С брак или без?

  • 13 034
  • 394
  •   1
Отговори
# 45
bloodywhite, ами я си представи че един ден на теб ти потрябват примерно връзките на "свекърва ти", нещо, което би улеснило определена ситуация за тебе? Еми няма да ти е много приятно, ако тя се врътне и ти каже, че каква съм ти аз, за да ти помагам с моите връзки?? Сигурна съм, че тогава ще кажеш, гледай я тая, майка съм на внучето и, пък тя как се държи с мен!!! Близките хора са за това, за да си помагат.

# 46
  • Мнения: 4 300
bloodywhite, ами я си представи че един ден на теб ти потрябват примерно връзките на "свекърва ти", нещо, което би улеснило определена ситуация за тебе? Еми няма да ти е много приятно, ако тя се врътне и ти каже, че каква съм ти аз, за да ти помагам с моите връзки?? Сигурна съм, че тогава ще кажеш, гледай я тая, майка съм на внучето и, пък тя как се държи с мен!!! Близките хора са за това, за да си помагат.
А задължително ли е свекърва ти да ти е близка?
Аз принципно не си долюбвам роднините- нито моите, нито тези на мъжа ми. Ако някой ме помоли за помощ и ако мога му помагам. Но не поддържам връзки с тях само, защото имаме някакво родство. Не търся помощ от тях- за това си имам приятели, хора, които наистина чувствам близки и които аз съм избрала да са ми близки.
Това си зависи от човека, а не от това дали си женен или не.

# 47
  • Мнения: 4 546
bloodywhite, ами я си представи че един ден на теб ти потрябват примерно връзките на "свекърва ти", нещо, което би улеснило определена ситуация за тебе? Еми няма да ти е много приятно, ако тя се врътне и ти каже, че каква съм ти аз, за да ти помагам с моите връзки?? Сигурна съм, че тогава ще кажеш, гледай я тая, майка съм на внучето и, пък тя как се държи с мен!!! Близките хора са за това, за да си помагат.
да, само дето обикновено точно най-близките ти се качват на главата  ooooh!
всеки си знае за себе си. има свекърви, които не се месят, ако няма брак - такива са им разбиранията просто, че жената е "чужда". и като дойде подписа - ела и гледай  #Crazy въпрос на възпитание и манталитет. свят широк, хора различни.

 айде сега да решим проблемите на bloodywhite  с роднините, че да може да се бракува  ooooh!

Буквално може и да не е написано, но намеците за аморалното съжителство без брак са много. Аз поне много съм срещала...
и аз с такова впечатление съм останала

# 48
herelina, ами да не сме някакви асоциални типове , тези дето общуваме с роднините си?  smile3512
Начина, по който неомъжените дами скачат срещу омъжените, издава техния дълбок комплекс от този факт.Това е чувството на гузната съвест, упрека и завистта към тези, които са устроили живота си след като са се омъжили.

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Начина, по който неомъжените дами скачат срещу омъжените, издава техния дълбок комплекс от този факт.Това е чувството на гузната съвест, упрека и завистта към тези, които са устроили живота си след като са се омъжили.
Joy
Благодаря ти за порцията смях тази сутрин. Денят ми започва весело Party

# 50
  • Мнения: 4 546
herelina, ами да не сме някакви асоциални типове , тези дето общуваме с роднините си?  smile3512
Начина, по който неомъжените дами скачат срещу омъжените, издава техния дълбок комплекс от този факт.Това е чувството на гузната съвест, упрека и завистта към тези, които са устроили живота си след като са се омъжили.
да общуваш е едно, да си врат носа където не им е работа - съвсем друго.
аз пък съм останала с обратното впечатление - че омъжените скачат срещу неомъжените  Wink това да си устроиш живота няма много общо с брака. за мен да си "устроиш живота" означава да имаш до себе си човек, с когото се обичате, деца, собствен дом, хубава работа. да се чувстваш щастлив, че се прибираш в къщи и удволетворен от това, което си свършил през деня ... не мисля, че бракът е задължително условие за тези неща.

# 51
  • Мнения: 6 472
От прочетеното до тук останах с впечатлението, че скача всеки срещу всеки.

това да си устроиш живота няма много общо с брака. за мен да си "устроиш живота" означава да имаш до себе си човек, с когото се обичате, деца, собствен дом, хубава работа. да се чувстваш щастлив, че се прибираш в къщи и удволетворен от това, което си свършил през деня ... не мисля, че бракът е задължително условие за тези неща.

Абсолютно съм съгласна!!! Между другото аз съм омъжена и това ми е втори брак Joy Един подпис не променя нещата. Това е нещо, което всеки прави според вътрешните си убеждения. За мен идвата варианта са достатъчно приемливи. За себе си съм решила, че предпочитам да имам сключен брак, въпреки че го направих с ясното съзнание, че това по никакъв начин не ми дава нито сигурност, нито стабилност. Имам страшно много познати, които живеят без подпис. При една стабилна връзка, основана на толерантност, не ви трябва брак, за да се почувствате семейство.
Това за отношението на роднините ми звучи малко несериозно Embarassed Embarassed Embarassed Или ви вприемат или не. Като не се разбирате от началото, брака няма да ги накара да се заобичате повече.

# 52
  • Мнения: 4 300
Устройването на живота май зависи повече от това за кого ще се омъжиш, отколко самото омъжване:))))))))))))))

Между другото чела съм някаква статистика че в ЕС женените мъже живеят по дълго от неженените и имат по добра кариера, а омъжените жени умират по рано от неомъжените. Дали е вярно не знам обаче:)

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЗА брака...  Peace
Кога друг път ще си с бяла рокля и цял ден внимание, насочено към теб  Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 4 621
Всеки знае за себе си - за мен лично е без значение дали сме с брак или без Peace

# 55
  • Мнения: 8 999
Подписът в гражданското или клетвата в църквата не би могло да бъде определящ фактор за добро партньорство. Аз не съм омъжена, но СЪМ съпруга. Мъжът до мен Е мой съпруг. Имаме две деца, които са планирани /в смисъл, че усърдно и осъзнато сме се стремели да ги сътворим/, имаме общ бюджет /никога никой от нас не е пресмятал кой от двамата печели или харчи повече/. Децата носят фамилията на баща си. На свекърва си не бих казала "майко", независимо дали имам венчална халка или не. Всяка новопридобита /недвижима/ собственост се оформя на името на двама ни /не защото се страхуваме от бъдещето, а защото и двамата сме се трудили и печелили средства, за да можем да си купим нещо - така е честно/. Ако мъжът ми реши да ме напусне по някаква причина, едва ли подписът му в свидетелството за брак ще го възпре. Наши наследници ще са нашите деца. Никой не ни гледа накриво, от никъде не сме чули упреци за това, че живеем без брак. Ние сме едно сплотено и щастливо, съвсем обикновено българско семейство. Сигурността ми я дава СЪПРУГЪТ ми, а не институцията.

# 56
  • в реалността
  • Мнения: 73
Разбирам по известна степен аргументите на тези, които са против (въпреки че аз самата съм ЗА брака, просто вътрешно усещане), но едно нещо не мога да разбера: ако подписът не променя нищо и е без всякакво значение, защо тогава това дърпане и отричане?  Rolling Eyes Слагаш един подпис и после си живееш точно така както и преди, какъв е проблема...?

Но всеки си решава сам за себе си... както диктува вътрешното чувство.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разбирам по известна степен аргументите на тези, които са против (въпреки че аз самата съм ЗА брака, просто вътрешно усещане), но едно нещо не мога да разбера: ако подписът не променя нищо и е без всякакво значение, защо тогава това дърпане и отричане?  Rolling Eyes Слагаш един подпис и после си живееш точно така както и преди, какъв е проблема...?

Но всеки си решава сам за себе си... както диктува вътрешното чувство.
А какъв е смисълът от подписа? Това е свързано с някакво усилие все пак. Какъв е проблема да не го правиш?

# 58
  • Мнения: 2 270
Аз съм ЗА съжителството без брак

# 59
Хайде, мили неомъжени дами, не философствайте, а направо си признайте колко ви е криво Laughing, че не сте като останалите....
Има известна доза безотговорност в това, да отричаш брака.А колкото да морала, това че не сте омъжени не е признак на нисък морал, но това е част от ценностната система на човека.Казват, родителите трябва да дават пример на децата си.А те трябва да са научени на някакви житейски и чисто човешки ценности.Ако вие с лека ръка отричате общоприетите норми на обществото, представете си какви изненади ви очакват след време от собствените ви деца....

Общи условия

Активация на акаунт