Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора
може би глупав въпрос, но вси пак - имате ли представа дали мого да си боядисвам косата докато все още кърмя? не си представям как боята може да стигни до кърмата, но все пак .....
Цитирай

До хладилника, който обичам

Разкрасявай се на воля Wink
Цитирай

Видин

Понеже и аз съм за фризьор отдавна, имам нужда и от постригване, а бих се мацнала и с някоя боя, говорих с фризьорката ми по въпроса и тя ми каза, че е възможно боята да те "хване" добре.Незнам до колко е вярно, но си мисля, че ако искаш драстично да смениш цвета де не би да не се хване навсякъде боята и да стане нещо шарено.Ако е само за освежаване на цвета аз бих рискувала.
Цитирай

София, Младост 2

Аз четох някъде мнение от фризьор,че е най-добре по време на бременност и кърмене да се правят кичури (може и в няколко близки цвята - не се има предвид само руси примерно),точно защото може да не хваща добре и да се избегне някое фиаско,от което да заприлича човек на петниста хиена Very Happy А с кичурите се избягва и всякакъв допир на боята до кожата на главата,та е съвсем безопасно.
Цитирай
Ще пробвам и ще докладвам, ако тръгна да заприличвам на петниста хиена   Smile
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

То е до косата.
Ако преди това ти е хващала добре значи и сега ще ти хваща.
Бу ти е казала - давай на воля.
Няма да се излагаме я!
Аз се цапотя откакто съм навършила 20 г. Не съм имала проблем нито през бременностите нито докато кърмех
Цитирай

София

Аз си правих кичури- руси и кестеняви. Стана много гот и не съм забелязала да се  е отразило на кърмата.
Цитирай

Варна до морето

Дерзай, трябва да си красива.
Бебчо може да не те хареса и после проблеми Laughing , шега.
Аз от първия месец се каносвам /вече в каната има много боя и за това си мисля, че е едно и също/, а съпругът ми ме постригва/ от витамините косата ми избоява с часове/ Laughing .
Нищо не и е станало на нашата АЛИ, все още гърдите са нейните фаворити. Няма нищо страшно и вредно.
А и какво по хубаво от една красива и поддържана мама. Wink
Цитирай

Аз се изрусявам от години. От тъмнокестенява на русо. не е имало проблеми никакви. Естествено, питах и докторката, и фризьорката, те са категорични. Хваща си боята. Айде, като кърмим, да ходим като таласъми! Отивай на фризьор смело!!!
Цитирай

София

Цитат на: Dzu
може би глупав въпрос, но вси пак - имате ли представа дали мого да си боядисвам косата докато все още кърмя? не си представям как боята може да стигни до кърмата, но все пак .....

По принцип не е желателно по време на бременност и кърмене  да се третира косата с перхидроли и бои съдържащи амоняк , за да не проникне в кожата и от там в кръвта.
Можеш спокйно да се мажеш с кана или безамонячни бои.
На мен лично по време на бременноста дори къна не ми боядисваше добре косата .
Но това си е твое решение!

мама Бубе
Цитирай

Аз се боядисвам черна,но все ме е страх докато кърмя и съм станала една #Silly пъстроцветна в главата...Ще взема да се наклепам накрая,но така ми пада косата,4е е някакъв ужас!Да не взема да оплешивея от боята! ooooh!
Цитирай

София, Младост 2

Косата си пада физиологично след раждането,няма спасение от това Sad Та боята едва ли ще повлияе нещо Smile
Цитирай

Момичета, стига с тия митове и легенди на народите. Боите за коса през 2005 год. не са това, което са били през 1965 година. И амоняка не е в боята, а в окислителя Wink Само че, ако боята е с тъмен цвят, % активното вещество в на окислителя е нисък. Има и безамонячни бои, но аз лично не съм им фен, защото те са само за тониране на косата, а моята е с доста бяло. Но за освежаване, за блясък - и безамонячните са добър вариант. Боядисвайте се смело. Кака ви е достатъчно хипохондрична, щом го твърдя, значи съм питала където трябва Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Плевен

Аз се боядисах дори с мого по-светъл цвят от моя. Хвана ме добре аз също имах притеснения относно това дали е редно поразпитах тук там и нищо лошо не чух.
Цитирай

Аз се боядисах сама в къщи когато малкия беше на 2 месеца - боята ми хвана перфектно. След два месеца ходих при фризьорката си и тя установи, че косата ми е в много лошо състояние. Обясни ми, че по време на кърмене е добре да се правят само кичори, защото иначе ще си съсипя косата. Вярвам и, защото косата ми по принцип е много здрава, правила съм по 3 боядисвания на ден и пак остава като кадифе, а сега нещата не са така /от 1 боядисване преди 8 месеца/.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора