Захранване помощ

  • 365
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, знам че за захранването са изписани ужасно много теми и съм изчела повечето, но като че ли пак не мога да се ориентирам какво да правя. моето бебе е на 6 месеца без една седмица и от две седмици се опитвам да му давам пюренца. допреди това беше само на кърма като ядеше на 3 часа, просто не е искал по-често и това си му стана режима. бях решила да започна да го захранвам на 6 месеца, но петия месец беше наддал само 300 гр, защото аз бях на диета заради кожни проблеми. та лекарката както всички български педиатри ме подюри да захранвам веднага. трябва да призная че до момента не може изобщо да говоря за същинско захранване, защото му давам по няколко лъжички пюре на ден, колкото да опита. зеленчуковите не ги ще, а плодовите хапва по десетина лъжички и това е. та въпроса ми е как да го свикна да яде зеленчукови. като въвеждам дадено пюре да давам само него докато бебето започне да го яде или като видя, че не харесва даденото да премина на следващ вкус? и ако се придържам към едно пюре колко време да му го давам? #Crazy ако все пак не ще зеленчукови и започне да яде плодови, които харесва повече по колко да му давам и кога? той яде вече на 4 часа - тоест имаме четири хранения през деня и едно през нощта. благодаря много предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 750
Съвсем нормално е бебко да предпочита плодовите пюрета, защото те са сладки и приличат по вкус на кърмата, която също сладни. Моята бузанка в началото не искаше изобщо зеленчуковите. Сега яде всичко. С времето постепенно свикна и с различните вкусове.
Тактиката ми беше следната:
- не съм я насилвала изобщо. Като не харесва нещо, не й давам, след една седмица пак пробвам. В процеса на растеж вкусът на бебето се променя и е възможно неща, които не е харесвало да започне да харесва, така че не се отказвай от даден плод или зеленчук, а пробвай след време.
- установих, че харесва тиквата (най-вероятно, защото сладни) и започнах да смесвам картоф с тиква, морков с тиква и така постепенно започна да хапва и други зеленчуци.
- в началото пробвах зеленчуковите пюрета на Хип, но бебка не искаше и да чуе за тях. Те са малко безвкусни. Пробвах със зеленчуковите на Гербер - те пък й харесаха. Може би защото са леко по-сладникави от хипските. Така че смяняй различните марки и виж от кои бебко ще яде.

Според мен не бива да даваш от едно пюре докато бебко не го хареса, защото така може изобщо да не го прояде. Може да се получи обратен ефект. Просто премини към друг плод или зеленчук, който харесва. Пък след време пак пробвай с този, който не е ял.

В началото на захранването давах плодови пюрета (защото бебка само това хареса) по една-две лъжички при следобедното хранене. Постепенно увеличавах лъжичките.

# 2
  • Мнения: 22
много благодаря за отговора. аз горе долу така процедирам, но не знаех дали е правилно. ще продължа да настоявам със зеленчуците, като пробвям различни видове и вкусове, все нещо ще му хареса.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Много често майката вътрешно знае какво да прави и как. Пък и тя познава най-добре детето си и може да откликва на нуждите му по най-подходящия начин.

Аз ти дадох пример с моята госпожица, за да ти покажа, че не е голям проблем, ако започнеш първо с плодове. След време ще прояде и зеленчуци.
Успех  Peace

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Друг трик е преди въвеждане на даден зеленчук няколко дни ти да ядеш много от него, така кърмата ти ще придобие неговия вкус и на бебето ще му е познат малко.
А можеш да започнеш и с каша захранването. Тя се възприема по-добре като че ли от бебетата.

Общи условия

Активация на акаунт