Невродермит-дайте съвет!

  • 61 814
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 984
Здравете!
Съпругът ми е с невродермит вече 4 год. Rolling EyesИнтересно ми стана,че всички вие говорите за петна,а при него са засегнати китката до лакътя ,но няма перна.Има едни ситни точици и лющеста се кожа с ужасен сърбеж.В наи тежките си кризи са се появявали и обриви по гърдите.
И моето заключение е ,че кортикостеоридните кремове повлияват само докато се ползват.След всички лекарства които са ни изписвали до сега,никои от тях не са помогнали и даже не са облекчили сърбежите на съпруга ми Rolling Eyes
Изчетох цялата тема,но никаде не видях да се споменава за измивното средство което трябва да се ползва при невродермит.Това са само бебешки съпуни и наторална хума.
Също така преди време една възрастна жена ми даде зехтин с жълт кантарион.Овлажнява кожата и намалява значително сърбежите.Това е и което в момента ползва съпруга ми.Сега му го приготвям аз.
 Това което прочетох от вас,че има ефект е Нахткерцен балсам ,до сега не сме го ползвали,но ще го пробваме и ще напиша коментара.Със сока от суров картов също ще пробваме. Peace
Очаквам още някой да се включи с лек за тази коварна болест Praynig

обсъждали ли сте гъбична инфекция?

# 46
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Здравете!
Съпругът ми е с невродермит вече 4 год. Rolling EyesИнтересно ми стана,че всички вие говорите за петна,а при него са засегнати китката до лакътя ,но няма перна.Има едни ситни точици и лющеста се кожа с ужасен сърбеж.В наи тежките си кризи са се появявали и обриви по гърдите.
И моето заключение е ,че кортикостеоридните кремове повлияват само докато се ползват.След всички лекарства които са ни изписвали до сега,никои от тях не са помогнали и даже не са облекчили сърбежите на съпруга ми Rolling Eyes
Изчетох цялата тема,но никаде не видях да се споменава за измивното средство което трябва да се ползва при невродермит.Това са само бебешки съпуни и наторална хума.
Също така преди време една възрастна жена ми даде зехтин с жълт кантарион.Овлажнява кожата и намалява значително сърбежите.Това е и което в момента ползва съпруга ми.Сега му го приготвям аз.
 Това което прочетох от вас,че има ефект е Нахткерцен балсам ,до сега не сме го ползвали,но ще го пробваме и ще напиша коментара.Със сока от суров картов също ще пробваме. Peace
Очаквам още някой да се включи с лек за тази коварна болест Praynig

обсъждали ли сте гъбична инфекция?
Ходили сме при много и различни доктори,никои не е споменал да става дума за гъбична инфекция Rolling EyesВъзможно ли е според теб?

Искам да похваля това средство http://www.marvistore.com/index.php?main_page=product_info&p … 54ac5f8fc1432b68c  за измиване,което по скоро предотвратява изпотяването .Не лекува невродермита,но успокоява сърбежите Peace

# 47
  • Мнения: 19 272
Като гледам съм писала в темата много отдавна, когато при нас всичко започваше.
Не е задьлжително да са петна. При дъщеря ми бяха цели участъци. Особено на гърдите всичко беше червено и сърбящо.
Освен това при възрастните орбивите се изместват много често към ръцете и сгънките, пръстите.
Теми има много и там се споменават и други измивни средства. Пробвали ли сте да правите някакви бани на ръцете с билки?
Навремето ние къпехме детето само в разни отвари без никакви сапуни и козметика. Едното беше отвара от борови връхчета, водно пипериче, смрадлика и трици. А другото отвара от дъбови кори. Също си мисля, че щом обривите са близо до китките, е хубаво да си намери някакъв сапун, който не дразни и с който може да си мие ръцете. Ние ползвахме на Веледа сапуна с невен.
Зехтинът не е лошо средство, но зависи какъв е типът на обрива. Ако е много възпалено и сърбящо, обикновено олиото или мехлемът не са добър вариант.
Ние също сме ползвали един крем с жълт кантарион -Бедан, но не ни повлия особено. Всъщност най-добре е да сте заредени с два-три вида кремове и да се маже с тях според състоянието на кожата.
И последно не съм сигурна дали при възрастните атопици е като при децата, но е хубаво да се види дебелото черво. Дъщеря ми се повлия много добре от приемане на Ацедуфилус и Бифидус на капсули. Има някои теории, че някакво дразнение в дебелото черво дава отражение върху кожата. Не си спомням вече точния механизъм, понеже съм ги чела  отдавна тези неща.
И друго, което бих пробвала при възрастен е някакво общо пречистване на организма, билки, хомеопатия, релаксация, това, което казва Кристиан да помисли за някакъв конфликт, скрит в него, свързан с раздяла.


Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 12:33 от В_и_В_и

# 48
  • Мнения: 3
Здравейте,

синът ми се сдоби с невродермит, поне така каза лекаря, естествено предписа кортизонни мазила. Само дето как да мажеш едно 4 месечно бебе с кортизон!!!
Не мисля, че е при нас случая е храна, все още е само на храна и адаптирано мляко. За стрес не знам, появи се като майка му се прибра с него за 20 дена в София, освен ако това му е повлияло като стрес, което не е невъзможно, но все пак от 3 седмици се прибраха, а той се влоши тук.

Мисля да пробвам идеята с картофа (ще я пробвам и върху моята екзема туковиж изчезнла и тя).

Иначе засега сме на хомеопатия и искренно се надявам да помогне и тя. За мазила ползваме само овлажняващ крем колкото да намлм сърбежам, че човечко ни държи будни след 1-2 до 6 сутринта.

Ако открием нещо ще пиша.

Поздрави

# 49
  • Мнения: 37
Петната под мишниците се повлияха от Тридерм - в тази маз има бетаметазон, клотримазол и гентамицин. Още не съм пробвала по глезените.
Тридерм помага също и при цепнатините в ъглите на устните / тъй наречените рагади /. Само клотримазол - не, защото съдържа алкохол като помощни вещества. Тъй като гълтам два пъти годишно по един месец милгамма N заради запушени от хернии нервни канали, а това са мастноразтворими В-витамини,като точно тази милгамма е и с В 12, цепките на устните ми съвсем се пооправиха. Четох, че липсата точно на витамин В 12 е причина за рагадите. Тридерм обаче допълва лечението и поддържа нормалното състояние. Понякога само яденето на нещо кисело е достатъчно, за да усетя, че в ъглите на устата нещо започва да ми смъди - и тогава мъничко тридерм е достатъчно, за да успокои мястото и ако се е появила съвсем мъничка цепнатина, да изчезне през нощта.

# 50
  • Мнения: 19 272
vde, искрено се надявам да се повлияе детето от хомеопатичното лечение и да се сбогувате с тази ужасна болест в най-скоро време.
Прочети из форума, има много инфо за това.
Дъщеря ми направи това лято лека криза след ходене няколко пъти на басейн. Цялата беше обрината, с явни сухи екземи по краката и дупето. Този път започнах само Бахови есенции да давам и да мажа с овлажняващ крем. Оправи се за 2-3седмици.

Общи условия

Активация на акаунт