Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Моята бебка е на 2 месеца и половина, като досега сме само на кърма.
През първия месец беше наддала 950 гр.  Smile, но втория беше качила само 380 гр.  Sad Затова по идея на педиатърката направихме междинно теглене и се оказа, че за 12 дни е качила само 180 гр. Естествено тя иска да почна да додавам АМ  Sad Утре ще правим пробно кърмене за да видим по колко изяжда - явно последен шанс според нея преди АМ   Tired
Може ли да ми кажете според вас дали наддава малко? Има ли някакви средни норми? Според педито 600 гр. на месец е минимума  Confused
Само да спомена, че в момента я храня на всеки 2 часа (нарочно, уж да качи повече), а нощно време прави голяма пауза - 6-7 часа.
Имам ли поводи за притеснение?  Sad
Цитирай

София; Дружбето

Мойта бебка втория месец наддаде 500 грама, а сега 450. Според мойта педиатърка всичко си е наред с  детето щом изглежда добре, жизнено е, спокойно е, пълни си памперса.
Цитирай

София

1 м - качи 400 г
2 м - качи 800 г
3 м - качи 300г
4м - 300г
5м - 400г
6м - 400г

Според моята педиатърка бебко се развива добре. Тя ме насърчава да кърмя. Все още продължавам активно да се кърмим.
Не съм давала АМ въпреки по-слабото наддаване, тъй като се движим по долната граница на нормалното.
За сметка на това се развива активно. Хемоглобина ни също е отличен.

Все пак послушай се и в съветите на твоята педиатърка да не съжаляваш накрая.
Аз ако слушах моята свеки според която също кърмата ми е недостатъчна да съм кърмила до 40ден. А виж колко време вече издържахме. Плюс това бебко е жизнен, спокоен и слушка мама.
Цитирай

София

Здравей,

Бебка действително е наддала под т.нар. "норми" за средно наддаване на тегло при кърмените бебета (до 4м. за такава "норма" се счита наддаване над 170 гр за седмица, но за някои бебета е приемливо наддаване около 110 - 140 гр за седмица).
Педиатърката ти не е съвсем права, че 600 гр. е минимума за задоволително наддаване (около 440 гр/ месечно би могло да се вземе за такъв минимум, ако бебето е здраво, ака и пишка нормално и изглежда доволно и спокойно).

Хубавата новина е, че със сигурност има какво да се направи преди да се мисли за добавка.
Най-напред за пробното кърмене - бебетата изсукват различно количество мляко на различните кърмения (може да има невероятни вариации в количеството). За да е достоверен резултатът от пробното кърмене, бебето трябва да се тегли преди и след всяко кърмене за едно денонощие. Едно единствено пробно кърмене не би могло да е показателно.
Добре правиш, че кърмиш бебка на всеки 2 часа. Направи ми впечатление 6-7 часовата нощна пауза, за която пишеш. Как ти се струва идеята да предлагаш на бебка да суче и нощем? От колко до колко часа ви е нощната пауза? Важно е както за лактацията ти, така и за доброто наддаване на бебка, да включиш 2-3 нощни кърмения между 3 и 8 ч. сутринта. Не е нужно да будиш бебка. Нека почувства гърдата ти наблизо (изцеди й малко мляко на устничките или погъделичкай устничките й с гърдата си) и тя ще засуче инстинктивно докато спинка.
Съветвам те да претеглите утре бебка и след седмица да я претеглите отново. Като през тази седмица се кърмите честичко (не само денем, но непременно и нощем).
Не пишеш даваш ли вода, биберон залъгалка? Как се чувства бебка - изглежда ли доволна и спокойна?
Колко мокри памперса имате за денонощие? Колко често ака?

Нямаш повод за притеснение, доколкото нещата са в твои ръце. Вярвам, че ще се справите! Very Happy

Цитирай

Карлово

Илиана е отговорила изчерпателно, няма какво да се допълни. Само и аз да подкрепя, че наддаването ви е нормално, а и не бива да бързаш с АМ.
Цитирай

София

и моя син наддаваше малко през първите месеци.
включих повече нощни хранения, това помогна  Peace
успех и не бързай да даваш добавка, защото тя е началото на края на кърменето  Tired
Преди време имаше една прекрасна тема тук по този въпрос, казваше се :
"Не гледай кантара, гледай бебето"  Hug
ако детето изглежда добре, има хубав цвят на кожата и е жизнено нямаш повод за притеснение  Peace
Цитирай

Направи ми впечатление 6-7 часовата нощна пауза, за която пишеш. Как ти се струва идеята да предлагаш на бебка да суче и нощем? От колко до колко часа ви е нощната пауза? Важно е както за лактацията ти, така и за доброто наддаване на бебка, да включиш 2-3 нощни кърмения между 3 и 8 ч. сутринта. Не пишеш даваш ли вода, биберон залъгалка? Как се чувства бебка - изглежда ли доволна и спокойна?
Колко мокри памперса имате за денонощие? Колко често ака?

Нощната пауза е от около 21,30-22 ч последно хранене, и след това чак към 4-5 сутринта, после 7-8 ч и така.
Не й давам вода, а биберонът-залъгалка напоследък даже не го иска хич. Преди това го ползвахме най-вече в количката за разходка или вечер за заспиване.
Иначе бебка е спокойна, бърбори  Hug, пишка по 6-7 пъти на ден, ака по 4-5 пъти и то доста пълни памперси сменям  Shocked
Цитирай

София, България

Моето момченце от известно време наддава доста скромно, но това го отдавам на постоянното му дивеене и нон-стоп подскачане ( аз пък правя бицепси покрай него  Mr. Green ) Дали е възможно и при вас да е така ?
А току що открих и това http://www.moetodete.com/content/view/131/2/
дано ти е от полза.
« Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 09:33 от iv4e »
Цитирай

Германия

Тя и моята акушерка реши, че бебока е качил малко за 4 дни, но не ме пита колко тежки памперси изхвърлям всеки път.
Не може всички бебета да наддават по калъп бе, гледай да е спокойно, да суче редовно, вкл. и нощем и да е здраво.  Peace
Цитирай

София

щом бебка е спокойна и пишкането и акането е наред, най-вероятно нямаш основателен повод за тревога.
Добре би било да включиш още едно кърмене между 22ч и 4-5 сутринта. Ти към колко си лягаш? Има ли вариант да накърмиш бебка преди да си легнеш?
Едната гърда ли даваш на кърмене или и двете? Как са гърдите ти - имаш ли усещането, че се напрягат и препълват? Имаш ли болка или дискомфорт по време на кърмене?
Цитирай

Mediterraneo

Тя и моята акушерка реши, че бебока е качил малко за 4 дни, но не ме пита колко тежки памперси изхвърлям всеки път.
Не може всички бебета да наддават по калъп бе, гледай да е спокойно, да суче редовно, вкл. и нощем и да е здраво.  Peace

Точно така  Peace
Цитирай

След като няколко дни се мъчим да се кърмим и наддадем, май че установих какъв е проблемът. Имам достатъчно кърма, но бебка не суче ефективно. Щом я сложа на гърда, след 2-3 минути започва да се дърпа, да се извива и да нервничи  Confused Вече няколко пъти й додавам изцедена кърма, защото все се притеснявам дали не е гладна.

Моля мамите с повече опит да ми помогнат да се справя   bouquet

С моята помпа Авент успявам да се изцедя само сутрин - днес успях да изцедя 180 мл  Smile но за съжаление през деня не мога да изцедя повече от 20-30 гр от двете гърди. Дали има по-ефективна помпа? Една позната ми каза, че помпата Бертони изцеждала много по-добре  newsm78 Дали е така наистина?

Цитирай

София

След като няколко дни се мъчим да се кърмим и наддадем, май че установих какъв е проблемът. Имам достатъчно кърма, но бебка не суче ефективно. Щом я сложа на гърда, след 2-3 минути започва да се дърпа, да се извива и да нервничи  Confused Вече няколко пъти й додавам изцедена кърма, защото все се притеснявам дали не е гладна.

Моля мамите с повече опит да ми помогнат да се справя   bouquet

С моята помпа Авент успявам да се изцедя само сутрин - днес успях да изцедя 180 мл  Smile но за съжаление през деня не мога да изцедя повече от 20-30 гр от двете гърди. Дали има по-ефективна помпа? Една позната ми каза, че помпата Бертони изцеждала много по-добре  newsm78 Дали е така наистина?

Проблема най-вероятно са колики или друга причина за кърмаческа стачка.
не мисля, че има нужда да дохранваш с шише, няма да остане гладна не се притеснявай  Peace
Моят син на около 3 месеца изкара една стачка.
Суче малко и започва да се дърпа и плаче. Успокояваш я и даваш пак, сменяш позите и т.н.
В този период се научих да кърмя легнала , права  Laughing
Не се притеснявай ще мине, просто ще ти трябва повечко търпение.
Относно помпата, Авентската е най-добра, освен това кърмата ти вече се е регулирала и гърдите произвеждат толкова, колкото изяжда бебка. Така че нормално не можеш да седиш след като си кърмила  Peace
Успех и пиши след няколко дни как вървят нещата.
Другото, което можеш да направиш е ако имаш слинг да я носиш в него, ако не и в кенгуру става.
Близостта с теб ще я успокои  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.