За колко дни отшумява болест без антибиотик

  • 5 337
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 397
До сега всички по-сериозни болести на дъщеря ми са лекувани с АБ  Sad  През последния месец изпи 3 поредни и след това 1 месец чистихме гъбички по гърлото и дупето. Тъкмо се изчистиха, 1 седмица ходи на ясла и хоп отново болна  Cry Този път обаче съм се запънала като магаре на мост за АБ. Като знам с какви мъки махнах кандидата  Sick  Cry Картинката и следната: вс започна със сополи - силна течна и бистра хрема, от която и се израни нослето от всякъде, след това температура. Ходихме при личната червено гърло, за което изписа Ефизол и леко зачервено ушенце за него даде Гаразон по 2 капки и в двете уши. До тук добре обаче още същия ден сополите станаха гъсти с жълтозелен цвят, което е лошо защото говори за някаква бактериална инфекция  #Cussing out Аз купих AD Liqid for kids и Цитросепт и ги редувам - сутрин и вечер по 5 мл. Ликуида, а след обяд цитросепта, отделно пие много чай с лайка и мед. За нослето докато беше течна капвах сок от лук разреден с преварена вода, но сега като станаха гъсти се принудих да слагам капки за да може да спи. Отделно от вчера слагам сутрин и вечер Бактробан маз.  Температурата си се повишава до 39 градуса в обичайните часове - на обяд, късния следобяд и вечер. Давам температуропонижаващо само в краен случай, когато мине над 38.6. Обаче това което ме притеснява е, че вече 3 -ти ден положението няма никакво подобрение, забравих да кажа че мажа и гърлото с Гранофурин 2 пъти дневно, но започна да се напъва да повръща - (явно много й е гадно) Кога да очаквам подобрение или поне да разреди вдигането на Т. Диша доста тежко и постоянно от днес казва че я боли коремчето (почти нищо не яде)  Cry Дали има смисъл да чакам още или да хувам към личната, да дава гадните АБ-ци  Cry

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 09:19 от radda

# 1
  • Мнения: 315
Не чакай не е шега да експериментираме с децата и здравето им ,най добре се консултирай с педиатър.Успех.

# 2
  • Мнения: 43
Рада, според мен трябва да отидете на лекар, но е хубаво да пуснете изследвания. Възможно е да имате някоя бактерия, която не е лекувана правилно, и тя да ви създава проблеми.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
много добре те разбирам, че напоследък и ние доста АБ изгълтахме- мойте деца обаче нито веднъж не са успяли да се "спасят". Дано имуностимулантите помогнат.

# 4
  • Мнения: 3 456
Radda, отивайте на лекар и настоявайте за ПКК и гърлен секрет ( помоли за директна антибиограма ). Не виждам смисъл да чакате повече. И в най-смелите си постъпки не бих чакала повече от три дни и то  само, ако  имам съмнения за вирусна инфекция, каквато ми се струва, че вие нямате...

# 5
  • Мнения: 377
И според мен да се обърнеш към педиатър ,може да стане сериозно(дано не става де).Ако не искаш да взема антибиотици ,защо не я заведеш при хомеопат?Аз съм за , това е лично мнение!Дано бързо се оправите и без проблеми тоя път!

# 6
  • Мнения: 3 116
Задължително е да ви види педиатър.

И аз така се бях запънала веднъж, седем дни с 2 пика на ден от температура 39-40 градуса. Педиатрите и те се запънаха и накрая направихме отит и пихме антибиотик 8 дни, вместо като се пиеше този максимум 4 Sad

# 7
  • Мнения: 1 426
Значи вирусна инфекция изобщо не се повлиява от антибиотик! Но ако е бактериална - антибиотиците помагат наистина. Просто задължително отивай на лекар и искай посявка!

# 8
  • Мнения: 417
Посоката в която си тръгнала е много добра, но организма на детето досега е объркван от лекарства и собствените му съпротивителни сили са слаби.
 Аз направих това преди две години т.е отказах всякакви лекарства и от тогава децата ми не пили никакви. Ходихме няколко месеца при класически хомеопат. Сега многа рядко се налага при заболяване да им се помогне с някое хомеопатично лекаство. Всичко традиционно /хреми, кашлици, температури, конюктивит/ си идват и си отват без да им давам нищо. За мен е по-важно не как кашля детето, а какво е общото му състояние. С времето се научаваш какво да гледаш. Не ползвам и имуностимулатори и витамини. Не е вярно, че бактериалната инфекция минава само с антибиотик. Здрав организим е напълно способен да се справи с бактериална инфекция сам. Аз много внимавам с храната, която ядат по-принцип, но ставам два пъти по-внимателна когато са болни. Мисля, че повечето лекарства /сиропи, капки/ се дават от страх да не стане по-лошо т.е детето да не направи бронхит, пневмония и много майки не са склонни да изчакат и да дадат шанс на организма да се ориентира и справи сам. Пожелавам ти успех в това трудно начинание. Ако успееш да излезеш от клопката на лекарствата много притеснения ще изчезнат.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Не мога да повярвам, че си играеш със здравето на детето си!   Whistling Съжалявам, че го казвам, но за мен това е недопустимо  Naughty . АБ съвсем не е най- голямото зло на света. На фона на това какви усложнения могат да настъпят от нелекувана бактериална инфекция, АБ е наистина нищо... #Crazy

 И ако може да ме светнете  как се оправя организмът сам от бактериална инфекция?! Как ще пребори организмът вирусната пневмония, преминала в бактериална, протичаща с много усложнения?! Просто като пример давам това, което се случи с моето дете  Peace

И моята дъщеря буквално е натровена с АБ. За две години е пила сигурно 10 пъти АБ. Плюс тях има и 3 АБ, слагани венозно... Наистина не искам повече да я тъпча с тях. Но... когато отново се наложи, пак ще дам.

# 10
  • Мнения: 397
Не ни се размина и този път  Cry Гърлото съм успяла да оправя с всички илачи, но ухото е мн червено и явно то е причината за Т. Изписа ни Цефзил и препоръка никаква ясла.  Cry Изпадам в дълбока депресия явно излизане от омагьосания кръг няма  Cry Мисля да я водя на Сандански за10-тина дена и след това хомеопат.

# 11
  • Мнения: 397
Тя е изпила 9 от октомври до сега  Shocked Имам чувството че така са и изчистили имунитета, че по-силен вятър да я духне и не се разминава никога със сополи или кашлица - винаги картинката е пълна  Close

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Изпийте си АБ- то. После започни курсове за подсилване на имунитета. AD Liqid for kids много го хвалят  Thinking Дано се повлияе детето от него  Praynig
След пневмонията ,лекуващата от болницата ни изписа Женоверин + Есберитокс + Осцилококцинум по схема. Да чукам на дърво, вече два месеца не е пила АБ  Praynig Че то си е направо рекорд за моята  Tired Миналата седмица се разсополиви, разкашля, Т вдигна и отново бях примряла. Слава Богу, разминаха се нещата много бързо. Започвам да смятам, че тази схема действа при моето дете. Да не казвам голяма дума, пу- пу...
А Женоверин се дава точно след лечение с АБ, освен за имуностимулатор  Peace

# 13
  • Мнения: 417
Не мога да повярвам, че си играеш със здравето на детето си!   Whistling
Тази "игра" доведе до следното. Двете ми деца не са пили никакви антибиотици, сиропи за кашлица, капки за нос, температуропонижаващи и др. Боледуват не по-често или не по-рядко от другите деца около нас. Не са правили пневмонии, бронхити и отити от моето "безхаберие". Рядко боледуват повече от три -четири дни. Последно прекараха бактериален конюктивит потвърден от очен лекар от който се заразих и аз. Оправихме се с промивки с билката "очанка". Е продължи малко по-дълго и е доста неприятно, но мина без лекарства. Така наречената "игра" исисква да повярваш в природата и факта, че човек е създаден здрав /в повечето случаи/ и някои прости правила му помагат да остане такъв. Трябва също да повярваш в инстинктите си повече отколкото на титли и авторитетни лекарски мнения.  Успех в тази "игра", независимо кой какви правила е възприел.  

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Остави ти таз песен любовна...
Просто те попитах- как според теб ще се пребори детският организъм с пневмонията? Докторите в болницата в чудо се видяха, ти ще ми говориш за силата на природата...
радвам се, че имаш късмета децата ти да не боледуват  Peace Защото през живота си съм гледала болни деца толкова, че да стигнат за три живота  Confused Толкова.

# 15
  • Мнения: 417
И моите боледуват, ходят на градина и там е неизбежно. Ти вярваш на лекарите, а аз в природата и в това, че човешкия вид е приспособен много добре за този живот. За теб антибиотика, не е нещо толкова лошо, аз бих търсила абсолютно всякаква алтернатива, за да го избегна /и не само него/ Толкова.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Да го кажем друго яче- по стечение на обстоятелствата съм се убедила, че природата си прави гаври с нас... И ни сервира такива неприятни изненади, че АБ е като цвете пред всичко по- лошо, което може да ни предложи природата  Stop
Не искам да задълбавам  Naughty Но все пак ми е интересно- как би избегнала една химиотерапия, например? Да не дава Господ никой да се изправя пред подобна алтернатива  Praynig Praynig Praynig , но все пак ми е чудно...

# 17
  • Мнения: 2 761
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!

# 18
  • Мнения: 47 970
значи синът ми беше 10 дена в болница с вирусна инфекция- без лечение, но сега е със сополи, които са със стрептококи и пие АБ, мисля че понякога прекалявате с анти-Аб и анти-КС пропагандата, всеки сам си решава дали да ги дава, дали да дава хомеопатия или изобщо нищо
ако АБ се дава след антибиограма и се използва правилно, не виждам защо да не се дава
за имунитета- понякога изпадаме в такв"срив", аз например получавам херпеси когато ми падне имунитета, други хора- друго, настинки и т н

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!

Ха, мерси  TiredМного мило! Ма не ти се връзвам...

# 20
  • Мнения: 3 116
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!

Омега, по принцип избягвам да се намесвам, но това изказване е много грубо  Naughty

# 21
  • Мнения: 417
От хремите и кашлиците скочи на химиотерапията.  "Как" би могла да бъде избегната незнам и дано не научавам. Тук говорим за нормални заболявания в детска възраст. Преди две години когато детето ми пиеше трети пореден антибиотик тук във форума получих съвет, че има и друг начин. Благодаря на жена на с ник Aia, която сега не срещам да пише. Постигнах сегашното състояние с много усилия и истинска "борба" с околните.  Дъщеря ми е с диабет тип 1  от три години. На децата ми не им липсват антибиотиците и имуностимулаторите, а  на мен посещенията в аптеките /където ходя само когато взимам инсулин и спирт/.

# 22
  • Мнения: 3 456
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!
Това ми прозвуча много, много гадно. Може би , защото и аз съм майка на дете, изпило половината АБ на света и вече само това ми се върти в главата...

# 23
  • Мнения: 1 802
Със АБ за една седмица, без АБ за 7 дни  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 732
Ами добре тук почти всички я посъветвахте да дава антибиотик  Tired.Температура 38,5-39 градуса е вирус  а не бактерия .До четири дена се изчаква с температурата -обаче ако поддържа 37,5 вече преминава към бактериална инфекцията и тогава е страшното и неизбежно се пие АБ.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не за всяка бактериална инфекция е необходим антибиотик, зависи от бактерията  Naughty
Моите и двете в момента са на антибиотик- Сумамед и Оспамокс, защото реших да ги заведа на лекар... Заведа ли ги- антибиотикът ни е сигурен Tired Ако имах възможност да стоя вкъщи да си ги гледам и да лекувам аз- нямаше да е така Confused

# 26
  • Мнения: 4 392
Съгласна съм със zazi !   Peace

# 27
  • Мнения: 3 116
Ами добре тук почти всички я посъветвахте да дава антибиотик  Tired.Температура 38,5-39 градуса е вирус  а не бактерия .До четири дена се изчаква с температурата -обаче ако поддържа 37,5 вече преминава към бактериална инфекцията и тогава е страшното и неизбежно се пие АБ.

Пак ще кажа, бяхме една седмица с температура 39-40 градуса, педиатрите чакаха и не даваха антибиотик, накрая пак стигнахме до него заради отит на двете ушички. Дори и да е вирусна инфекция, ако доведе до усложнения, пак се прави лечение с антибиотик.
Аз също не съм привърженик на антибиотиците, но за съжаление понякога се налага да се вземат за да се избегнат тежки последствия (в нашият случай перфорация на тъпанче) Sad

# 28
  • Мнения: 47 970
добре де, как пък определяте дали е вирус или бактерия толкова лесно?
ние имахме вирус, всички проби бяха отрицателни и не пихме АБ, но сега имаме бактерия и пием АБ след антибиограма
и в двата случая нямахме температура
и аз мисля че лесно скачате срещу АБ
ако се ползват правилно, мисля че са полезни!

# 29
  • Мнения: 341
Ами добре тук почти всички я посъветвахте да дава антибиотик  Tired.Температура 38,5-39 градуса е вирус  а не бактерия .До четири дена се изчаква с температурата -обаче ако поддържа 37,5 вече преминава към бактериална инфекцията и тогава е страшното и неизбежно се пие АБ.

Пак ще кажа, бяхме една седмица с температура 39-40 градуса, педиатрите чакаха и не даваха антибиотик, накрая пак стигнахме до него заради отит на двете ушички. Дори и да е вирусна инфекция, ако доведе до усложнения, пак се прави лечение с антибиотик.
Аз също не съм привърженик на антибиотиците, но за съжаление понякога се налага да се вземат за да се избегнат тежки последствия (в нашият случай перфорация на тъпанче) Sad

Така е, не винаги организма може да се пребори сам. Всъщност за това причините са много, като започнем от ваксините и завършим с липсата на всякаква здравна култура, което пък от своя страна дължим на лекарското съсловие. От една страна притеснените майки не се осланят на интуицията си и тичат за най-малкия проблем при доктор, за да го лекува (ами само си помислете - оставяте ли възможност на детския организъм да се научи да се справя сам, да си изгради собствен имунитет?!!).. От друга - българските лекари са тези, които ограничават информацията и гледат да напълнят рецептата с купища лекарсва, без да ги е еня, че проблемите могат да се разрешат и без толкова сериозна намеса.

И аз съм съгласна със Зази, защото точно като нея съм минала по този път. След много ходене по мъките открих, че има и друг начини, та по този повод изчетох и научих много важни неща за здравето и възможностите на човешкия организъм. Дъщеря ми се роди недоносена, после ваксините и докараха допълнителни проблеми.. и се налагаше да пие продължително антибиотици, в крайна сметка без особен успех.. Но сега вече е едно здраво дете без особени проблеми, макар в началото на лечението с хомеопатия да боледуваше  както и преди. Но не е пила антибиотик дори за пневмонията, която изкара по времето, когато започна с това лечение.
Сега боледува 2-3 пъти в годината от някой по-агресивен вирус, изкарва болестите на крак.. и се налага да се намесвам само, ако организмът и не може да се справи сам.

# 30
  • Мнения: 3 116
Правим ПКК, урини ако се наложи, други кръвни изследвания, посявки. Тогава антибиотик.

Поне при нас са се разграничавали вирусните от бактериалните инфекции според стойностите на СУЕ, левкоцити, тромбоцити от ПКК и посявките. Не знам дали е правило   newsm78

# 31
  • Мнения: 1 753
Рада, отговорът но твоите търсение е - ХОМЕОПАТИЯ!!!  Peace

# 32
  • Мнения: 1 753
От хремите и кашлиците скочи на химиотерапията.  "Как" би могла да бъде избегната незнам и дано не научавам. Тук говорим за нормални заболявания в детска възраст. Преди две години когато детето ми пиеше трети пореден антибиотик тук във форума получих съвет, че има и друг начин. Благодаря на жена на с ник Aia, която сега не срещам да пише. Постигнах сегашното състояние с много усилия и истинска "борба" с околните.  Дъщеря ми е с диабет тип 1  от три години. На децата ми не им липсват антибиотиците и имуностимулаторите, а  на мен посещенията в аптеките /където ходя само когато взимам инсулин и спирт/.

Aja беше първата която ми даде някакви сигнали в тази посока - наистина страхотен човек!  Peace Имам й КЮ-то, ако искаш мога да ти го дам да си пишете  Simple Smile

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!
Сега го виждам това изказване  Shocked От елементарна етичност поне този път трябваше да си затраеш! Sick

# 34
  • Мнения: 417
[
Aja беше първата която ми даде някакви сигнали в тази посока - наистина страхотен човек!  Peace Имам й КЮ-то, ако искаш мога да ти го дам да си пишете  Simple Smile
С удоволствие ако ми го пратиш на лични бих и благодарила.

# 35
  • Мнения: 3 146
Тази "игра" доведе до следното. Двете ми деца не са пили никакви антибиотици, сиропи за кашлица, капки за нос, температуропонижаващи и др. Боледуват не по-често или не по-рядко от другите деца около нас. Не са правили пневмонии, бронхити и отити от моето "безхаберие". Рядко боледуват повече от три -четири дни. Последно прекараха бактериален конюктивит потвърден от очен лекар от който се заразих и аз. Оправихме се с промивки с билката "очанка". Е продължи малко по-дълго и е доста неприятно, но мина без лекарства. Така наречената "игра" исисква да повярваш в природата и факта, че човек е създаден здрав /в повечето случаи/ и някои прости правила му помагат да остане такъв. Трябва също да повярваш в инстинктите си повече отколкото на титли и авторитетни лекарски мнения.  Успех в тази "игра", независимо кой какви правила е възприел.  

Е то по тази логика, първобитните хора и хората в античността трябва да не са са умирали от болести, а само от естествена смърт...

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Тарталета,кой каквото търси-това полу4ава!Само болести ти се въртят в главата,внимавай с това.Толкова и от мен!
Сега го виждам това изказване  Shocked От елементарна етичност поне този път трябваше да си затраеш! Sick

Няма значение. Аз в чест на това изказване си промених профила  Crazy

# 37
  • Мнения: 2 556
Аз също се въздържам да давам АБ на децата, но това си е на моя отговорност. Досега съм избегнала поне 10 - 12 пъти даване на изписан антибиотик. Давам задължително при случаи, за които съм сигурна, че няма как иначе - например скарлатина, гнойна ангина. Факт е, че се оправят без антибиотик, но пак казвам, това си е мое усещане, аз просто чувствам детето кога е за антибиотик и кога не. Специално малката е алергична и не знам как ще преживея да пие антибиотик, защото дори брат й, който няма алергии, изреагира на Зината...

# 38
  • Мнения: 3 146
Да го кажем друго яче- по стечение на обстоятелствата съм се убедила, че природата си прави гаври с нас... И ни сервира такива неприятни изненади, че АБ е като цвете пред всичко по- лошо, което може да ни предложи природата  Stop
Не искам да задълбавам  Naughty Но все пак ми е интересно- как би избегнала една химиотерапия, например? Да не дава Господ никой да се изправя пред подобна алтернатива  Praynig Praynig Praynig , но все пак ми е чудно...
Напълно подкрепям Тарталета! И най-сериозно - само на Бог може да се уповава човек напълно.
А за изказването на Омега думи нямам Shocked, а тя, явно, няма срам да го казва точно на Тарталета.

# 39
  • Мнения: 201
От седем месеца ходим с децата на хомеопат. Разболявали са се 3-4 пъти през този период и прекарват леко и бързо вирусите. На втория или третия ден са вече добре, стигало се е само до хрема и зачервено гърло. Изключение само прави последният вирус, който лепна малката, но хомеопатът ни го нямаше и нямах връзка с него. Изкара го за седмица, гърлото беше силно възпалено, личната изписа антибиотик, ако вдигне температура, но тя така и не вдигна. Не съм давала антибиотици  отдавна, лекуваме се с хомеопатия и се чувстваме много добре! Няма да съжалявате, ако го направите и вие, майки! Но си изберете много добър хомеопат!  Peace

# 40
  • Мнения: 1 737
И тук да се повторя - изписвани са ни антибиотици, боледували сме от сериозни неща, винаги ни е излекувала хомеопатията - много по-бързо и ефективно.
 Peace
Например бронхиолит - 2 дни...

Общи условия

Активация на акаунт