Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
извинявам се , може да е тъп въпрос, ама как така ще ти запорират заплатата?
с какво право?

# 16
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
Не исках да обобщавам, просто исках да кажа че има "услуги" ако можем да ги наречем така, които просто държавата е длъжна да ти осигури. Не коментирам с какво качество и не казвам, че всички ги ползват. Дано на никой не му се налага, наистина.
Но...както казва баща ми "Умрял непогребан няма"- кой според вас трябва да плаща за погребенията на клошарите и бездомните? Кой плаща за ражданията на циганките? И ако блъснат на улицата някой без осигуровка там ли го оставят да лежи?
Това имах предвид- минималните задължителни осигуровки са в размер на 12 лв на месец. Достатъчно минимална сума за да може системата все пак да крета някакси и поне да прибира умрелите от улицата.

А иначе за лекарите- уважавам ги, но и при тях като навсякъде си има мърша. И неуредиците са доста- аз лично ( за да изляза от обобщенията) също си плащам " на частно", просто не съм доволна от това което държавата осигурява. Но ако не можех да си го позволя щях да си ползвам държавните услуги.
ами за това става въпрос,циганката може а ние не може да раждаме безплатно,когато законите станат равни за цигани и българи тогава ще си платя иначе не.не са 12лв а 6.60лв.добре де и ти имаш здравни ама пак ти искат пари като отидеш в болницата,нали newsm78защо тогаво да се плащат тези осигуровки ей това не разбирам.

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
Добре де,нали ако нямаш осугуровки изобщо,можеш да платиш за 15 м на зад/или 13/,като си плащаш и за всеки месец постоянно и така ставаш здравно осигурен PeaceТова го знам от кака ми,която е в данъ4ното и знам 4е тези предишните вноски ти остават висящи и когато можеш внасяш...Номера е да внесеш за тези 15м на зад и за в бъдеще да си внасяш за всеки месец,така не губиш правата си на здравно осигурен Wink
така е да ,плащаш 15месеца назад което е равно на 107лв с лихвите и си осигурен ама другите си остават висящи и никой няма да ти ги прости и както виждам ще намерят начин да си ги вземат.

# 18
  • Мнения: 4 300
Не исках да обобщавам, просто исках да кажа че има "услуги" ако можем да ги наречем така, които просто държавата е длъжна да ти осигури. Не коментирам с какво качество и не казвам, че всички ги ползват. Дано на никой не му се налага, наистина.
Но...както казва баща ми "Умрял непогребан няма"- кой според вас трябва да плаща за погребенията на клошарите и бездомните? Кой плаща за ражданията на циганките? И ако блъснат на улицата някой без осигуровка там ли го оставят да лежи?
Това имах предвид- минималните задължителни осигуровки са в размер на 12 лв на месец. Достатъчно минимална сума за да може системата все пак да крета някакси и поне да прибира умрелите от улицата.

А иначе за лекарите- уважавам ги, но и при тях като навсякъде си има мърша. И неуредиците са доста- аз лично ( за да изляза от обобщенията) също си плащам " на частно", просто не съм доволна от това което държавата осигурява. Но ако не можех да си го позволя щях да си ползвам държавните услуги.
ами за това става въпрос,циганката може а ние не може да раждаме безплатно,когато законите станат равни за цигани и българи тогава ще си платя иначе не.не са 12лв а 6.60лв.добре де и ти имаш здравни ама пак ти искат пари като отидеш в болницата,нали newsm78защо тогаво да се плащат тези осигуровки ей това не разбирам.
Не ми искат. В интерес на истината лекарката ми ме предупреди изрично  че няма да ме върнат, просто ще раждам с този доктор, който ми се падне. Аз обаче искам нея и затова ще платя. Мисля че има достатъчно майки във форума, които ще потвърдят, че не са платили и лев за раждане или стая. Аз лично познавам такива. А законите са си равни за всички, въпросът е че циганите са извън всякаква система и затова не могат да си осъдят или да им вземат нещо ( просто защото нямат).
Правото да ти запорират заплатата е регламентирано на много места- едно от тях е ДОПК. В общи линии заради държавни вземания могат да запорират всичко- освен заплатата и имуществото с изключение на т.нар. несеквестируемо имушество ( 25 кв м жилищна площ, дрехи и т.н.)

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Въпрос към авторката- как ти съставиха акта ? И аз дължа от 2000 до 2002, но нищо такова нямам. Даже ми преведоха 160 лв от облекченията за деца. А на колежката не и ги дадоха,защото дължала здр. осигуровки. Ходи ги разбери- на случаен принцип ли го правят, как ?Не смятам да ги плащам доброволно- бях тогава в майчинство и никой нищо не знаеше по въпроса- кой, кога, къде и как трябва да се внасят. А после изведнъж - дължа към 450 лв. #2gunfireЕй сега, как да не ги платя. Това беше преди няколко години, сега може да са станали и 800 с тия лихви. Безобразие. #2gunfire

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 12:26 от Джемма

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100

Правото да ти запорират заплатата е регламентирано на много места- едно от тях е ДОПК. В общи линии заради държавни вземания могат да запорират всичко- освен заплатата и имуществото с изключение на т.нар. несеквестируемо имушество ( 25 кв м жилищна площ, дрехи и т.н.)

какво включват тези държавни вземания? Shocked

# 21
А какво става с 5 годишната давност на задълженията, т.е. ако са минали 5 години не могат да ги искат освен ако не е имало акт за начет?
Имаше някаква такава информация по вестниците преди време.
Ако някой юрист знае да каже.
Излиза че е изтекла давността за 2000 и 2001 година и в момента тече за 2002, но като се провери по интернет за вноските, не са ги махнали тези години???

# 22
  • Мнения: 589
И аз дължа...Не знам колко,защото справката в интернет показва,че дължа и онези преди месец септември 2005,а аз тогава платих всичко и мислех,че съм се "изчистила"...Па две години да не са ги осчетоводили?! newsm78

# 23
  • Мнения: 589
Исках да кажа от м.09.2004 година...

# 24
  • Мнения: 576
Привет на всички!
Искам да ви кажа, че и здравните осигуровки имат давност 5 години! Т.Е. неплатените осигуровки за 2000г. и за м.01.,02. и 03.2001г. не се дължат, а се погасяват по давност! Само,че от НАП не го казват, за да може да си раздават премии с тях!!!
Аз лично имах неплатени за 2000г. и след голям скандал #2gunfire #2gunfire #Cussing out в НАП ми ги погасха! newsm10 Нищо не съм им платила! От НАП са длъжни да ти поискат и да ти приберат паричките, ..... абе ако мине номера! Не плащайте осигуровки за 2000г. и за м.01.,02. и 03.2001г. не се дължат, а се погасяват по давност!

# 25
Ама сега сме 2007 би трябвало и за цялата 2001 да е изтекла давността?

# 26
  • Мнения: 576
Не, защото го броят малко по-различно, идиотите му! #Cussing out :2gunfire:5г. давност+1г. след като са станали изискуеми....... бла..бла...  smile3507

# 27
  • Мнения: 2 657
А какво става с 5 годишната давност на задълженията, т.е. ако са минали 5 години не могат да ги искат освен ако не е имало акт за начет?
Имаше някаква такава информация по вестниците преди време.
Ако някой юрист знае да каже.
Излиза че е изтекла давността за 2000 и 2001 година и в момента тече за 2002, но като се провери по интернет за вноските, не са ги махнали тези години???


за давноста знам,4е тя отпада след 5-години,но при условие,4е през това време не си полу4ил някое известие за акта или там каквото е.
В нашия слу4ай моя мъж има акт за 500/този е един от вси4ките/,но полу4и преди 3 г писмо и с това писмо му те4е нова давност.Като изте4е тази давност се пише една молба не помня до кой и,и пак не помня то4но какво следваше....
Еми викаха го в тази агенция за държавните,освен да им даде детето-той друго на негово име няма Mr. GreenВси4ко е на мое име и като дойдат интересно ми е какво ще искат тогава Joy

п.п.Между другото и с това привикване в агенцията,ако не се лъжа май ми казаха,4е запо4ва да те4е нова давност.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
джема-аз подписах акта за начет когато забременях и при гинеколога ми искаха удостоверение че съм с непрекъснати права ,това беше 2005г.
ако не си подписала акт за начет -незнам ,може би няма да те търсят за стари задължения... newsm78
олимпия-запора ми дойде на 10.април.2007  и в момента съм ги платила ,но в НОИ пак си седят там с червен шрифт дори Tired

# 29
Reny@Raia много ме притесни с това удължаване за още една година.
Аз съм разсрочвала задълженията и знам че това удължава с една година, защото за периода на разсрочването давността спира да тече. Ти разсрочвала ли си? Ако това удължаване не се дължи на разсрочването значи на мен като цяло 2 години ще се удължи давността.

Общи условия

Активация на акаунт