Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Süd

Момичета,помагайте с идеи как да бъдат ополzотворени 6 белтъка...не ми се иска да ги направя на обикновените целувки, така че ако някой има някаква друга рецепта ще съм му беzкрайно приzнателна  bouquet.
Цитирай

Белгия/София

Правиш си крем от нишесте някакво, разбиваш белтъците на твърд, ама много твърд сняг, смесваш ги бързо и нежно с крема и мушкаш в хладилника. Става мус  Very Happy
Цитирай

София

Правиш си крем от нишесте някакво, разбиваш белтъците на твърд, ама много твърд сняг, смесваш ги бързо и нежно с крема и мушкаш в хладилника. Става мус  Very Happy

Много интересна идея - благодаря!
Ще пробвам още утре, че синчето много обича такива неща. Голям фен е на нишестета и грис.
Цитирай

Пловдив

ОРЕХОВКИ

5 белтъка
1 чаша захар
2 с.л. брашно
млени орехи, толкова че да стане гъсто

Белтъците се разбиват на сняг със захарта, добавя се брашното и орехите. Загребва се от сместа с лъжица и се слага в добре намаслена тава. Пече се на слаб огън около 150 градуса
Цитирай

Süd

Страхотни идеи, много благодаря Hug.
Цитирай

Шумен

Палачинки; сварени и добавени в салата; разбити на сняг с добавка на плодове от компот или сладко.
Цитирай

София

Правя точно като Блонди.Крема става въздешен,лек и много вкусен.Давай!
Цитирай

Аз ще ти предложа едни бухти, които са подходящи за закуска:

1 коф. кис. мляко
4 белтъка
1ч.л. сода за хляб
щипка сол
брашно колкото поеме
Замесва се тесто от продуктите, точи се, реже се на ронбчета и се пържи в сгорещено олио.

Точно се чудех какво да направя с едни 5 белтъка, които ми останаха от един крем, който правих снощи, но имах само тази рецепта. Предложението на Блонди много ми допадна, ще го пробвам, но в крайна сметка реших да пробвам една хлебна торта от скорошна тема тук и ще използвам разбитите белтъци за украса.
Цитирай

ОРЕХОВКИ

5 белтъка
1 чаша захар
2 с.л. брашно

Белтъците се разбиват на сняг със захарта, добавя се брашното и орехите. Загребва се от сместа с лъжица и се слага в добре намаслена тава. Пече се на слаб огън около 150 градуса

Много добре звучи това  Peace
Цитирай

За панировка са перфектни, например за картофени кюфтета! Peace
Цитирай

Някъде на път....

ОРЕХОВКИ

5 белтъка
1 чаша захар
2 с.л. брашно

Много добре звучи това  Peace
Абсолютно!  Peace
Цитирай

София

А какво се случи с жълтъците   Crazy
Цитирай

Някъде на път....

А какво се случи с жълтъците   Crazy
Отиват тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203056.0  Wink
Цитирай

Cтраната на лалетата...

аз не съм много веща в кухнята...ама нали целувки стават от белтъците... как беше разбиват се със захар , с една две капки лимонов сок... и после във фурната  bowuu
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.