Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Стара Загора
Накратко:дължа здравни осигуровки от 2000г,имам акт за надчет за това и този месец получих от НАП постановление за запор върху заплатата ми.В момента съм в майчинство и получавам 180 лв.Работя във фирма,която е ЕТ.Естествено и във фирмата получават известието за запор.Блокирана е банковата сметка на цялата фирма.Тъй като управителя почина и в момента се прави пререгистрация на фирмата,а сметка е блокирана-шефа ми вика в 7 дневен срок си внеси задълженията,защото след майчинството ще изхвърчиш от раб.си място.
Внесох си дължимата  цяла сума(лихвата е 14 процента,незнам за банка с такава годишна лихва Shocked)зная че под социалния минимум не може да ме оставят без пари -колкото процента да ми удържат де,след като си платих -махнаха веднага запора.
В момента при справка в НОИ все още ми стоят старите задължения-обадих се в НАП да попитам защо след като съм си платила пак се водя че дължа пари за здравни осигуровки в НОИ #Crazy
отговора беше -ами не са осчетоводени #Crazy
Искам да попитам по-запознатите от вас как се процедира в такъв случай?Жалба срещу служителя ли да подам? newsm78
П.С. Моля модераторите за извиняние ако темата се повтаря ....
Забелязах от разговори с приятели,че доста от тях са получили запори точно от НАП във връзка със здарвните осигуровки....
Интересно ми е на хората ,които не работят(нямат тр.договор) нямат движимо и недвижимо имущество и имащи да плащат стари здр.осигуровки какво ще им вземат и как?Естествено те ще си получат известията от Агенцията за вземанията......

# 1
  • Видин
 Shocked
зна4и и моя мъж да се готви,ама при нас проблема не са само осигуровките му,а +една камара актове за които го викаха преди няколко месеца Mr. Green
ще следя темата с интерес,но освен да стане така като при теб,друг на4ин няма как,защото вси4ко е на мое име Crazy

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
blue eye - леко ми се доближават дълговете, към твоите...
та колко общо плати?
10х

# 3
  • Silvermoon
В момента при справка в НОИ все още ми стоят старите задължения-обадих се в НАП да попитам защо след като съм си платила пак се водя че дължа пари за здравни осигуровки в НОИ #Crazy
отговора беше -ами не са осчетоводени #Crazy

Изчакай 2-3 дена и ако още не са ги осчетоводили тогава подай жалба - има технологично време за обработка, особено ако си правиш справката от сайта на НОИ

# 4
  • Видин
да я кажи,колко плати?
моя мъж има от 2005 на сам,а преди това-нъщки Rolling Eyes

# 5
  • на пистата
тези лудили са бе,как може на зор да накараш хората да си плащат осигуровките ами ако не искам а искам да си ходя на часно,аман от тая скапана държава.

# 6
  • на пистата
да я кажи,колко плати?
моя мъж има от 2005 на сам,а преди това-нъщки Rolling Eyes
за цялата 2006 и 2007 до март са 107лв с лихвите,за 2005 предпорагам ще са към 70лв,значи общо към 200лв.опа сори сега видях,че преди 2005 няма.

# 7
тези лудили са бе,как може на зор да накараш хората да си плащат осигуровките ами ако не искам а искам да си ходя на часно,аман от тая скапана държава.

Парите им трябват за въоръжаване на лекарите с хладно оръжие за неутрализиране на пациенти и техни близки, които не се съгласяват доброволно да умират пред кабинетите им, докато лекарите си говорят по GSM-ите.
Ето как:
http://dnes.dir.bg/2007/04/23/news1602958.html

# 8
  • София
аз имам неплатени 3 месеца от 2000 год.
дали може да ми запорират заплатата?
м/у другото: къде могат да се платят тези вноски, само в централата на Възраждане ли?
10х  bouquet

# 9
  • Видин
Добре де,нали ако нямаш осугуровки изобщо,можеш да платиш за 15 м на зад/или 13/,като си плащаш и за всеки месец постоянно и така ставаш здравно осигурен PeaceТова го знам от кака ми,която е в данъ4ното и знам 4е тези предишните вноски ти остават висящи и когато можеш внасяш...Номера е да внесеш за тези 15м на зад и за в бъдеще да си внасяш за всеки месец,така не губиш правата си на здравно осигурен Wink

# 10
  • Стара Загора
имах за 2000,2001,2002 и няколко месеца от 2003-заедно с лихвите 640лв. платих защото ми извиха ръцете #2gunfire

# 11
E, не гледайте само от едната страна на нещата. По същата логика можеш да откажеш да плащаш такса смет, щото не правиш боклук ( даже се чудя пенсиите как още не са подели и тази инициатива).

Nameika, точно пък за здравната помощ мисля че не си в правото си да се оплакваш, тъй като като идеш да раждаш и едн лев да нямаш, и никога да не си плащала здравни осигуровки пак ще те приемат в АГ болница. Така че това е нашата "скапана държава". И със същия успех аз мога да се разсърдя че с парите от осигуровките, които аз плащам, те лекуват и теб. Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват, без значение с каква линейка и колко са ти осигуровките.

# 12
... Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват...

Не знам за Бърза помощ на улицата, ама за вкъщи знам.
И въобще тия обобщения са много... неуместни.
Каква ще е картинката, ако заобобщаваме заглавията от новините или просто темите от този форум, в които се молим за пострадали от здравеопазването ни мами.

Истината е съвсем другаде - абсурдите започват от момента, в който лекарите станаха търговци. Не го разбирай като поезия (нещо в смисъл "Търговците в храма"). Всички знаят как болниците станаха търговски дружества - значи за търговия със здравето говорим. Ако това е ОК, задължителното осигуряване наистина е... просто още един пирон (няма да кажа къде).

# 13
Не исках да обобщавам, просто исках да кажа че има "услуги" ако можем да ги наречем така, които просто държавата е длъжна да ти осигури. Не коментирам с какво качество и не казвам, че всички ги ползват. Дано на никой не му се налага, наистина.
Но...както казва баща ми "Умрял непогребан няма"- кой според вас трябва да плаща за погребенията на клошарите и бездомните? Кой плаща за ражданията на циганките? И ако блъснат на улицата някой без осигуровка там ли го оставят да лежи?
Това имах предвид- минималните задължителни осигуровки са в размер на 12 лв на месец. Достатъчно минимална сума за да може системата все пак да крета някакси и поне да прибира умрелите от улицата.

А иначе за лекарите- уважавам ги, но и при тях като навсякъде си има мърша. И неуредиците са доста- аз лично ( за да изляза от обобщенията) също си плащам " на частно", просто не съм доволна от това което държавата осигурява. Но ако не можех да си го позволя щях да си ползвам държавните услуги.

# 14
  • на пистата
E, не гледайте само от едната страна на нещата. По същата логика можеш да откажеш да плащаш такса смет, щото не правиш боклук ( даже се чудя пенсиите как още не са подели и тази инициатива).

Nameika, точно пък за здравната помощ мисля че не си в правото си да се оплакваш, тъй като като идеш да раждаш и едн лев да нямаш, и никога да не си плащала здравни осигуровки пак ще те приемат в АГ болница. Така че това е нашата "скапана държава". И със същия успех аз мога да се разсърдя че с парите от осигуровките, които аз плащам, те лекуват и теб. Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват, без значение с каква линейка и колко са ти осигуровките.
тук не си права,като отидеш да раждаш ти искат по 70лв на ден,няма такова положение,че било безплатно.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт