Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 апр. 2007, 19:26 ч.

Резултати от изследвания

• 779
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета! До сега само четях във форума, сега имам нужда от малко информация и съвети!

Преди по-малко от месец ми взеха секрет за МБ и PCR.
Резултати - стрептококи, следствие, на които спряхме PCR-а / гинекологът каза, че те изкривявали резултатите от PCR-а и ще го направим след лечението/
Лечение: Sumamed 500, продължи три дни
При взимането на секрет, лекарят каза, че имало повече слуз от нормалното за периода. Съмненията му бяха за ендоцервицит  #Crazy
По това време пусках и кръвни изследвания.
Резултат: леко завишено СУЕ

В петък  - вземане на нов секрет за нова МБ и PCR
Резултати: Чиста МБ, вече няма стрептококи  Peace

Резултати от PCR /преписвам дословно/ :
PCR - Chl. Trachomatis Ag........0,91
Катоф /стандартизация на пробата/.......>0.94

Дата на изпращане: 20.04.2007
Дата на анализ:        23.04.2007

Съпругът ми взе изследванията, затова нямах възможност лично да питам гинекологът, как стоят нещата. Той само е предал на съпруга ми, че нямам инфекция и хламидии.
Аз предполагах, че ще получа по-обстойни резултати, но тъй като не съм си правила такива изследвания досега, не зная как изглеждат.

Другият проблем е, че през миналия цикъл правихме ехография на 14 ден от цикъла и лекарят не видя да е имало овулация или да предстои.
С ову тестовете я засичам всеки месец около 13 - 14 ден, всъщност засичам само LH - пика, а дали съм имала овулация.....не се знае Sad
Ако и този месец нямам лекарят каза, че предстои хормонално изследване, спермограма и цветна снимка за проходимост.

Как ви се струват изследванията ми? Какво е това ендоцервицит? И дали е възможно ендоцервицита и стрептококите да са причина да не мога да забременея 6 месеца, при следене на овулация и секс по график?
И накрая, каква е вероятността  да съм нямала овулация само миналия месец?
Лекарят каза, че съм карала някакъв лек вирус без да разбера, затова и стрептококите са се промъкнали незабелязано - просто имунната ми система е била заета с вируса и, може би, яйчниците ми също са реагирали на вируса.

Май прекалих с информацията! ooooh!
Ще се радвам, ако се включите, защото нещо не намирам информация по тези въпроси newsm78

Дано не съм ви отегчила! Чудесни сте и помощта, която оказвате, е безценна!!!
 Hug Hug Hug Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 19:31 от love_sunrise

# 1
Здравей,
Да, може само един цикъл да не си имала овулация. Хубавото е че нямаш хламидия Simple Smile
Харесва ми плана на лекаря ти. Но на първо време е добре да се разбере имаш или не овулация. Проследете я поне още 2-3 месеца. Пробвай и с мерене на БТ. Ако тестовете показват пика на ЛХ и вероятността овулацията да настъпи след няколко часа, то БТ показва че тя вече е минала. Така по-ясно ще се ориентираш в ситуацията Wink Най-точно разбира се е ехографското изследване.
Нека мъжът ти си направи спермограма, докато ти установяваш кога ти е овулацията. Не боли Wink

Успех и късмет!

# 2
Много ти благодаря, Верити!!!

По-спокойна съм, защото започнахме от някъде! Имам доверие на гинеколога си, но една сверка с момичетата от форума никога не е излишна, още повече, че ме ориентира, относно адекватността на изследванията и последващото лечение.
Ще следим овулацията с фоликуметрия, дано има такава! Ако не, планът е ясен - изследвания и стимулация.
Отдавна искахме да направим спермограма, но лекарят изчакваше резултатите от PCR-а. Сега вече ще я направим.
Хубаво е, че съпругът ми е позитивно настроен и готов да се подложи на всякакви изследвания. Той влиза с мен при гинеколога и човекът обяснява и на двама ни стъпките, по които вървим.
Ще започна да меря БТ.

Единственото, което засега ме притеснява /ще попитам гинеколога другия път/ е, че лечението със Sumamed, което беше за стрептококите, може да е излекувало и лека хламидийна инфекция, което от своя страна ме навежда на мисълта, дали е възможно съпругът ми да има такава инфекция. Защото PCR-а го правихме след лечението със Sumsmed.

Още веднъж, много ти благодаря за отговора! Hug Hug Hug
Наистина означава много за мен!  bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт