Отговори
# 45
  • Мнения: 2 759
Къде в страницата на НОИ се прави справка на задълженияте Praynig

                      http://www.nssi.bg/ е страницата, отиваш на Е-услуги, оттам се прехвърляш на Справка за здравно осигуряване. Въвеждаш ЕГН и символите, изписани отдолу в съответните полета, натискаш Направи справка и това е цялата философия   bouquet.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 819
 Rolling Eyes

добре де! искам и аз нещо да попитам
какво е това, по дяволите???

след като се проверих на сайта на НОИ
под ЕГН-то ми пише това:

"По пациентска листа на НЗОК за месец МАЙ 2007 година:
Лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права
СПРАВКА КЪМ 25 АПРИЛ 2007 ГОДИНА 
ЛИЦЕТО Е С НЕПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА
Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от ЯНУАРИ/2000 до ДЕКЕМВРИ/2005
2000 г. -  изброени......
2001 г. - изброени.......
2002 г. - изброени..... "

някой ще ми го обясни ли?

и как точно съм без прекъснати права като пише, че нямам платени 2 години и половина?

абсурдността на цялата ситуация е, че това стои на сайта на НОИ всеки път като си проверявам
и най-  Sick отвратното е, че точно през тези години съм била 3ти 4 ти курс студентка - от Софийския университет ми обясниха, че просто били превели парите, но не и поименно и НОИ трябвало да си ги разпредели по бройката ... това казаха преди
 Tired
 така и не съм ходила в НОИ да се разправям

 



 

# 47
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Dragon's Bride, пише така защото човек се води с НЕПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА, ако са платени последните 15 месеца към датата на проверката. За студентството -  вадиш служебна бележка от СУ, че са ти плащали здр. осиг. и я носиш в клона на НАП по постоянен адрес. Това е, те си ги оправят после.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 627
MechoPuh - Благодаря ти  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 2 819
ЕлиТ, благодаря, че внесе яснота!   Grinning

# 50
а какво зна4и "без данни за здравно осигуряване"? не са платени но  все още се дължат ли? Rolling EyesГовори ли нещо за това дали има избран личен лекар или не?
дори и след като ходих да се разправям и попълвам формуляри през 2002 и от тогава съм с изключена от здравно осигуряване,тези вноски от годините преди това ("без данните за осигуряване месеци) още ли се дължат след като закона май за изключване от здр осигуряване ако живeeш в чужбина го нямаше през 2002,2003,2004,2005, т.е аз ква вина имам че не можах да се "изключа" по- рано,след като закона го нямаше и не съм била в Бг?

# 51
от 2006 съм изклю4ена,не 2002 (грешка)  Embarassed

# 52
  • Мнения: 207
Може ли някой да внесе яснота и в моя проблем newsm782002година работих сезонна работа,след като свърши забременях,неможах да започна друга работа защото ми беше адски лошо и така когато се пооправих и взех да се оглеждам да започна работа заради майчинството родих в седмия месец.Озовах се в соц.грижи и този период съм длъжник на здравната каса,после разбрах че съм трябвало сама да внасям осигуровките.Дали е така незнам и моля ако някой знае нещо да ме посъветва ако ли не ще чакам давностния период

# 53
  • ново
  • Мнения: 5 855
Къде в страницата на НОИ се прави справка на задълженияте Praynig


Видях, че по-надолу са ти дали страницата за проверка по ЕГН. Тук можеш да изчислиш сама колко дължиш на Здравната каса.
http://www.noi.bg/

От менюто избираш "Сметки и параграфи" и на страницата има "Таблица за размера на здравноосигурителните вноски и лихвите към тях "

# 54
От държавните данъци и такси няма измъкване.

# 55
  • Мнения: 335
От държавните данъци и такси няма измъкване.

Да, докато не започнем да си измъкваме малките страхливи дупета от къщите при всяка наглост на големите з*дници и да ги сритваме, докато спрат да се пънат.

Само с приказки не става.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От държавните данъци и такси няма измъкване.
Явно има и аз не смятам да си погасявам задълженията. Имам три месеца през 2001г и смятам да се възползвам от давността. Благодаря на всички, които внесоха яснота по този въпрос.

# 57
  • Мнения: X
А имат ли действително правото да запорират майчинството newsm78/че и аз има някакви месеци неплащани от 2000та година.....водила съм се безработна-без обещетение...и ми излизат,че нямам данни,но пък уж давността ги хваща Thinking/

# 58
  • Мнения: 4 300
А имат ли действително правото да запорират майчинството newsm78/че и аз има някакви месеци неплащани от 2000та година.....водила съм се безработна-без обещетение...и ми излизат,че нямам данни,но пък уж давността ги хваща Thinking/
Нямат право да запорират майчинство.
Само заплата и други доходи и то над определена сума ( ако не се лъжа МРЗ).
Между другото това че майчинството не може да бъде запорирано е и отговора на често задавания тук въпрос защо срещу майчинство банките не отпускат кредит.

# 59
  • Мнения: 335
Важно е да се изясни как точно е правилно да обслужим управляващите - не е лесно да затриеш цяла система и половин народ, сега трябва да им се плати и в брой.

Който оцелее - да проучи механизма и на следващото задължително здравно осигуряване, дето сега го обмислят:
http://dnes.dir.bg/2007/04/25/news1610255.html

(Както казваше един голям наш сънародник - на българина не му е достатъчно с готовност и опиянение да се качи на бесилото, той държи с особено одушевление и сам да си ритне столчето.)

Общи условия

Активация на акаунт