Lactobacillus bulgaricus - Интересно!

  • 3 049
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Попаднах на статия, която неможах да изчета цялата, но финалното изречение ми направи голямо впечатление на фона на не дотам добрите изказвания за киселото мляко:

"Всички направени досега изследвания показват, че Lactobacillus bulgaricus е единствената бактерия, която никога не е увреждала човешкия организъм по какъвто и да било начин. "

Ето и линк към цялата статия http://az-jenata.com/display.php?show_article=9&open_article=414

# 1
  • Мнения: 18 542
Самата бактерия да.
Проблемът на киселото мляко всъшност не е бакртерията, а млечният белтък. Изказванията срещу киселото мляко не са свързани изобщо с бактерията Лактобацилус булгарикус.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Цитат на: cheta
Самата бактерия да.
Проблемът на киселото мляко всъшност не е бакртерията, а млечният белтък. Изказванията срещу киселото мляко не са свързани изобщо с бактерията Лактобацилус булгарикус.

Напълно съм съгласна!

# 3
  • Мнения: X
Ами да де, аз затова пускам тема за бактерията, не за млякото по принцип. Просто ме впечати изказването, за сметка на всичко не дотам добро, което се знае за млякото по принцип.

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: pandora
Ами да де, аз затова пускам тема за бактерията, не за млякото по принцип. Просто ме впечати изказването, за сметка на всичко не дотам добро, което се знае за млякото по принцип.

Спор няма ЛБ е най!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт