Бухтички "Надуващи се топчета"

  • 2 755
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Реших да споделя една рецепта за бухтички, особено интересни за  злояди деца.
1 яйце,
1 чаена чаша настъргано сирене,
1 чаена чаша кисело мляко разбъркано с 1 лъжичка сода
и брашно за средно твърдо тесто.
От продуктите се замесва тесто. От него се точат две кори. Поставят се една върху друга и с чаша се режат кръгчета. Пържат се в горещо олио. Могат де се консумират с мед, сладко, мармалад. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Интересна рецепта, а и бърза изглежда - ще пробвам утре за закуска  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 906
Реших да споделя една рецепта за бухтички, особено интересни за  злояди деца.
1 яйце,
1 чаена чаша настъргано сирене,
1 чаена чаша кисело мляко разбъркано с 1 лъжичка сода
и брашно за средно твърдо тесто.
От продуктите се замесва тесто. От него се точат две кори. Поставят се една върху друга и с чаша се режат кръгчета. Пържат се в горещо олио. Могат де се консумират с мед, сладко, мармалад. Grinning

Слепват ли се с нещо корите помежду си?

# 3
  • Мнения: 663
Ще пробвам ,тази рицепта

# 4
  • София
  • Мнения: 4 588
Ще пробвам и аз. Peace Доста лесна изглежда рецептата, предполагам и вкусна. Simple Smile

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Реших да споделя една рецепта за бухтички, особено интересни за  злояди деца.
1 яйце,
1 чаена чаша настъргано сирене,
1 чаена чаша кисело мляко разбъркано с 1 лъжичка сода
и брашно за средно твърдо тесто.
От продуктите се замесва тесто. От него се точат две кори. Поставят се една върху друга и с чаша се режат кръгчета. Пържат се в горещо олио. Могат де се консумират с мед, сладко, мармалад. Grinning

Слепват ли се с нещо корите помежду си?

И аз искам да питам същото  Simple Smile Вече си копирах рецептата и мисля в събота да я направя. Мерси!

# 6
  • Мнения: 187
Реших да споделя една рецепта за бухтички, особено интересни за  злояди деца.
1 яйце,
1 чаена чаша настъргано сирене,
1 чаена чаша кисело мляко разбъркано с 1 лъжичка сода
и брашно за средно твърдо тесто.
От продуктите се замесва тесто. От него се точат две кори. Поставят се една върху друга и с чаша се режат кръгчета. Пържат се в горещо олио. Могат де се консумират с мед, сладко, мармалад. Grinning

Слепват ли се с нещо корите помежду си?

И аз искам да питам същото  Simple Smile Вече си копирах рецептата и мисля в събота да я направя. Мерси!
Не, момичета, не се слепват с нищо корите. Просто се поставят една върху друга, а чашката за рязане не бива  да е с много тънки ръбове.

# 7
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
И аз ще ги пробвам

# 8
  • Мнения: 1 271
чашата кафена или чаена???
хубава и лесна рецепта  smile3501

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Сега пък се сетих друго да питам  Embarassed Защо корите се слагат една върху друга  newsm78 и не се ли слепват докато се режат с чашата  Embarassed newsm78

# 10
  • Мнения: 187
Сега пък се сетих друго да питам  Embarassed Защо корите се слагат една върху друга  newsm78 и не се ли слепват докато се режат с чашата  Embarassed newsm78
Чаена или стъклена чаша използвам.Впрочем, ако имате къдраво ножче-резец, може и с него да се реже - на квадрати или ромбчета.  При  разточване, корите са с равмомерна дебелина около 5 мм.,    като се сложат една върху друга по-добре се изпържват и тестото бухва. Laughing Не се залепят. . Докато се режат само краищата леко прилепват един към друг, за да се образува "надуто топченце" при пържене.  Grinning

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Мерси за бързия отговор  Hug Ще пиша как са станали после  Peace

# 12
  • Мнения: 422
Със същото тесто правя много вкусни сиренки, правя топчета, редя в тава, във всяко топче правя дупка с пръст и слагам парченце масло, мас, маргарин, каквото имам.След като се изпекат поръсвам с вода и задушавам с кърпа.Много мекички стават.
Ще си допиша в моята рецепта , че може да се пържат и ще пробвам.

# 13
  • Мнения: 1 698
Със същото тесто правя много вкусни сиренки, правя топчета, редя в тава, във всяко топче правя дупка с пръст и слагам парченце масло, мас, маргарин, каквото имам.След като се изпекат поръсвам с вода и задушавам с кърпа.Много мекички стават.
Ще си допиша в моята рецепта , че може да се пържат и ще пробвам.
А кога се слага сиренето?

ААА прочетох, мерси за рецептата, ще ги пробвам и по двата начина.

# 14
  • Мнения: 1 906
Аз ги направих в събота, но явно нещо обърках  newsm78, защото отвътре останаха сурови. Може би мазнината ми не беше достатъчно гореща, знам ли?

Общи условия

Активация на акаунт