Невродермит-дайте съвет!

  • 61 999
  • 50
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 77
Някой страда ли от това заболяване?От какви лекарства се повлиява? При мен обривите са се появявали два пъти и са траели по 4-5 месеца.Не са се повлиявали от никакви лекарства и си минаха от самосебе си.Сега забелязвам ,че отново започва да се появява някакъв обрив и изпадам в ужас.Последният път когато имах бе преди 2г.Бяха ми изписали Певизон мажеше се по схема за да не се развие зависимост но не бих казала ,че ми помогна.Молбата ми е ако някоя от вас е ползвала нещо което и е помогнало или има някаква информация за това заболяване да сподели.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 377
здравей, синът ми страда от това от 6 месечна възраст.Ходихме на няколко д-ри и диагнозата беше-нвродермит при бебета.Мазахме го с различни неща доре и козметични ,но не се повлиаваше от нищо.Пъпчиците изчезват и се появяват от само себе си.Казаха ни че е наследствено.Аз съм била така и майка ми ми е казвала ,че нищо не помага.Моите изчезнаха някъде към първи клас.Дано се оправиш бързо!

# 2
  • у дома
  • Мнения: 77
Благодаря ти!Аз знам, че представлява някакъв вирус нещо като херпеса и си го носиш в организма цял живот.Появява се когато нещо го провокира  като стрес и някои видове храни,изкуствени материи.Лошото е, че е много упорито заболяване.Дано момченцето ти се оправи!

# 3
  • Мнения: 19 284
Благодаря ти!Аз знам, че представлява някакъв вирус нещо като херпеса и си го носиш в организма цял живот.Появява се когато нещо го провокира  като стрес и някои видове храни,изкуствени материи.Лошото е, че е много упорито заболяване.Дано момченцето ти се оправи!

поправете ме ако греша,но невродермитът не е ли  атопичен дерматит: http://www.daab.de/was_ist_neur.php
появява се от алергии към белтъка на кравето мляко и към други неща.дъщеря ми има зачервени сухи петна по кожата и ни казаха,че след време може да се превърне в Neurodermitis.казаха ми да не ям  алергенни храни  като мляко,шоколад,ядки и да не ползвам при нея никаква козметика с консерванти,оцветителни и т.н.,дрехите да са само памук

# 4
  • у дома
  • Мнения: 77
Не съм чувала нищо за атопичен дерматит,но на мен ми казаха да не ям цитрусови плодове,домати ,червен пипер,кафе,силни подправки и никаква синтетика.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 944
Благодаря ти!Аз знам, че представлява някакъв вирус нещо като херпеса и си го носиш в организма цял живот.Появява се когато нещо го провокира  като стрес и някои видове храни,изкуствени материи.Лошото е, че е много упорито заболяване.Дано момченцето ти се оправи!

поправете ме ако греша,но невродермитът не е ли  атопичен дерматит: http://www.daab.de/was_ist_neur.php
появява се от алергии към белтъка на кравето мляко и към други неща.дъщеря ми има зачервени сухи петна по кожата и ни казаха,че след време може да се превърне в Neurodermitis.казаха ми да не ям  алергенни храни  като мляко,шоколад,ядки и да не ползвам при нея никаква козметика с консерванти,оцветителни и т.н.,дрехите да са само памук

И аз така знам, че е вид атопичен дерматит, само че може да се появи и в следствие на стрес, а не само като алергия към нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
от нерводермит страдам повече от 20 години, няма лечение...

# 7
  • Мнения: 656
На мен ми се появи по време на сесия, да си кажа разчесах се като крастава по време на един изпит. Вероятно решиха че преписвам...
От 10 години си го влача, на морето когато не нося много дрехи и петното е открито се подобрява.
Преди 2 години отидох на кожен, който заключи че е невродерматит. Изписа ми кортизонов крем, но петното е голямо. Помяга временно а аз не искам да се мажа постоянно с този крем, защото пише, че при по-големи повърхности се отразява като при перорален прием.

Най-неприятното е, че дъщеря ми на 5 годинки има такова петно на гърба.  Sad
Водата я дразни най-много (и мен също), но никакво мазило не и помага. Май наистина се влияе от нервите, но има и наследствена черта.

# 8
  • Мнения: 19 284
На мен ми се появи по време на сесия, да си кажа разчесах се като крастава по време на един изпит. Вероятно решиха че преписвам...
От 10 години си го влача, на морето когато не нося много дрехи и петното е открито се подобрява.
Преди 2 години отидох на кожен, който заключи че е невродерматит. Изписа ми кортизонов крем, но петното е голямо. Помяга временно а аз не искам да се мажа постоянно с този крем, защото пише, че при по-големи повърхности се отразява като при перорален прием.

Най-неприятното е, че дъщеря ми на 5 годинки има такова петно на гърба.  Sad
Водата я дразни най-много (и мен също), но никакво мазило не и помага. Май наистина се влияе от нервите, но има и наследствена черта.

вярно е че се влияе от стрес,също не трябва да се запарват пеетната,не трябва да се мият често,водата ги влошава още повече.ако родителите имат алергии,децата са предразположени към това.поне това е в нащият случай

# 9
  • София
  • Мнения: 9 944
Мен ме лекуват с Елидел крем, което е нов вид лечение, имуномодулатор и според дерматоложката ми следва да има по-продължително влияние от кортикостероидните кремове. Засега са по-добре нещата, но все още се мажа един път седмично, а сутрин и вечер с овлажняващ крем. Надявам се да има ефект за по-дълго, то е ясно че лечение няма Sad поне засега.

# 10
  • София
  • Мнения: 113
Може да опитате за някакво облекчение Nachtkerzen балсам на др Тайс. На малката й излизат разни петна от време на време и се повлияват много добре от него.

# 11
Здравейте,

Това нещо, го имам от повече от 15 години и да, както всички казват съвременната медицина не предлага лечение за него. Няма да помогне нито един вид мехлем или каквото и да било! С мазилата проблема изчезва само за кратко и после пак се появява.

Корена на болестта е в главата, а не по кожата. Феномена се засилва, когато се повиши психическото натоварване на човек. Мисля, че всички сте го забелязали. Стреса на родителите се предава на децата по естествен път, така че ако искате да излекувате заболяването, излекувайте стреса. В момента, в който започнете да живеете спокойно, заболяването изчезва от самосебеси така, каточели никога не го е имало.

Знам, че звучи странно, но е факт. Казвам го от опит.

Успех на всички.

# 12
  • Мнения: 19 284
Мен ме лекуват с Елидел крем, което е нов вид лечение, имуномодулатор и според дерматоложката ми следва да има по-продължително влияние от кортикостероидните кремове. Засега са по-добре нещата, но все още се мажа един път седмично, а сутрин и вечер с овлажняващ крем. Надявам се да има ефект за по-дълго, то е ясно че лечение няма Sad поне засега.

наскоро педиатърът ми каза за този крем.навремето са го ползвали в Германия и при децата и е имало ефект,но после са го забранили.правили са някакви опити,от които се съмняват,4е може да предизвака рак на лимфата след време.въпреки 4е резултатите не са се потвърдили,са го забранили за деца.

# 13
  • Мнения: 4 150
Според някои теории,невродермита се получава в активната фаzа на раzдяла.
Например майка с дете,жена с партньор,може животно и тн...
Раzдяла с неЩо любимо.

# 14
DAITE SAVET. kak da se spre nevrodermita? sarbega po litzeto mi i okolo vrata e ujasen. Imam chuvstvo che sam najilena s kopriva...

Общи условия

Активация на акаунт