Отговори
# 180
може ли да се направи някакво обощение по темата, защото честно казано , според мен се преплетоха няколко теми.

бих искала да уточня следното - тече ли давностен срок върху сумите от 2000г, и тези писма, които предполагам всички са получили по пощата/без обратна разписка/ спират ли този срок?

ако живея в чужбина и родителите ми не приемат никакви там актове, или писма за дължими суми, но имам имот на мое име, който е в съсобственост със съпруга ми/чужд поданик/ - какви са разпоредбите тогава - ще изложат ли имота ни на търг?

подала съм молба за отказ от услугите на НОИ/личен лекар/ миналата година август, но досега нямам никакъв отговор - сега погледнах, водят ми се задължения, къде да отида и да се разправям?
и дали да ходя?

и в крайна сметка бих искала да уточня процедурата по тези вземания- не е ли следната:
акт, който може да се обжалва, даване на срок за доброволно изпълнение, и едва тогава се взима имущество?

много благодаря на всеки включил се Hug

# 181
  • Мнения: 34
Записвам се да следя темата!

# 182
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
денислава- само 1 път разсрочих задълженията си през 2004,а през 2005 вече ми съставиха акта за начет.
гост- брат ми от 2002 живее и работи във Франция и забравих коя година беше но получих по пощата известие-писмо от НОИ ,в което го уведомяваха  за задълженията му и пишеше че с това писмо спира да тече давността им.Няма движимо и недвижимо имущество в БГ,но дали биха могли чрез изпълнителен лист да го спрат да напуска БГ? newsm78
Относно запора ми-мислех да обжалвам(7 дневен е срока за обжалване)-още повече че съм в майчинство и под социалния минимум не могат да ме оставят....но от друга страна чрез запора ми блокирам пререгистрацията и цялата работа на фирмата ,към която съм...

# 183
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Отговорите на всички са НЕ,защото системата ни не работи или по точно работи в полза на държавата(тоест държавната мафия)Българските медици в Либия са в затвора толкова години и съответно се водят световно известните дела срещу тях и въпреки всичко НОИ,изпрати писма по родните домове на всеки от тях ,че са длъжници на държавата и съответните наказания-има ли смисъл повече въпроси да се задават отностно тази институция? ooooh!Докато ние гражданите си траем ,ще си плащаме за мълчанието! Peace

# 184
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
момичета малко ще отклоня темата -но искам да ви разсмея какво ми се случи вчера
леко настинала ,отивам до близката ми аптека за 1 блистер парацетамол и продавачката ми дава 1 кутия(опаковка де).Викам й искам 1 блистер,тя -имало нова наредба за лекарствата и производителят не можел да гарантира за лекарството ако опаковката не е цяла....
спорихме малко -и накрая викам дайте ми целия стек/кашон парацетамол ще ги купя всичките тогава
жената ме погледна малко учудено и започна да ги брои....
набирам по джиесем-а една приятелка журналистка (радио журналист е,но продавачката не разбра де) и пред всички в аптеката говоря, и викам имам идея за едно репортажче да направиш-да обиколим аптеките и да видим как работят,и т.н. -оплаквам се за ситуацията в момента де и най-накрая ми дадоха 1 блистер парацетамол Mr. Green
мафия ,само измислят начини да ни вземат парите....
Знам,че във Франция може да си купиш лекарства насипно,блистер
а не да те рекетират #2gunfire

# 185
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е, ще се сетите вие......,но да не бъде един ден късно? Laughing

# 186
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
момичета малко ще отклоня темата -но искам да ви разсмея какво ми се случи вчера
леко настинала ,отивам до близката ми аптека за 1 блистер парацетамол и продавачката ми дава 1 кутия(опаковка де).Викам й искам 1 блистер,тя -имало нова наредба за лекарствата и производителят не можел да гарантира за лекарството ако опаковката не е цяла....
спорихме малко -и накрая викам дайте ми целия стек/кашон парацетамол ще ги купя всичките тогава
жената ме погледна малко учудено и започна да ги брои....
набирам по джиесем-а една приятелка журналистка (радио журналист е,но продавачката не разбра де) и пред всички в аптеката говоря, и викам имам идея за едно репортажче да направиш-да обиколим аптеките и да видим как работят,и т.н. -оплаквам се за ситуацията в момента де и най-накрая ми дадоха 1 блистер парацетамол Mr. Green
мафия ,само измислят начини да ни вземат парите....
Знам,че във Франция може да си купиш лекарства насипно,блистер
а не да те рекетират #2gunfire
темата по въпроса Peace

Общи условия

Активация на акаунт