Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 апр. 2007, 17:54 ч.

Кърмене и спорт?

• 449
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. Ние с бебчо вече седем месеца успешно се кърмим. Но с идването на лятото реших, че не е лошо да се опитам малко да вляза във форма и реших да се върна към начина си на живот преди да родя и отново да започна да спортувам. Смятате ли, че спортът може да ми се отрази по някакъв начин на кърменето, защото ако има такава вероятност предпочитам да си остана по-закръглена, но да кърмя мъника поне до годинка.

# 1
  • Бургас
не съм много веща по въпроса, но и аз правя опити от време навреме с разни коремни преси и упражнения за крака и дупе, а кърмата не ми е спряла.мисля, че не трябва да се претоварваш изведнъж, а постепенно,защото и кърменето изтощава организма

# 2
  • на изток от рая
Аз кърмя повече от 5 месеца и ходя на фитнес от 3 месеца.Не съм забелязала да има промяна в поведението на бебка,нито да ми е намаляла кърмата.Правя кардио тренеровка и коремни преси.

# 3
  • София
Аз също спортувам,започнах 3-я месец след раждането.Не съм забелязала никаква промяна в количеството на кърмата,а и малкия продължава да е доволен.Знам само,че не трябва да спортуваш непосредствено преди кърмене.

# 4
могат да се правят леки упражнения, но не и фитнес, защото се отделят вредни вещества, които отиват в кърмата и оттам в бебето, има време за спорт, и закръглени сме готини  Wink

# 5
  • София
могат да се правят леки упражнения, но не и фитнес, защото се отделят вредни вещества, които отиват в кърмата и оттам в бебето.

Не мога да се съглася. При спорт в кърмата не се отделят вредни вещества, а повечко млечна киселина, която е напълно безвредна за бебето, просто променя вкуса на кърмата веднага след спорт и някои по-чувствителни бебета долавят това. Добре е да се кърми преди да се спортува (тъкмо и се спортува по-добре с празни гърди, да няма какво да тежи). Не е невъзможно бебето да откаже да суче непосредствено след тренировката, но дори и да се случи, реакцията е временна.
Токсини се отделят в кърмата при рязко отслабване (над 2 кг месечно). Умереното спортуване и диета на са проблем. Не биха се отразили на кърмачето, а само на самочувствието на майка му. Grinning

# 6
  • varna
след  фитнес тренировка до час се отделя в организма млечна киселина,която пък възпрепятства образуването на инсулин-затова след тренировка до час трябва да хапнете нещо сладко-ако трупате маса,но найстина е по добре да се кърми преди тренировка Peace

# 7
  • София
А дали кърменето е съвместимо с плуване или съществува риск от зараза?

# 8
След всичко прочетено - май ще се въздържа от спорт засега. И без това поради липсата на друго свободно време ще трябва да ходя точно преди вечерното кърмене. А както става ясно, спортът не е препоръчителен точно преди кърмене. Но това с отделянето на токсини при спад на килограми направо ме изуми, а и притесни. Че аз последния месец със сигурност съм смъкнала повече от два килограма, поради липсата на сън, а и мъника вече почти постоянно е буден и си иска вниманието детето.
Илияна М какви по-точно са тези токсини и опасни ли са много?

# 9
  • USA & Germany
О Боже! Можеш съвсем спокойно да си спортуваш! Токсините които може да се отделят са най-вече "ketones" не съм сигурна как е точно на български, но това ще стане само при много драстичен спад в теглото за много кратко време...По 1/2 кг на седмица е най-доброто количество което можеш да отслабваш, така че 2 кг за 2 месеца е супер! А млечната киселина която може да се отдели в кърмата е само ако тренираш много интензивно, така че да си докараш яка мускулна треска. Кардио и упражнения за стягане са си съвсем безвредни! Така че никакви извинения, отиваи на gym и това е !!! newsm10 newsm10

# 10
Когато започнах да въртя велоаргометъра, кърмата ми намаля и затова прекратих тренировките. Сега мисля да възобновя, но само с коремни преси. Дано на теб спорта ти повлияе само положително- Peace

# 11
От десетина дена тренирам много активно, внимавам какво ям и май кърмата ми наистина намаля - бебето ми се буди от 3 дена вечер да хапва през ноща, нещо което не се е случвало от 4 месеца. Ние сме само на кърма, не сме захранени и малко се притеснявам да не го държа гладен. Затова си го храня по-честичко и засега се оправяме.

# 12
Другия месец ми се иска да започна с по-леки упражнения и кардио на тренажор, но се притеснявам да не ми намалее кърмата Embarassed Ако увелича количеството на течностите (покрай тренировките), няма ли да помогне?

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт