Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Бургас - на гребена на вълните
  • Мнения: 777
Разбрах, че има еднократна помощ в размер на 150 лв за бременност, която се отпуска през 45те дни преди термина и еднократна помощ за раждане в размер на 200 лв. Въпроса ми е за помощта поради бременност - всички бременни ли имат право на нея и ако не - то на какви условия трябва да отговаряш, за да я получиш  ooooh! Поразрових се в интернет и доколкото ми стана ясно - взема се брутния доход на член от семейството за последните 12 месеца. Аз обаче съм несемейна. Не разбрах колко минимум трябва да бъде доходът ми, за да имам право на тази помощ? Моля, ако има мами или татковци, които са нясно да пишат! Предварително ви благодаря!  Wink

# 1
  • Варна
  • Мнения: 265
И мен ме интересува тази еднократна помощ за бременни. Ако някой има инфо да сподели  Hug

# 2
  • Мнения: 1 968
Разбрах, че има еднократна помощ в размер на 150 лв за бременност, която се отпуска през 45те дни преди термина
Shocked за пръв път чувам...

# 3
  • Враца
  • Мнения: 892
Доколкото знам се взима дохода за последните 6 месеца и такава помощ се полага при доход до 200лева.
Ето инфо:
http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 402
Еднократната помощ за бременност е за неосигурени, ако не се лъжа.  newsm78
Помощта за раждане, в размер на 200 лв., се полага за всяко дете, независимо от дохода на родителите.

# 5
  • Мнения: 1 968
Еднократната помощ за бременност е за неосигурени, ако не се лъжа.  newsm78
Разбира се..държавата мисли за малцинствата си Crazy

# 6
  • Мнения: 166
Аз не съм получавала такава помощ, а все пак ако имах право моята приятелка работи в соц. грижи и не би ме оставила без явно е само за малцинствата пак,те не спират да ги окуражават да се множат. Laughing

# 7
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 322
аз съм в Гърция и родих тук преди 3 месеца. Laughing когато сестра ми отиде в община Варна да ни прави акт за раждане от там са и казали като се прибера в Бг да отида (така и не разбрах къде Rolling Eyesно сестра ми ще ми каже)да пусна молба и да ми изплатят 200 лв.понеже малката се води българска гражданка и и се полагат.аз съм неусигорена в Бг понеже се осигурявам тук.  bouquet

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 14 949
Еднократната помощ за бременност се полага амо на жени, които са неосигурени или 45 дни преди определения термин нямат 6 месечен осигурителен стаж, за да ползват обезщетение от НОИ.

# 9
  • София
  • Мнения: 367
Ето това намерих в сайта на мин. на соц. грижи (http://www.mlsp.government.bg/bg/public/deca.htm)

Еднократна помощ при бременност

Право на еднократна помощ при бременност имат:

·        Неосигурените жени;

·        Бременните жени, осигурени за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, които не получават обезщетение за бременност и раждане, поради това, че нямат необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване. Помощта се изплаща в размер, пропорционално на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.

КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат следните документи:

1.        удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 календарни месеца, предхождащи периода от 45 дни преди определения термин на раждане, за лицата, работещи по трудови или по служебни правоотоншения;

2.        удостоверение от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт за лицата, за които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

3.        копие от болничния лист за временна неработоспособност поради бременност и раждане за срок от 45 дни, заверено от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт, за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

4.        медицинско удостоверение за термина на раждане – за неосигурените жени.

При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.

 

Еднократна помощ при раждане на дете

Помощта се изплаща за живородено дете, ако то не е оставено за отглеждане в специализирана институция. Помощта не зависи от доходите на семейството.

КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат:

1.      оригинално удостоверение за раждане на детето, за което се иска помощта;

2.      копия от удостоверенията за раждане на всички деца, родени от майката;

3.      удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца.

При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.

# 10
  • София
  • Мнения: 105
Еднократната помощ се полага на всяко дете независимо от осигурителният стаж!

# 11
  • Старата столица
  • Мнения: 5 363
Еднократната помощ за бременност се полага амо на жени, които са неосигурени или 45 дни преди определения термин нямат 6 месечен осигурителен стаж, за да ползват обезщетение от НОИ.
Peace

# 12
  • Бургас - на гребена на вълните
  • Мнения: 777
Благодаря за отговорите момичета  Simple Smile

# 13
  • на пистата
  • Мнения: 3 100
а дали трябва да си регистриран на борсата,защото аз не работя и мисля да се възползвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте!
Не знам дали тук е мястото да попитам за еднократната помощ при раждане. Вчера стана въпрос и всичките ми приятелки твърдят, че са чули, видели, прочели, че вече е в сила наредба, според която еднократната помощ при раждане на второ дете става 600лв., а при трето - 1000лв.Аз не знам такова нещо и ми звучи много съмнително, за да е вярно, вие знаете ли нещо?

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт