Отговори
# 60
  • У дома
  • Мнения: 96
Аз имах един месец с неплатени ЗО за 2000 год. и миналата година /2006/ като подадох данъчна декларация за възстановяване на ДОД за детето /тагова едно/ ме викаха в данъчното. Връчихами някакъв ревизионен акт за подпис и си удържаха около 13 лв. А самата неплатена сума за осигуровките беше около 6 лв и нещо. Другото било лихви.Чак след това ми върнаха данъка. Абе циганска държава  #2gunfire. При тях е "всяка година и гадина",а ние ще им издържаме коп....та. На мен дори детски не ми се полагат. Дано не опрем до кирливите им добавки, ама с какво моите деца са по-различни от тяхните  /освен по числеността / newsm78 .

# 61
  • до канала
  • Мнения: 518
а някой може ли да каже защо искат пари за периода от 1 .01.2000 до 30.06 2000 след като здравната система започна да действа от 1.07.2000 винаги съм се чудела newsm78

# 62
  • Мнения: 22 369
а какво зна4и "без данни за здравно осигуряване"? не са платени но  все още се дължат ли? Rolling EyesГовори ли нещо за това дали има избран личен лекар или не?
дори и след като ходих да се разправям и попълвам формуляри през 2002 и от тогава съм с изключена от здравно осигуряване,тези вноски от годините преди това ("без данните за осигуряване месеци) още ли се дължат след като закона май за изключване от здр осигуряване ако живeeш в чужбина го нямаше през 2002,2003,2004,2005, т.е аз ква вина имам че не можах да се "изключа" по- рано,след като закона го нямаше и не съм била в Бг?
И аз държа здравни осигуровки за няколко години,през които не съм била в България,но според законодателството на НОИ си ги дължа,въпреки отсъствието от държавата,защото съм имала записах личен лекар.Трябвало е да го отпиша,като съм заминала,но аз не съм знаела за това,и сега по подразбиране ги дължа тези пари.Тъпо,ама...

# 63
  • Мнения: 335
а някой може ли да каже защо искат пари за периода от 1 .01.2000 до 30.06 2000 след като здравната система започна да действа от 1.07.2000 винаги съм се чудела newsm78

Защото въображението на "управляващите" за абсурди и мазохизмът на "управляваните" българи нямат граница - "реформата" е въведена със задна дата.
Въпрос на време е да въведат закон за търсене на наказателна отговорност от жертвите на лекарски грешки, проявили слабост и неиздържливост по време на лечението си.

# 64
  • Мнения: 2 759
                   Само се ядосвам като ви чета  Crossing Arms. Всичко ми е платено, и на мама платих. След вашите разяснения обаче разбирам, че повечето пари дори не сме ги дължали, още повече, че тя през 5 от годините не е имала записан личен лекар. Аз също. Но платихме за всички години и никой не ни спря. Напротив - заради грешки на работодателя ми съм надвнесла доста месеци, но не знам мога ли и как да си върна парите. Идеи?

# 65
  • Мнения: 335
... но не знам мога ли и как да си върна парите. Идеи?

 smile3555
Как можа да ти хрумне?!

# 66
  • Мнения: 2 759
...Как можа да ти хрумне?!...
                   Винаги съм била безнадеждна оптимистка  Whistling

# 67
  • Мнения: 6 472
аз нямам неплатени вноски, но мъжа ми имаше и по случая да ви кажа една врътка, която действаше до преди 4-5 месеца. Плащате по банков път и само основното задължебине без лихвите (те са почти 50% от натрупаните задължения). В НАП ги отчитали по 2 различни сметки и след погасяване на основното задължение вече никъде не излизате като нередоване платец. По тази схема си спестихме 180 лв за мъжа ми и 200 за брат ми Flutter Laughing Притеснявахме се дали няма да цъфнат като ни възстановяват парите за дете, обаче не, всичко си е ок и излиза че нищо не дължим Mr. Green

# 68
  • Мнения: 2 759
                   лулу!, дано не съм правя, обаче това ви задължение рано или късно ще ви накарат да си го платите. Иначе е точно така - излизат си платени и без да си внесъл лихви и главници. Обаче колкото по-рано ги внесете, толкова по-малки ще са сумите, мисля. По-добре ги платете сега.

# 69
  • Мнения: 6 472
ами там е работата, че ръководена от същата логика  отидах и направих справка в НАП. Те ми отговориха че не дължим нищо, нямало какво да им плащам и да не съм им губела времето, в спорове че имам, защото я виж колко хора ги били чакали Shocked Всъщност това за лихвите ми го беше казал вътрешен човек от НАП и той ме посъветва да действаме по тази схема Embarassed Само че това беше преди около половин година. От тогава нещата може да се се изменили. Все пак не сме едиствените, които го знаеха и със сигурност рано или късно ще отстранят тази опция.

# 70
  • Мнения: 335
... рано или късно ще отстранят тази опция.

Е, след толкова откровеност - по-скоро "рано"  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 6 472
абе то бая народ се изреди да откровеничи преди мен (не в таза тема де), та може и вече да са я свършили тази работа Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 2 759
                    Май не съм се изразила правилно. За момента хората, които не са платили лихвите и главниците нямат спънки да ползват здравните услуги. Но държавата рано или късно ще си прибере дължимото от тях, освен ако не реши да опрости въпросните задължения (със закон), което силно ме съмнява.
                    В НАП и към мен се бяха отнесли по подобен начин, аз лично в общината си направих справка (но забравих в кой отдел) и за около пет минутки попълних молба, и ми издадоха заверени два листа - единия за дължимите лихви, другия за главницата. Много любезно се отнесоха. Но информацията за задълженията на гражданите се пази и рано или късно държавата ще ви почука на вратата. Тъй мисля аз.

# 73
  • Мнения: 248
Може ли и аз да изкажа мнения - системата на НАП е такава, че ако няма главница, лихвата излиза 0,00 лева, защото няма върху коя сума да се начисли лихвения процент.

# 74
  • Мнения: 7 100
Цитирам нещо от филма "Адвокат на дявола": - От данъците и смъртта избягване няма.
За давността - Тече от момента в който е станало изискуемо вземането (според това кога е трябвало да бъде деклариран съответния период). 
За лихвите - правилото е, че първо се погасяват лихви, а после главница.
Сега за това, което ще напиша мога да получа дружни  Whistling Whistling, но от НОИ с години са забатачвали нещата и след обединяването на осигурителната и данъчната администрация някой друг го отнася. Ако са си вършели навремето работата, хората са щели да си изчистят задълженията. 
Само не разбрах какви са тези актове за надчети, които получавате.
Редът е, че се изпраща покана за явяване, покана за издирване, вкл. и на страницата на НАП за издирвани лица по интернет. Обезпечават се вземания и едва тогава се стига до запори. Поне според това, което пише в ДОПК.


 

Общи условия

Активация на акаунт