. Затова ни трябва помощ. Искаме фирма, а не майстори - физически лица, понеже искаме все пак някаква гаранция, и фактура. Макар че ако цената е чувствително по-ниска не знам, бих се замислила. Все пак, всичко е въпрос на съотношение цена / качество / гаранция... но при всяко положение ще ми трябва фактура поне за материалите.

А за чертожника - това за tedi_e - ами нали ползваш компютър? Не ти трябва чертожник, само рулетка и комп. Дори с corel - а си стават чудесно чертежите. Е, само трябва внимателно да мериш. Simple Smile Нищо сложно няма в това.

# 10
  • Мнения: 9 095
мъжа ми е IT мениджър и е намерил някаква такава програмка, та така ще действаме, има няма време, не ми се рискува Peace

# 11
  • Мнения: 3 360
tedy_e ,искам да те окуража в начинанието ви.Ние с мъжа ми/абсолютни аматьори в тази област Embarassed/ си направихме леглата на децата,секция и шкаф,а сега сме поръчали кухнята Shocked и още мебели за детската стая...Не се плаши-с желание и "акъл" се получават нещата!Правиш си модела,разчертаваш,оразмеряваш...После -фирма ти ги реже и кантира плоскостите  и остава само сглобяването!
Ако има нещо-питай,дано да мога да съм полезна!

# 12
  • Мнения: 9 095
ей, знаех си че тука ще намеря съмишленици, сигурно след месец два ще се хващаме, първо да видим кое накъде ще ходи и така ще се правяме, сигурна съм че ще си ги направим по- хубави от на магазина, не че се хваля, ама на мъжа ми всичко му лепне Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 17 592
tedy_e ,искам да те окуража в начинанието ви.Ние с мъжа ми/абсолютни аматьори в тази област Embarassed/ си направихме леглата на децата,секция и шкаф,а сега сме поръчали кухнята Shocked и още мебели за детската стая...Не се плаши-с желание и "акъл" се получават нещата!Правиш си модела,разчертаваш,оразмеряваш...После -фирма ти ги реже и кантира плоскостите  и остава само сглобяването!
Ако има нещо-питай,дано да мога да съм полезна!

Къде поръчвате плоскостите и окантяването? Колко струва? И какво ще кажеш за тези, при които сте поръчали кухнята и мебелите за детската?

# 14
  • Мнения: 1 655
Къде поръчвате плоскостите и окантяването? Колко струва? И какво ще кажеш за тези, при които сте поръчали кухнята и мебелите за детската?
Ние поръчвахме от тук плоскости, рязане и обкантване. Има какво да се желае, но в обши линии 'става'. Не се сещам с точност за цените, но бяха доста добри.

Общи условия

Активация на акаунт