Балдахинът.

  • 2 963
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Момичета,

за какво служи тоз балдахин, който се слага над леглото и ли е частичен или покрива цялото легълце? newsm78 За красота ли само или има и функционална дейност? аз до скоро бях простив,защото събира прахоляк, но няколко пъти му правя импровизиран балдахин с пелена и ми харесва някак.... обаче незнам защо Mr. Green Rolling Eyes. Споделете, вие имате ли или не, защо? Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
но няколко пъти му правя импровизиран балдахин с пелена и ми харесва някак.... обаче незнам защо Mr. Green Rolling Eyes.

Не знаеш защо ти харесва или не знаеш защо го правиш?

Аз не харесвам балдахините. Обичам отворени пространства.

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Не съм слагала над леглото на детето нищо от раждането му. Не си падам по подбни неща и не мисля, че изплняват някаква функция.

# 3
  • Мнения: 4 447
но няколко пъти му правя импровизиран балдахин с пелена и ми харесва някак.... обаче незнам защо Mr. Green Rolling Eyes.

Не знаеш защо ти харесва или не знаеш защо го правиш?

Аз не харесвам балдахините. Обичам отворени пространства.

По-скоро незнам защо ми харесва. За пръв път му направих "заслон" с пелена, когато беше в столчето за кола на кухненсакат маса и беше вечерта. Сложих му го , за да не му свети толкова и като го видях така вътре смушен и ми хареса.....и после му сложих на леглото, ама му го махнах....

# 4
  • Мнения: 4 546
според мен е за красота. то не и хегиенично, ако не се сменя много често - събира прахоляк само  newsm78

# 5
  • Мнения: 5 362
Моя позната го ползваше лятото против комари и разни други хвърчащи инсекти Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 546
Моя позната го ползваше лятото против комари и разни други хвърчащи инсекти Mr. Green
че то вътре в кошарата  става егати задушното сигурно  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 447
Моя позната го ползваше лятото против комари и разни други хвърчащи инсекти Mr. Green
че то вътре в кошарата  става егати задушното сигурно  Rolling Eyes

ами аз видях на една преносима кошарка - прозрачен от край до край. може би този тип е за това, за навън...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Цитат
като го видях така вътре смушен и ми хареса

За себе си не бих го приела като основателен довод. Знаеш ли колко сладичка би изглеждала моята Габриела, макар и петгодишна, в колибата на кучето ни?
Бих се ръководила повече от съображения за безопасност, хигиена и положителни стимули за бебето. В балдахина не откривам нито едно от тези. Да, вероятно е красиво - като по филмите и списанията, но ми се струва ужасно непрактично, а в дадени случаи - дори опасно.

Що се отнася до насекомите - бих потърсила начин да огранича достъпа им до цялото жилище, а не само до вътрешността на бебешкото легло. Не живеем в тропическа гора все пак.

# 9
  • Мнения: 1 701
Според мен се използва, за да не е толкова директна светлината и за да му е по-закътано на бебешора.
Калина например много обича да се сгуши в единия край на леглото /нейното е без балдахин/ и да си завре муцуната до нещо...  Heart Eyes През деня я слагам да спи в количката и определено й харесва да й е по-тъмничко и уютничко /не, че балдахина затъмнява кой знае колко/...  Grinning

# 10
  • Мнения: 819
Против комари основно.Ние също имаме,но Ани се правеше на булка с него.Ползвала съм го с количката навън срещу комарите в парка.

# 11
  • Мнения: 6 164
Това е нещо, което се е използвало в Средновековието /или там някъде, не съм сигурна/ да се предпазват от мухи и комари, защото не е имало прозорци с мрежи, в днешно време е останало като естетическо допълнение за красота, без особена функция. Ако ти харесва толкова си му сложи, ако го переш често няма да ти събира прах, колко му е едно парче плат да извъртиш в пералнята с чаршафите му.

# 12
  • Мнения: 617
Според мен няма нужда от балдахин. И аз мисля, че е сладко но така въздуха в кошарката на бебо е е като застоял.

# 13
  • Мнения: 568
балдахин=антикомарин, дори се продават с такива картинки как разочаровани и нещастни комари се моткат около легълце с балдахин. През лятото бяхме на едно място с диво комарско нашествие и всички комарици точеха зъби само за бебето, беше зверски нахапано въпреки всички предпазни мерки. Е тогава си мислех за балдахин, но късно Simple Smileнямаше откъде

# 14
  • Мнения: 106
Според мен няма нужда от балдахин. И аз мисля, че е сладко но така въздуха в кошарката на бебо е е като застоял.

Е как ще е задушно, ти какво говориш, това са пълни глупости.Ти за какъв балдахих си мислиш???

Общи условия

Активация на акаунт