Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Накратко:дължа здравни осигуровки от 2000г,имам акт за надчет за това и този месец получих от НАП постановление за запор върху заплатата ми.В момента съм в майчинство и получавам 180 лв.Работя във фирма,която е ЕТ.Естествено и във фирмата получават известието за запор.Блокирана е банковата сметка на цялата фирма.Тъй като управителя почина и в момента се прави пререгистрация на фирмата,а сметка е блокирана-шефа ми вика в 7 дневен срок си внеси задълженията,защото след майчинството ще изхвърчиш от раб.си място.
Внесох си дължимата  цяла сума(лихвата е 14 процента,незнам за банка с такава годишна лихва Shocked)зная че под социалния минимум не може да ме оставят без пари -колкото процента да ми удържат де,след като си платих -махнаха веднага запора.
В момента при справка в НОИ все още ми стоят старите задължения-обадих се в НАП да попитам защо след като съм си платила пак се водя че дължа пари за здравни осигуровки в НОИ #Crazy
отговора беше -ами не са осчетоводени #Crazy
Искам да попитам по-запознатите от вас как се процедира в такъв случай?Жалба срещу служителя ли да подам? newsm78
П.С. Моля модераторите за извиняние ако темата се повтаря ....
Забелязах от разговори с приятели,че доста от тях са получили запори точно от НАП във връзка със здарвните осигуровки....
Интересно ми е на хората ,които не работят(нямат тр.договор) нямат движимо и недвижимо имущество и имащи да плащат стари здр.осигуровки какво ще им вземат и как?Естествено те ще си получат известията от Агенцията за вземанията......

# 1
  • Мнения: 2 657
 Shocked
зна4и и моя мъж да се готви,ама при нас проблема не са само осигуровките му,а +една камара актове за които го викаха преди няколко месеца Mr. Green
ще следя темата с интерес,но освен да стане така като при теб,друг на4ин няма как,защото вси4ко е на мое име Crazy

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
blue eye - леко ми се доближават дълговете, към твоите...
та колко общо плати?
10х

# 3
  • Мнения: 953
В момента при справка в НОИ все още ми стоят старите задължения-обадих се в НАП да попитам защо след като съм си платила пак се водя че дължа пари за здравни осигуровки в НОИ #Crazy
отговора беше -ами не са осчетоводени #Crazy

Изчакай 2-3 дена и ако още не са ги осчетоводили тогава подай жалба - има технологично време за обработка, особено ако си правиш справката от сайта на НОИ

# 4
  • Мнения: 2 657
да я кажи,колко плати?
моя мъж има от 2005 на сам,а преди това-нъщки Rolling Eyes

# 5
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
тези лудили са бе,как може на зор да накараш хората да си плащат осигуровките ами ако не искам а искам да си ходя на часно,аман от тая скапана държава.

# 6
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
да я кажи,колко плати?
моя мъж има от 2005 на сам,а преди това-нъщки Rolling Eyes
за цялата 2006 и 2007 до март са 107лв с лихвите,за 2005 предпорагам ще са към 70лв,значи общо към 200лв.опа сори сега видях,че преди 2005 няма.

# 7
  • Мнения: 335
тези лудили са бе,как може на зор да накараш хората да си плащат осигуровките ами ако не искам а искам да си ходя на часно,аман от тая скапана държава.

Парите им трябват за въоръжаване на лекарите с хладно оръжие за неутрализиране на пациенти и техни близки, които не се съгласяват доброволно да умират пред кабинетите им, докато лекарите си говорят по GSM-ите.
Ето как:
http://dnes.dir.bg/2007/04/23/news1602958.html

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
аз имам неплатени 3 месеца от 2000 год.
дали може да ми запорират заплатата?
м/у другото: къде могат да се платят тези вноски, само в централата на Възраждане ли?
10х  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 657
Добре де,нали ако нямаш осугуровки изобщо,можеш да платиш за 15 м на зад/или 13/,като си плащаш и за всеки месец постоянно и така ставаш здравно осигурен PeaceТова го знам от кака ми,която е в данъ4ното и знам 4е тези предишните вноски ти остават висящи и когато можеш внасяш...Номера е да внесеш за тези 15м на зад и за в бъдеще да си внасяш за всеки месец,така не губиш правата си на здравно осигурен Wink

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
имах за 2000,2001,2002 и няколко месеца от 2003-заедно с лихвите 640лв. платих защото ми извиха ръцете #2gunfire

# 11
  • Мнения: 4 300
E, не гледайте само от едната страна на нещата. По същата логика можеш да откажеш да плащаш такса смет, щото не правиш боклук ( даже се чудя пенсиите как още не са подели и тази инициатива).

Nameika, точно пък за здравната помощ мисля че не си в правото си да се оплакваш, тъй като като идеш да раждаш и едн лев да нямаш, и никога да не си плащала здравни осигуровки пак ще те приемат в АГ болница. Така че това е нашата "скапана държава". И със същия успех аз мога да се разсърдя че с парите от осигуровките, които аз плащам, те лекуват и теб. Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват, без значение с каква линейка и колко са ти осигуровките.

# 12
  • Мнения: 335
... Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват...

Не знам за Бърза помощ на улицата, ама за вкъщи знам.
И въобще тия обобщения са много... неуместни.
Каква ще е картинката, ако заобобщаваме заглавията от новините или просто темите от този форум, в които се молим за пострадали от здравеопазването ни мами.

Истината е съвсем другаде - абсурдите започват от момента, в който лекарите станаха търговци. Не го разбирай като поезия (нещо в смисъл "Търговците в храма"). Всички знаят как болниците станаха търговски дружества - значи за търговия със здравето говорим. Ако това е ОК, задължителното осигуряване наистина е... просто още един пирон (няма да кажа къде).

# 13
  • Мнения: 4 300
Не исках да обобщавам, просто исках да кажа че има "услуги" ако можем да ги наречем така, които просто държавата е длъжна да ти осигури. Не коментирам с какво качество и не казвам, че всички ги ползват. Дано на никой не му се налага, наистина.
Но...както казва баща ми "Умрял непогребан няма"- кой според вас трябва да плаща за погребенията на клошарите и бездомните? Кой плаща за ражданията на циганките? И ако блъснат на улицата някой без осигуровка там ли го оставят да лежи?
Това имах предвид- минималните задължителни осигуровки са в размер на 12 лв на месец. Достатъчно минимална сума за да може системата все пак да крета някакси и поне да прибира умрелите от улицата.

А иначе за лекарите- уважавам ги, но и при тях като навсякъде си има мърша. И неуредиците са доста- аз лично ( за да изляза от обобщенията) също си плащам " на частно", просто не съм доволна от това което държавата осигурява. Но ако не можех да си го позволя щях да си ползвам държавните услуги.

# 14
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
E, не гледайте само от едната страна на нещата. По същата логика можеш да откажеш да плащаш такса смет, щото не правиш боклук ( даже се чудя пенсиите как още не са подели и тази инициатива).

Nameika, точно пък за здравната помощ мисля че не си в правото си да се оплакваш, тъй като като идеш да раждаш и едн лев да нямаш, и никога да не си плащала здравни осигуровки пак ще те приемат в АГ болница. Така че това е нашата "скапана държава". И със същия успех аз мога да се разсърдя че с парите от осигуровките, които аз плащам, те лекуват и теб. Щото като заумира някой на улицата и се извика Бърза помощ идват, без значение с каква линейка и колко са ти осигуровките.
тук не си права,като отидеш да раждаш ти искат по 70лв на ден,няма такова положение,че било безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт