Бактерии в урината

  • 165 578
  • 423
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 082
добре де-веднъж вече изчистени,от къде се появяват пак...така може с години да пием антибиотици.за после ми казаха да продължа с Уростим

# 46
  • Мнения: 1 237
добре де-веднъж вече изчистени,от къде се появяват пак...така може с години да пием антибиотици.за после ми казаха да продължа с Уростим

Незнам от къде,но аз затова писах по-горе,че моята племенница 2-3 год. ги влачи,що антибиотици изпи през това време.

# 47
  • Мнения: 48
nano какво е Уростим newsm78. Пак ли е антибиотик. И аз не знам до кога може едно малко детенце да пие антибиотици. За мен това не е нормално. Ние например в рамките на 10 дни имахме три стерилни урини с различни резултати............... направо се шашнах. Добре че съм медицински работник и се усъмних в резултатите иначе, кой знае сега кой под ред антибиотик щяхме да пием smile3511. В сряда очаквам поредната посявка дано да се окаже последната за сега, за да може да се назначи адекватно лечение на детенцето ми.

# 48
  • Мнения: 2 082
уростима е лекарство с принцип на действие като на ваксините
Съдържа лиофилизирани убити бактериални култури или нещо подобно .личната го препоръча след антибиотика-за имунитет,но не съм още запозната с него.пие се месец и повече май по схема

# 49
  • Мнения: 17 402
3 месеца се пие, ако не ме лъже паметта. Дъщеря ми го пиеше и пак имаше бактерии Confused

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ние например в рамките на 10 дни имахме три стерилни урини с различни резултати..........

И ние бяхме така. След АБ, с който лекувахме Ешерехия Коли, контролната урина показа други бактерии. Втората беше стерилна. Третата пак показа Ешерехия...

Отидохме на нефролог. Тя й взе урина със стерилен катетър и вагинален секрет. Оказа се, че урината е стерилна, а има някакви бактерии във вагиналния секрет. Излекувахме ги само с промивки с Триклобактер  Grinning

# 51
  • Мнения: 48
Здравейте майчета,
от всичко, което прочетох до тук разбирам, че точно лекарство за тези "гадове" няма.  Weary

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Здравейте майчета,
от всичко, което прочетох до тук разбирам, че точно лекарство за тези "гадове" няма.  Weary

Не е така  Naughty Точното лекарство се установява с антибиограмата  Peace Просто понякога са упорити и трябват няколко курса на лечение.

# 53
  • Мнения: 48
Да, ние благодарение на "точни антибиограми" утре ще започнем четвърти антибиотик в рамките на 2 месеца. Детето ми е на 3г. и не съм съгласна, че тези антибиотици не оказват негативно действие на организма.  smile3518

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Да, ние благодарение на "точни антибиограми" утре ще започнем четвърти антибиотик в рамките на 2 месеца. Детето ми е на 3г. и не съм съгласна, че тези антибиотици не оказват негативно действие на организма.  smile3518

Никой не е казал, че не оказват...  Shocked

# 55
  • Мнения: 1 984
какво открихте? абиотикограмата какво показа?
правихте ли контрастна графия? ехография?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
включвам се в темата и с моя опит. Февруари сина ми вдигна температура 38 и се оплака, че го боли коремчето - пиелонефрит. Изолираха ешерихи еколи над 10 на 5 степен. Постъпихме в болница, венозни антибиотици и на 3 ден ангина. Края на декември изкара ангина, която явно не е била добре излекувана. Най много се ядосвах, че никой неказва от какво се получава. Гледаха го на ехограф за радост всичко е добре. Една докторка изказа мнение, че може и да има нещо общо с ангините, които е изкарал или от това, че не му е забелена пишката. След болницата пи сометролим 12 дни и се започнаха едни стерилни урини и все различна бактерия - клебсиела, протеус , чиста урина направо ужас. Заведохме детето в Пирогов и доктора като видя резултатите каза че се касае за външно замърсяване иначе не е нормално без лечение да се появяват различни бактерии. Съвета му беше да махнем веднага памперса, да забелим пишката и да не тъпчем детето с антибиотици при такива резултати.
Много дълго стана, но се надявам да съм полезна, а и вие на мен.

# 57
  • Мнения: 17 402
какво открихте? абиотикограмата какво показа?
правихте ли контрастна графия? ехография?

Ако е към авторката, тя е написала- Протеус.

# 58
  • Мнения: 1 237
Да,както е написала Венера,бактерията е Протеус.Тези дни ще ходим на ехограф.Днес пуснахме урина,не е стерилна,но така между другото,правиха й кръвна картина и утайка.В урината няма бактерии и белтък,само единични левкоцити.
Лекарката каза,че има надежда ,и че може и да мине и по-лесно,но всичко зависи от стерилната урина,която ще дадем 3 дни след спиране на АБ.

# 59
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Ние днес трябваше да сме на нефролог - при доц.Лилова, но се отложи че й се родило внуче и днес няма да е на работа. Надявам се утре да е и да ни прегледа. Ще пиша след прегледа.
Иначе пишката му е забелена отдавна, но не знам дали не идва оттам проблема, защото отвреме на време кожичката отгоре се зачервява леко.И на нас ни казаха че може да е от памперса, но... опитах единия ден да го махна и какво да ви кажа - за 30 мин пишка 3 пъти в кукуто, 3 пъти в гащите и 2 пъти на килима и реших да прключа с опитите /той пие много вода - около 1.300 л на ден и по цял ден ще трябва да сменяме гащи и да чистя под/.
Иначе при нас лошото е че Вики е още много малък и не може да си каже милото какво му е. Преди няколко дни на 2 пъти каза че го боляло пъпчето, та предполагам че го е боляло коремчето. Казва и че го пари като пишка. И също като пишка спира и после пак продължава. Това са симптомите при нас. Урината е бистра и чиста. Ще ми е интересно да разбера какви са при вас симптомите.
Поздрави и дано бързо се оправят мъниците  Hug

Общи условия

Активация на акаунт