Отговори
# 150
  • Мнения: 2 292
Танита, най големият проблем на българите е , че си мислят, че социална система и иzт. европейски социалиzъм са еквивалентни. Не можеш да си представиш колко социални са (и по социално устроени бяха ) държавите в zападна Европа като Франция, Германия, Австрия ...
А zа комунягите репликата ... имах в предвид, че по рано имаше някакви граници и не можеше простотията да се раzвихри чак дотолкова, както в настоящата чалгаджийска република.

# 151
  • Мнения: 2 759
                    А какво да направя аз, за да принудя работодателя си да ми ги внася? Той твърди, че всичко ми е внесено, но в Инет справката се вижда, че имам неплатен месец. От счетоводството ни твърдят, че вината е в НАП. Но мен не ме интересува чия е вината, месеца си седи неплатен. Какво да направя?

# 152
  • Мнения: 589
                    А какво да направя аз, за да принудя работодателя си да ми ги внася? Той твърди, че всичко ми е внесено, но в Инет справката се вижда, че имам неплатен месец. От счетоводството ни твърдят, че вината е в НАП. Но мен не ме интересува чия е вината, месеца си седи неплатен. Какво да направя?
Брой се в групата на онези,"дето не плащат,а искат да ползват"Simple Smile) Така една дама тук бе определила ВСИЧКИ длъжници...

# 153
  • Мнения: 2 759
Брой се в групата на онези,"дето не плащат,а искат да ползват"Simple Smile) Така една дама тук бе определила ВСИЧКИ длъжници...
                 Тц, не ми беше това въпроса, нито съм такава, щото досега всичките им пропуски съм ги компенсирала и всъщност за доста месеци съм платила двойно. Примерно само за тази година съм се осигурила сама за януари, февруари и март, като за същите месеци ме е осигурила и фирмата (като пак от мен е взела паричките, де). И за миналата година имам доста такива, но вече почна да ми писва.
                 Та въпросът ми беше, аз ли трябва да направя нещо, или фирмата е длъжна да следи дали всичко е изрядно платено и оправено. Не просто да преведат парите и дотам.

# 154
  • Мнения: 589
Проблемът на давещите се е в ръцете на самите давещи се... Laughing
  Преди две години и аз хукнах да оправям стари задължения(които по тогавашните правила е трябвало да ми внася осигурения ми съпруг),уж ги оправяха там в НОИ,после излязоха още някакви месеци за след развода-платих ги лично в един клон на СИБанк,година след това още си висях задължена за същият пероид...Ходих,питах същата дама в НОИ,вносните бележки показвах,оная вика-не бери грижа,оправено е...ама до ден днешен в справката по интернет си излизам задължена за онзи период...Сега трябвало да се осигурявам сама-е,нЕма пък!!!

# 155
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
В НОИ не излизат плащанията не само на здравнити осигуровки,но и трудовите-така ,че рекет няма да позволя да ми правят на семейството! NaughtyЕдинственото ,което ще плащам на държавата е данък сграда и данък на колата-на този етап.

# 156
  • Мнения: 2 759
                     Много мило, значи само аз съм достатъчно тъпичка, като видя, че не излизат навреме да ходя да внеса по още един път.  hahaha Хвала ми.

# 157
  • Мнения: 589
И тук излиза въпроса-никой ли не ти казва: абе,джанъм,туй,дет искаш пак да го плащаш вече е платено...?!?! Ей това отговаря на въпроса за смисъла на здравните осигуровки-смисъла е да се събират парички,безотчетни парички,ямичката да се пълни,пък ...

# 158
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
И тук излиза въпроса-никой ли не ти казва: абе,джанъм,туй,дет искаш пак да го плащаш вече е платено...?!?! Ей това отговаря на въпроса за смисъла на здравните осигуровки-смисъла е да се събират парички,безотчетни парички,ямичката да се пълни,пък ...
Така се появяват новобогаташите......... Laughing,пък после държавната хазна - hahahaпразна,големи овце сме българите,нямаме грам достойнство,ние позволяваме държавната мафия да прави с нас каквото си пожелае-осигуровки за въздуха ще плащаме в скоро време! Twisted Evil

# 159
  • София
  • Мнения: 4 423
Не съм чела цялата тема, но един лев няма да видят от мен, нито ще имат начин да ми слагат запор!!! Naughty

# 160
  • Мнения: 335
Лошото е, че не правим нищо заедно преди да се гласуват безумията и да се превръщат в закони.
Когато нещо се узакони, да кажеш "Няма да плащам" звучи съвсем различно.
Не е същото, като да се вдигнат десетки хиляди пред парламента, когато 15 човека вътре (но пък със 150 гласа) приемат, например,  да криминализират неплащането на 20 лева глоба от някой човечец.
А това го направиха. Емблематично е.
Всеки, който не е платил 20 лв. за нещо си на "системата" да може да бъде съден и осъден като престъпник. А не като някой, който е задигнал 20 милиона от хазната. Такъв осъден няма.

Така е с всичко останало.
Траем си, когато трябва да не мълчим. А после се чудим как да се спасяваме поединично.
Щото поединично ще им отваряме къщите си на хайките от бирници с полицейска охрана, дето вече били тръгнали по домовете на хората, дължащи ДО 5000 лв. на държавата, за да описват и конфискуват имущестово им.

По-лесно е да не допуснеш някой да ти стъпи на врата, отколкото да го махаш оттам.
Едното е еволюция.
Второто - революция.
Революциите не са хубаво нещо, макар че, понякога се налагат.
Българинът не си пада по революции.

Но, като не може да воюва, за да печели права, поне да можеше да не дава "без бой" това, което вече е имал.

# 161
  • Мнения: 589
Холограма,направи нова партия,веднага ставам член... Joy
  Не,че е смешно това,което казваш,абсолютно си права...Ама много често проектите за промените в закона не се оповестяват навреме на обикновените хора,те го разбират в повечето случаи постфактум...

# 162
  • Мнения: 335
Холограма, направи нова партия, веднага ставам член... Joy

Ми нали това казах - не понасям партии.
Партийното "мислене" е цветно, а цветното е условнен рефлекс, а не мислене (като с лампичките при кучето на Павлов, сещаш ли се?).

Виж, за обществена организация, по-бива да се мисли  Wink.
(Щото сегашните такива, са си партийни)

# 163
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
Не съм в България от януари тази година, но преди да дойда тук съм се сблъсквала със здравната каса. Мисля обаче , че много често не правим разлика между здравна каса и личен лекар. Имала съм проблеми с личния си лекар, точно по отношение на направленията, но отидох и до здравната каса- от там ми казаха че не могат да ми откажат направление и ми поискаха касов бон от личния лекар /колко от нас си искат касов бон там/. Е върнах се и си поисках касовия бон и лекарката полудя,даде ми ,но няма да повтарям какво чуха ушите ми. Подадох си жалбата в здравна каса и я смених след това. Попаднах на страхотен екип, който само мога да похваля, не се е случвало да ми откажат нещо, винаги са налице, когато има начин търсят лечение което се поема от здравната каса,наистина перфектни. Е преместих там и родителите ми, очаровани са и те.
По отношение на социалната държава- държави от този тип има, но наистина всички си плащат и вноските им са големи. Живея в наи-социалната държава в момента, но тук на границата още ти искат здравна осигуровка, а които живеят тук плащат наистина много.
Ако работодател не тие внесъл осигуровките или ги е внесъл но не излизат в системата- това че са внесени не означава че ще излязат, по спомени- подава се и уведомително писмо. Ако не ти ги е внесъл /обаче не е пропуснал да ти ги удържи от РЗ/, моя съвет е да отидеш или в НАП или Бюрото по труда- говори с юристите им.Те ще ти кажат какво да направиш.

# 164
  • Мнения: 90
Накратко:дължа здравни осигуровки от 2000г,имам акт за надчет за това и този месец получих от НАП постановление за запор върху заплатата ми.В момента съм в майчинство и получавам 180 лв.Работя във фирма,която е ЕТ.Естествено и във фирмата получават известието за запор.Блокирана е банковата сметка на цялата фирма.Тъй като управителя почина и в момента се прави пререгистрация на фирмата,а сметка е блокирана-шефа ми вика в 7 дневен срок си внеси задълженията,защото след майчинството ще изхвърчиш от раб.си място.
Внесох си дължимата  цяла сума(лихвата е 14 процента,незнам за банка с такава годишна лихва Shocked)зная че под социалния минимум не може да ме оставят без пари -колкото процента да ми удържат де,след като си платих -махнаха веднага запора.
В момента при справка в НОИ все още ми стоят старите задължения-обадих се в НАП да попитам защо след като съм си платила пак се водя че дължа пари за здравни осигуровки в НОИ #Crazy
отговора беше -ами не са осчетоводени #Crazy
Искам да попитам по-запознатите от вас как се процедира в такъв случай?Жалба срещу служителя ли да подам? newsm78
П.С. Моля модераторите за извиняние ако темата се повтаря ....
Забелязах от разговори с приятели,че доста от тях са получили запори точно от НАП във връзка със здарвните осигуровки....
Интересно ми е на хората ,които не работят(нямат тр.договор) нямат движимо и недвижимо имущество и имащи да плащат стари здр.осигуровки какво ще им вземат и как?Естествено те ще си получат известията от Агенцията за вземанията......
Само да запитам авторката на темата не разбрах Вие попълвала ли сте някога декларация за разсрочване на Дължимите от вас здравни задължения или получавала ли сте известие по някакъв начин от Агенция по Държавни вземания защото само тя може да наложи запор на заплатата Ви.
Предварително благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт